titulní strana > tisková zpráva
Potkejte se s netopýry v zámeckém parku v Třeboni
13. srpna 2019 09:55
Praha (Česká společnost pro ochranu netopýrů) - Podvečerní program s netopýry určený pro malé i velké návštěvníky je připraven na pátek 16. srpna od 18:00 hodin v zámeckém parku v Třeboni. Akce se koná v rámci Mezinárodní noci pro netopýry, jež se u nás během srpna a září odehrává již po třiadvacáté, a to na více než 50 místech po celé republice.

Podvečerní program s netopýry určený pro malé i velké návštěvníky je připraven na pátek 16. srpna od 18:00 hodin v zámeckém parku v Třeboni. Akce se koná v rámci Mezinárodní noci pro netopýry, jež se u nás během srpna a září odehrává již po třiadvacáté, a to na více než 50 místech po celé republice. Setkání s netopýry proběhne v zámeckém parku v bezprostřední blízkosti Domu přírody Třeboňska, za nepříznivého počasí pak v jeho vnitřních prostorách. Expozice přibližující přírodu a lázeňství na Třeboňsku budou návštěvníkům netopýří noci po celou dobu akce rovněž přístupné.
„Zveme na zajímavou akci, během které zažijete dobrodružnou netopýří stezku plnou zábavných úkolů pro děti i dospělé, zblízka si prohlédnete ochočené handicapované netopýry a vyslechnete přednášku o životě a ochraně letounů. Na závěr se společně s odborníky vypravíme na malou vycházku na hráz rybníka Svět, spojenou s pozorováním netopýrů pomocí ultrazvukového detektoru“, přibližuje Marie Jirková z Domu přírody Třeboňska.
„Netopýři se v Česku vyskytují nejen v lesích či ve volné krajině. Řada našich druhů žije v těsné blízkosti člověka například v panelových a rodinných domech, činžácích či v chatách. Je proto důležité seznamovat širokou veřejnost se způsobem života a možnostmi nekonfliktního soužití s těmito pozoruhodnými živočichy. Každoročně konaná Mezinárodní noc pro netopýry je k tomu výbornou příležitostí“, doplňuje Eva Cepáková z ČESON.

Akci pořádají Česká společnost pro ochranu netopýrů ve spolupráci s Domem přírody Třeboňska, Českým nadačním fondem pro vydru a Správou státního zámku Třeboň. Akce se koná v rámci projektu finančně podpořeného Ministerstvem životního prostředí ČR.
Další tiskové zprávy:
25. května 2020 11:46
23. května 2020
22. května 2020 14:04
22. května 2020 11:23
22. května 2020 11:03

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama