titulní strana > co píší jiní
Před 40 lety byl částečně zpřístupněn zookoutek v Hodoníně
30. dubna 2016 09:00

HODONÍN (ČTK) - Před 40 lety, 1. května 1976, byl částečně zpřístupněn pro veřejnost zookoutek v Hodoníně, předchůdce dnešní zoologické zahrady, která patří k jedněm z nejmladších zoo v České republice. Definitivně se jeho brány otevřely v září 1977.
(Celý text)

Příbram odkoupí pozemky pro rozšíření skládky Bytíz
30. dubna 2016 01:22

PŘÍBRAM (ČTK) - Příbram nechala zbourat chátrající budovy u skládky Bytíz bránící jejímu rozšíření. Práce na druhé etapě skládky ale ještě nemohou začít. Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) musejí být nejdříve vyřešeny pozemkové vztahy. Radnice se už dohodla na odkoupení pozemků nutných pro tuto etapu od státního podniku Diamo, řekl Vařeka novinářům.
(Celý text)

Ve Zlínském kraji bude vyměněno 1245 kotlů za 148 milionů korun
29. dubna 2016 16:16

ZLÍN (ČTK) - Ve Zlínském kraji bude 1245 nových kotlů. Úspěšným žadatelům o takzvané kotlíkové dotace kraj rozdělí 148,1 milionu korun, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Renata Janečková. Celorepublikový projekt si klade za cíl vyměnit staré kotle na tuhá paliva za ekologičtější způsoby vytápění. První kolo rozdělování dotací provázel v kraji i v celé zemi velký zájem lidí.
(Celý text)

V milovické rezervaci se dnes narodilo druhé mládě pratura
29. dubna 2016 15:41

PRAHA (Ekolist) - Druhé mládě pratura se dnes ráno narodilo na pastvině v Přírodní rezervaci Milovice. O novém přírůstku informovali zástupci chovatelského dohledu ze společnosti Správa městských lesů Benátky nad Jizerou, kteří zvířata denně kontrolují. Samice porodila sama bez asistence. Stejně jako u prvního narozeného telete, které se ve stádě narodilo 20. dubna, také v tomto případě šlo u samice o jejího vůbec prvního potomka.
(Celý text)

Začíná sezona klíšťat. Hygienici pro letošek předpovídají více onemocnění encefalitidou
29. dubna 2016 14:50

Č. BUDĚJOVICE (ČTK) - Více onemocnění encefalitidou nevylučují pro letošní rok jihočeští hygienici. Počet případů onemocnění přenášených klíštětem proti roku 2011, kdy jich bylo 170, tedy nejvíce za poslední léta, loni klesl téměř na třetinu. Ale encefalitida kulminuje v cyklech a po pěti letech může nastat nárůst. Informovala o tom Jitka Luňáčková z krajské českobudějovické hygienické stanice.
(Celý text)

Vysoké Mýto neví, jak využít odstavenou bioplynovou stanicí
29. dubna 2016 14:38

VYSOKÉ MÝTO (ČTK) - Vysokému Mýtu se stále nedaří najít využití pro odstavenou bioplynovou stanici. Město ji vybudovalo za 71 milionů korun s pomocí evropské dotace, kvůli neekonomickému provozu však před třemi lety provoz ukončilo. Prodat areál se opakovaně nepovedlo, radnice nyní neuspěla ani s nabídkou pronájmu, který zájemcům nepředepisoval, co v něm mají provozovat.
(Celý text)

Nymburský Azos se odvolal proti nařízení zastavení provozu
29. dubna 2016 14:05

(ČTK) - Nymburská firma AZOS CZ se odvolala proti rozhodnutí středočeského krajského úřadu o zastavení provozu. Kraj jí nařídil zastavit provoz kataforézní a zinkovací linky a udělil pokutu 300 000 Kč, když neuvedla výduch, odkud podle měření uniká zápach. ČTK to řekl mluvčí společnosti Karel Samec. Podnik tedy stále vyrábí.
(Celý text)

Železná Ruda dokončila návštěvnické centrum za 46 milionů korun
29. dubna 2016 13:39

Ž. RUDA (ČTK) - Železná Ruda dokončila návštěvnické a environmentální centrum za více než 46 milionů korun, z toho EU dala 41 milionů. Dnes město otevřelo v budově rekonstruované bývalé základní školy "pouze" městské infocentrum ve dvou místnostech v přízemí. Bude v provozu denně od 08:00 do 18:00. Při dnešním zahájení letní turistické sezony to ČTK řekl Michal Šnebergr, starosta největšího šumavského rekreačního střediska s 2000 obyvateli.
(Celý text)

V Teplickém skalním městě obnovili stezku a opravili chodník
29. dubna 2016 13:31

TEPLICE NAD METUJÍ (ČTK) - V Teplickém skalním městě dnes otevřeli obnovenou Vavrouškovu naučnou stezku a opravený dlážděný chodník, který vede částí prohlídkového okruhu skalním městem. Informovala o tom vedoucí Správy chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko Hana Heinzelová. Celkové náklady na obnovu stezky a opravu chodníku byly zhruba 5,5 milionu korun.
(Celý text)

Inspekce uložila firmě GIFF pokutu 270 000 korun, firma se odvolá
29. dubna 2016 12:59

FRÝDLANT N.O. (ČTK) - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 270 000 korun společnosti GIFF z Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku za prohřešky, které zjistila při loňské kontrole. Slévárenská firma podle inspektorů z oddělení ochrany ovzduší neplnila hned několik podmínek integrovaného povolení. ČTK to sdělila mluvčí ČIŽP Radka Burketová. Zástupci firmy řekli ČTK, že výše pokuty byla vzhledem k závadám neadekvátní a že se společnost odvolá.
(Celý text)

V chráněných územích na jižní Moravě chtějí rozdrobit velká pole
29. dubna 2016 11:48

BLANSKO (ČTK) - Národní park Podyjí a chráněné krajinné oblasti Moravský kras a Pálava chtějí změnit v nejbližších letech ta místa, na nichž jsou velké bloky orné půdy. Měly by se výrazně rozdrobit, aby byla příroda pestřejší a atraktivnější pro živočichy. Zároveň chtějí rozšířit území, která budou spásat hospodářská či polodivoká zvířata, řekli dnes na tiskové konferenci zástupci tří jihomoravských chráněných území.
(Celý text)

Pestří a zelení po 24 letech: Výstava přibližuje život skromných domácností
29. dubna 2016 10:45

PRAHA (Ekolist) - Rodiny žijící v takzvané dobrovolné skromnosti označila socioložka Hana Librová před 24 roky za pestré a zelené. A pojmenovala tak i svou publikaci. Znovu se jim věnovala v roce 2002, kdy vznikla kniha Vlažní a váhaví. A naposledy se jim spolu se svými kolegy Katedry environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity věnovala loni. První výstup z poslední fáze výzkumu představuje výstava ve foyer Sálu Břetislava Bakaly s názvem Pestří: skromné domácnosti pod tlakem doby. Výstava je otevřena do 11. května. Dvanáct fotografických panelů mapuje osudy lidí, kteří se dobrovolně zřekli některých výdobytků moderní společnosti.
(Celý text)

Ploch s geneticky modifikovanými plodinami ve světě v roce 2015 poprvé ubylo
29. dubna 2016 01:27

PRAHA (Ekolist) - Loňský rok byl dvacátý rok, kdy se na polích pěstovaly geneticky modifikované plodiny (GMO). Zároveň to byl první rok, kdy ploch, na kterých jsou pěstovány, celosvětově ubylo. Zatímco v roce 2014 byly GMO pěstovány na 181,5 milionech ha, loni na 179,7 mil. ha, informuje organizace BIOTRIN.
(Celý text)

TOP 09 chce mimořádnou schůzi Sněmovny k EIA a dopravním stavbám
28. dubna 2016 23:57

PRAHA (ČTK) - Opoziční TOP 09 požádala o svolání mimořádné schůze Sněmovny k výstavbě dopravní infrastruktury. Vláda podle ní svojí nečinností ohrozila výstavbu projektů za víc než 261 miliard korun. TOP 09 to uvedla v dnešní tiskové zprávě s tím, že svolání schůze potvrdila i ODS. Předseda klubu TOP 09 a Starostů František Laudát řekl, že žádost o svolání schůze je už podaná.
(Celý text)

Do rezervace v JAR převezou 33 lvů z cirkusů v Peru a Kolumbii
28. dubna 2016 23:41

LIMA (ČTK) - Třiatřicet lvů, kteří bývali atrakcí v cirkusech v jižní Americe, bude v pátek převezeno do přírodní rezervace v Jihoafrické republice. Informovala o tom agentura DPA. Devět z těchto šelem zachránili mezinárodní aktivisté z cirkusů v Kolumbii a 24 dalších v Peru. Podle agentury AP jde o největší transport svého druhu.
(Celý text)

Do řeky Olše v Třineckých železárnách bylo vypuštěno 400 pstruhů
28. dubna 2016 20:12

TŘINEC (Ekolist) - Řeka Olše protékající Třineckými železárnami se dnes odpoledne stala domovem pro čtyři stovky pstruhů potočních. Do řeky Olše je nedaleko vysoké pece vypustili rybář a hokejista Jiří Polanský, šéf odboru životní prostředí Třineckých železáren Radim Klimša a šéf provozu výroby železa a oceli Tadeáš Banaś. Ryby pochází z umělého chovu v Domašově, odkud je přivezl Český rybářský svaz za prostředky darované z hutě.
(Celý text)

Novela zákona o ovzduší možná zlepší ochranu před zápachy
28. dubna 2016 16:38

PRAHA (ČTK) - Novela zákona o ochraně ovzduší by mohla zlepšit i ochranu obyvatel před zápachy, které vypouštějí různé provozy a firmy. Sněmovní výbor pro životní prostředí dnes doporučil poslancům pozměňovací návrh senátorky Jitky Seitlové (za SZ), který předložil předseda výboru Robin Böhnisch (ČSSD). Podle Seitlové jde o posílení státní správy při vymáhání ochrany před zápachem, přestože podle ní výbor schválil jen minimalistickou variantu. Ministerstvo životního prostředí se nejprve stavělo k návrhu zdrženlivě, dnes k němu zaujalo neutrální postoj.
(Celý text)

Medvědice Kamčatka porodila v Brně medvídě
28. dubna 2016 14:53

BRNO (ČTK) - Medvědice Kamčatka z brněnské zoologické zahrady ukázala návštěvníkům medvídě, které se jí narodilo na konci ledna. Jelikož si vybrala pro porod brloh vyhloubený samcem Jelizarem, a ne porodní box, ukázalo se až v polovině dubna, že mládě je jedno, řekl dnes na tiskové konferenci ředitel zoo Martin Hovorka. Do té doby byla medvědice s mládětem schovaná v brlohu.
(Celý text)

Jak jsme vypouštěli zmije obecné
28. dubna 2016 14:31

(Ekolist) - Pět zmijí obecných, já a kameraman. Minulý pátek jsem spolu s kameramanem, kamarádem a kolegou Vláďou Novým jeli vypustit pět zmijí obecných na svobodu.
(Celý text)

Keňa spálí rekordních 105 tun slonoviny. Jako symbol, že slonovina není na prodej
28. dubna 2016 13:04

PRAHA (Ekolist) - V africké Keni bude v sobotu 30. dubna spáleno 105 tun slonoviny a tuny nosorožčích rohů, zabavených pytlákům a pašerákům, či získaných z přirozeně uhynulých zvířat. Množství pálené suroviny je přitom rekordní - asi osm krát větší než jaké kdy bylo spáleno. Na černém trhu by kly měly hodnotu 30 milionů amerických dolarů. Akce se zúčastní i ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas, který v roce 2014 inicioval spálení slonoviny a rohoviny ze skladů zoo.
(Celý text)

Keňa spálí rekordních 105 tun slonoviny. Jako symbol, že slonovina není na prodej
28. dubna 2016 13:04

PRAHA (Ekolist) - V africké Keni bude v sobotu 30. dubna spáleno 105 tun slonoviny a tuny nosorožčích rohů, zabavených pytlákům a pašerákům, či získaných z přirozeně uhynulých zvířat. Množství pálené suroviny je přitom rekordní - asi osm krát větší než jaké kdy bylo spáleno. Na černém trhu by kly měly hodnotu 30 milionů amerických dolarů. Akce se zúčastní i ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas, který v roce 2014 inicioval spálení slonoviny a rohoviny ze skladů zoo.
(Celý text)

Další články:
1. listopadu 2024 06:00
31. října 2024 06:00
27. října 2024 06:00
26. října 2024 13:00
25. října 2024 06:00

Online diskuse
Povodně ve Španělsku: Nejpravděpodobnějším vysvětlením silných dešťů je změna klimatu
1. listopadu 2024 08:15

PRAHA (Ekolist) - Španělsko postihly tento týden extrémní srážky. V některých částech Valencie napršelo v úterý během osmi hodin tolik srážek, co jindy za celý rok. Povodně způsobené mimořádně silnými dešti vzaly život nejméně 155 lidem, uvedla Reuters. Podle prvních vyjádření klimatologů je nejpravděpodobnějším vysvětlením neobvyklé síly deště změna klimatu.
(Celý text)

Unikátní tráva pro města a obce. Odolá i extrémním podmínkám
1. listopadu 2024 06:02

PRAHA (Ekolist) - Stále zelené kolejové a dálniční pásy i násypky, kvetoucí byliny v suchých městských zákoutích. Nové unikátní směsi odolných rostlin, prosperujících i v extrémních podmínkách městského provozu a husté zástavby vyvinuli odborníci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby (VÚRV) ve spolupráci s firmami OSEVA PRO Výzkum a vývoj, Zemědělský výzkum a Seed Service. Aplikačním partnerem projektu byl Dopravní podnik hl. m. Prahy.
(Celý text)

Vědci zjistili, co stojí za pestrým zbarvením papouščího peří
1. listopadu 2024 01:47

(ČTK) - Mezinárodní tým vědců, včetně českých expertů, odhalil, co stojí za pestrým zbarvením papouščího peří. Zodpovědné jsou specifické pigmenty. Studie například prokázala, že pigment psittakofulvin, který je u papoušků zodpovědný za červené a žluté barvy, se vyskytuje ve dvou chemických formách. Vědci nově zjistili, že jeho specifické zabarvení závisí na molekulárních přeměnách řízených enzymem, uvedla Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy (PřF UK).
(Celý text)

Evropští vědci vyvinuli algoritmus AI schopný interpretovat zvuky prasat
1. listopadu 2024 01:02

(ČTK) - Evropští vědci vyvinuli algoritmus umělé inteligence (AI) schopný interpretovat zvuky prasat. Jejich cílem je vytvořit nástroj, který by zemědělcům pomohl zlepšit životní podmínky zvířat. Na výzkumu se podíleli i vědci z Česka, informuje agentura Reuters.
(Celý text)

Zlínský kraj při obnově vozového parku pořídil 56 z plánovaných 58 elektromobilů
1. listopadu 2024 00:50

ZLÍN (ČTK) - Zlínský kraj při obnově vozového parku dosud pořídil 56 z plánovaných 58 elektromobilů. Slouží pro potřeby hejtmanství a jeho příspěvkových organizací. Šest vozů Peugeot e-2008 si minulý týden převzali zástupci krajského úřadu, Sociálních služeb Vsetín, Domova pro seniory Burešov ve Zlíně a Baťova institutu, v němž sídlí Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, krajská galerie výtvarného umění i krajská knihovna.
(Celý text)

V Kolumbii ubytovávají organizátoři COP16 delegáty v motelech lásky
31. října 2024 23:46

CALI (ČTK) - Organizátoři konference OSN o biodiverzitě COP16, kterou letos pořádá Kolumbie ve městě Cali, ubytovávají delegáty OSN na poslední chvíli v motelech lásky. V třetím největším městě Kolumbie totiž došla ubytovací kapacita. Diplomaté tak přespávají v pokojích vybavených houpačkami a striptýzovými tyčemi. Informoval o tom deník El País.
(Celý text)

Brněnští vědci pomohli otevřít naučnou lesnickou stezku v Mongolsku
31. října 2024 18:03

(ČTK) - Vědci z Mendelovy univerzity v Brně pomohli v Mongolsku otevřít naučnou stezku s názvem Lesy pro život poblíž hlavního města Ulánbátaru. Jde o další společný projekt školy s mongolskou asociací pro pěší turistiku (Mongolian Walking Association). Cílem je podpořit environmentální vzdělávání dětí i dospělých, kteří v hlavním městě ztrácejí kontakt s přírodou, uvedl odborný garant projektu Václav Pecina.
(Celý text)

Zhoršující se znečištění ovzduší v indickém Dillí vyvolává obavy
31. října 2024 17:54

(ČTK) - Kvalita ovzduší v indickém hlavním městě Dillí se v posledních dnech výrazně zhoršila. Úroveň znečištění na několika místech ve městě překročila 25násobek až 30násobek bezpečného limitu, který doporučuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Experti varují, že situace se zhorší v důsledku počasí, používání pyrotechniky při oslavách hinduistického svátku díválí a pálení zbytků plodin po sklizni v okolních státech. Informuje o tom web stanice BBC.
(Celý text)

Ve vídeňské zoo Schönbrunn po nákaze virem uhynulo celé stádo bizonů
31. října 2024 17:52

(ČTK) - Ve vídeňské zoologické zahradě Schönbrunn uhynulo celé stádo pěti bizonů. Podle vedení zoo se nejspíš nakazili virem herpetu od ovcí. Chovatelé museli utratit i mládě, bez rodičů by nepřežilo a kvůli nákaze nemohlo být přemístěno do jiného chovu, uvedla na facebooku zoo.
(Celý text)

Vodohospodáři v Praze nacvičovali postupy při výpadku elektřiny
31. října 2024 17:25

PRAHA (ČTK) - Pražští vodohospodáři dnes nacvičovali reakci v případě rozsáhlého výpadku elektrické energie ve vodohospodářské infrastruktuře na území hlavního města. Do zhruba pětihodinového cvičení se zapojily desítky lidí. Při cvičení vodárny otestovaly zdroje energie nebo komunikaci mezi jednotlivými složkami. Akce byla bez problémů, řekl ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek. PVK v minulosti dělala například cvičení pro případ chemického nebo teroristického útoku.
(Celý text)

Obce se odvolají proti povolenému geologickému průzkumu pro úložiště
31. října 2024 13:38

(ČTK) - Obce, v jejichž katastru by mohlo být úložiště radioaktivního odpadu, se odvolají k ministru životního prostředí proti povolení průzkumu dotčeného území. Jde o lokality v Březovém potoku v Pošumaví, Janochu u Temelína na Českobudějovicku a Horce na Třebíčsku. ČTK to řekl Eduard Sequens z Platformy proti úložišti.
(Celý text)

Ochridské jezero, zapsané na seznamu UNESCO, je ohroženo znečištěním
31. října 2024 11:35

(ČTK) - Ochridské jezero, které se rozprostírá na hranicích Severní Makedonie a Albánie, ohrožuje znečištění, nadměrný rybolov i bující zástavba. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na experty a Organizaci OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO), na jejímž seznamu světového dědictví je jedno z nejstarších jezer v Evropě zapsáno.
(Celý text)

Vlci versus pastevci: Fungují preventivní opatření i po letech?
31. října 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech prosakují zprávy z Německa, že se vlci naučili překonávat nejen ploty, ale útočí i na stáda střežená pasteveckými psy. A že se to prý děje i v Sasku-Anhaltsku, kde působí spolek IG Herdenschutz plus Hund e.V. Znepokojivá šuškanda!
(Celý text)

V Mohelenské stepi na Vysočině ochránci jako nepůvodní druh likvidují i opuncii
31. října 2024 01:36

MOHELNO (ČTK) - V Mohelenské hadcové stepi na Třebíčsku se mezi nepůvodními invazními druhy rostlin vyskytuje kaktus opuncie hnědoostná. Zřejmě je tam vysadil nějaký milovník kaktusů, začala se šířit. Ochránci přírody odstraňují opuncie v tomto území od roku 2017, přesto je tam botanici našli i letos v září. Na webu o tom informovalo regionální pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
(Celý text)

V Jeseníkách se množí vlci. Vlčata jsou zaznamenána v několika smečkách
31. října 2024 01:28

(ČTK) - V Jeseníkách přibývá vlků, ochránci narození vlčat zaznamenali hned v několika smečkách. Nová vlčí teritoria evidují především v příhraničních oblastech, hlavně v posledních čtyřech letech. Vyplývá to z informací Hnutí DUHA Šelmy, které se na intenzivní monitoring velkých šelem zaměřuje posledních devět let. Podle ochranářů je výskyt velkých šelem pro krajinu pozitivem, chovatelé by se však měli zaměřit na zabezpečení svých hospodářských zvířat, sdělili ČTK zástupci Hnutí DUHA.
(Celý text)

Stanice na Litoměřicku se ročně postará o 2500 zvířat, chybí jí finanční jistota
31. října 2024 00:23

TŘEBUŠÍN (ČTK) - Záchranná stanice Falco v Třebušíně na Litoměřicku se ročně postará zhruba o 2500 zraněných divokých zvířat a mláďat. Funguje už 25 let. Potýká se ale s nedostatkem peněz. Vedoucí stanice Václav Tomšovský ČTK řekl, že je potřeba změnit systém financování tak, aby zkraje nového roku měla nezisková organizace jistotu, že může dál fungovat.
(Celý text)

Škody na tocích a vodních dílech Povodí Odry dosáhly téměř 6,1 miliardy korun
30. října 2024 23:05

OSTRAVA (ČTK) - Škody, které způsobily zářijové povodně na tocích a vodních dílech spravovaných Povodím Odry, dosáhly téměř 6,1 miliardy korun. Jejich odstraňování bude trvat nejméně deset let a bude finančně náročné. Jen letos dá podnik na zabezpečovací práce a opravy vodních děl více než 200 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková.
(Celý text)

Táborská zoo podala stížnost k Evropské komisi kvůli odstřelu medvědů na Slovensku
30. října 2024 19:56

TÁBOR (ČTK) - Táborská zoologická zahrada podala stížnost k Evropské komisi na Slovensko, podle ní porušuje evropské zákony. Zoo vadí řízený odstřel medvědů. Tato zvířata v Tatrách a okolí napadla v poslední době několik lidí. Evropská komise se bude stížností zabývat, uvedl v tiskové zprávě ředitel táborské zoo Evžen Korec.
(Celý text)

Vláda dnes schválila navýšení kompenzací pro obce s územím pro úložiště
30. října 2024 19:49

(ČTK) - Obce, v nichž je úložiště radioaktivního odpadu nebo bylo vymezeno průzkumné území pro hlubinné úložiště, dostanou vyšší kompenzace. Vláda dnes schválila valorizaci příspěvků z tzv. jaderného účtu o 43,3 procenta. Zohlednila přitom inflaci z posledních pěti let. Vyplývá to z výsledků dnešního jednání vlády. Výše ročního příspěvku je odvozena od velikosti území a objemu uloženého odpadu. Od roku 2015 stát zasaženým obcím vyplatil v souhrnu několik stovek milionů korun.
(Celý text)

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu pro Novu, reportérka chodila v národním parku mimo cesty
30. října 2024 19:47

(ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) dnes jako nedůvodnou zamítl kasační stížnost televize Nova proti rozhodnutí soudu v Hradci Králové, kterým Nově potvrdil pokutu 120 000 korun za to, že její reportérka chodila v chráněných lokalitách Krkonošského národního parku mimo vyhrazené cesty.
(Celý text)

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu pro Novu, reportérka chodila v národním parku mimo cesty
30. října 2024 19:47

(ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) dnes jako nedůvodnou zamítl kasační stížnost televize Nova proti rozhodnutí soudu v Hradci Králové, kterým Nově potvrdil pokutu 120 000 korun za to, že její reportérka chodila v chráněných lokalitách Krkonošského národního parku mimo vyhrazené cesty.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama