titulní strana > co píší jiní
Průzkum: Podle 80 % obyvatel NP Šumava má ochrana přírody pozitivní přínos pro region
2. října 2024 05:40

PRAHA (Ekolist) - Místní obyvatelé vnímají Národní park Šumava jako součást svého života, oceňují práci správy národního parku, podnikatelů a místních starostů a starostek. Domnívají se, že zřízení národního parku je smysluplné. Téměř 80 % obyvatel si myslí, že ochrana přírody v NP má pozitivní přínosy pro region a zároveň tři čtvrtiny řekly, že turismus je zde podstatný. Celkem 8 z 10 obyvatel se považuje za milovníka zdejší přírody. To vše vyplynulo z výzkumu s obyvateli z obcí v Národním parku Šumava od agentury PPM Factum.
(Celý text)

V Praze je nejvíc aut na benzin. Aut s alternativním pohonem je přes 3 procenta
2. října 2024 01:46

PRAHA (ČTK) - V Praze převažují automobily na benzin se zážehovým motorem. Druhým nejčastějším pohonem je nafta. Aut s alternativním pohonem je 3,32 procenta. Zároveň se meziročně zvětšily rozměry automobilů. Vyplývá to z dopravní ročenky Technické správy komunikací (TSK), kterou má ČTK k dispozici. V loňském roce v metropoli přibylo meziročně 43 975 aut na více než 1,3 milionu vozů. Většina jsou osobní automobily.
(Celý text)

V případu týrání koní na Šumpersku policisté obvinili jednoho člověka
2. října 2024 01:09

(ČTK) - Policisté obvinili v souvislosti s případem dvou desítek koní z pastvy na Šumpersku jednoho člověka pro trestný čin týrání zvířat. Hrozí mu až šest let vězení. ČTK to řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Osobu, proti které zahájili trestní stíhání, nechtěla policie konkretizovat. Při zveřejnění případu však byla z tohoto trestného činu podezřelá chovatelka zvířat.
(Celý text)

Lesy ČR otevřely v Židlochovicích zpracovnu zvěřiny a maloobchodní prodejnu
1. října 2024 23:08

ŽIDLOCHOVICE (ČTK) - Lesy ČR otevřely v Židlochovicích na Brněnsku zpracovnu zvěřiny s maloobchodní prodejnou. Lidé tak budou mít v tomto regionu poprvé příležitost koupit si porcované jelení či dančí maso či maso z divokých prasat.
(Celý text)

Šakvice přetvořily 30 hektarů polí na živou krajinu. Za domy mají les i rybník
1. října 2024 18:22

(ČTK) - Přes 30 hektarů monotónní zemědělské krajiny přetvořily v uplynulých deseti letech Šakvice na Břeclavsku. Místo polí mají nyní za posledními domy rybník, tůně, louky, cesty s alejemi a keři i lužní les. Do krajiny se vrátila řada živočišných druhů, začaly zde růst vzácné plevely a místní začali mnohem více chodit do okolí. Starosta David Tomášek (STAN) ČTK řekl, že obec plánuje ještě další zásahy do krajiny.
(Celý text)

Ostrava uvolnila první peníze na opravu Ústřední čistírny odpadních vod
1. října 2024 18:04

OSTRAVA (ČTK) - Ostravští radní včera na mimořádné schůzi uvolnili první peníze, asi 900 000 korun, na obnovu zaplavené Ústřední čistírny odpadních vod v městské části Přívoz. Opětovné zprovoznění ale bude trvat několik měsíců. Podle předběžných odhadů záplavy způsobily v čistírně škody za více než 300 milionů korun. Novinářům to sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná. Většina odpadních vod z krajského města teď teče do Odry.
(Celý text)

Výrobce obalového skla loni zpracoval o 20 procent méně střepů z Česka. Protože nejsou
1. října 2024 17:58

(ČTK) - Výrobce obalového skla Vetropack Moravia Glass z Kyjova na Hodonínskou mohl loni v porovnání s rokem 2022 využít jen 80 procent recyklovaného skla pocházejícího z Česka. Podle mluvčí společnosti Reginy Bělohoubkové je to jak poklesem třídění v českých domácnostech, tak tím, že se část střepů prodává do zahraničí, řekla ČTK.
(Celý text)

Švýcarsko a Itálie překreslí své hranice kvůli tajícím ledovcům
1. října 2024 13:12

(ČTK) - Švýcarsko a Itálie znovu překreslí část své společné hranice kvůli tajícím ledovcům, které představují přirozené předěly mezi oběma zeměmi. Alpská země schválila dohodu vedoucí k úpravě hranic, která začne platit po podpisu Itálie. Informaci přinesly zpravodajské servery Sky News a Euronews.
(Celý text)

V Brně začíná festival Ekofilm. Soutěžit bude 25 snímků, z toho tři české
1. října 2024 13:05

BRNO (ČTK) - V Brně dnes začne besedou 50. ročník mezinárodního festivalu Ekofilm, hlavním tématem letošního ročníku jsou konflikty a jejich dopad na životní prostředí. Soutěžit o festivalové ceny bude vybraných 25 filmů z 16 zemí, tvůrci přihlásili více než 200 snímků. Největší zastoupení budou mít snímky z Evropy, tři jsou české produkce, čtyři z Francie nebo Německa. Z mimoevropské kinematografie budou mít zastoupení USA, Kanada a Austrálie. Akce končí v neděli.
(Celý text)

Skiareál Klínovec vyhrál soud o připojení na kanalizaci, město dál nesouhlasí
1. října 2024 12:59

BOŽÍ DAR (ČTK) - Skiareál Klínovec vyhrál několik let trvající soud s městem Boží Dar o možnost připojení na městskou vodovodní a kanalizační síť. O rozhodnutí Krajského soudu v Plzni areál informoval v tiskové zprávě. Město Boží Dar, které dosud odmítalo areál připojit, se chce dál bránit, zjistila ČTK. Podle starosty Boží Daru Jana Horníka (STAN) město investovalo do vodovodní a kanalizační sítě, aby umožnilo svůj rozvoj. Areál by se měl domluvit na připojení s městem Jáchymov, řekl Horník ČTK. Radnice podle něj zvažuje dovolání.
(Celý text)

Když do EKOFILMu pustíme vzduch, bude kvést, říká Ladislav Miko
1. října 2024 07:38

PRAHA (Ekofilm) - Původně měl rozhovor s Ladislavem Mikem jasné téma – EKOFILM. Vždyť tenhle nejstarší filmový festival o životním prostředí na světě slaví 50 let. A bývalý ministr životního prostředí je s ním spojen posledních devět let jako jeho prezident. Povodně a jejich katastrofické následky nakonec stočily úvod povídání přeci jen trochu jinam. Ale vzhledem k tomu, že téma letošního EKOFILMu zní Jak (ne)zabít přírodu, bylo to vlastně i tak tím správným směrem.
(Celý text)

Olivové pecky pohánějí španělské domácnosti i průmysl, zájem o ně roste
1. října 2024 02:30

MADRID (ČTK) - Když ve Španělsku v důsledku energetické krize prudce vzrostly ceny plynu a elektřiny, s pěstitelem Davidem Jiménezem Zamorou to ani nehnulo. Na statku z 18. století, který pronajímá turistům, vytápí krytý bazén a ohřívá vodu až pro 26 hostů najednou, aniž by se mu příšerně prodražily účty za energie. Jaké je jeho tajemství? Olivové pecky, píše agentura Reuters.
(Celý text)

MŽP: Někteří výrobci elektroniky nesplnili kvóty pro sběr odpadu
1. října 2024 01:13

PRAHA (ČTK) - Část dodavatelů elektroniky a elektrických spotřebičů na český trh nesplnila v letech 2021 a 2022 kvóty pro zpětný sběr elektroodpadu. Hrozí jim za to postih na základě zákona o odpadech.
(Celý text)

Zemědělci budou moct hlásit škody po povodních přes aplikaci zemědělského fondu
1. října 2024 01:10

PRAHA (ČTK) - Zemědělci poškození nedávnými povodněmi budou moct údaje o škodách vyplnit v aplikaci Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF), který se aktuálně připravuje. Informovalo o tom ministerstvo zemědělství. Zemědělci tak nebudou muset chodit na úřady.
(Celý text)

Kanalizace ve vodou zničených Karlovicích bude nefunkční minimálně do Vánoc
30. září 2024 23:43

OSTRAVA (ČTK) - Velká voda v Karlovicích na Bruntálsku značně poškodila tamní kanalizační síť. Některé její úseky úplně zmizely. Povodeň odnesla i kanalizační šachty. Rozsáhlé opravy potrvají měsíce. Bez kanalizace tak bude přibližně tisícovka lidí v bezmála 300 domech nejméně do Vánoc a možná ještě déle. ČTK do řekla starostka Jana Helekalová (Pro obnovu Karlovic). Obyvatelé jesenické obce se tak mají připojit na staré septiky, popřípadě budovat nové.
(Celý text)

Británie končí s produkcí elektřiny z uhlí. Jako první ze skupiny G7
30. září 2024 18:39

RATCLIFFE-ON-SOAR (ČTK) - Dnes ukončí provoz poslední uhelná elektrárna v Británii, která leží v Ratcliffe-on-Soar u Nottinghamu. Země považovaná za kolébku výroby elektřiny z uhlí tak bude první ze skupiny ekonomicky vyspělých států G7, která s touto produkcí po 142 letech skončí. Informuje o tom server britského deníku The Guardian.
(Celý text)

Splavnění Labe do Pardubic čeká na posouzení vlivů na životní prostředí
30. září 2024 18:38

PŘELOUČ (ČTK) - Pardubický kraj zveřejnil dokumentaci k záměru splavnění Labe do Pardubic. Tvoří ho soubor staveb včetně přístavu v krajském městě. O splavnění usiluje Ředitelství vodních cest. Potřebuje získat kladné posouzení vlivů na životní prostředí (SEA), což je prvním krokem pro získání stavebních povolení na jednotlivé vodní stavby, uvedl mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Výzkumný ústav: Letos bude výskyt houbových chorob v lesích vyšší než loni
30. září 2024 18:37

(ČTK) - Výskyt houbových chorob dřevin bude letos podle odhadu Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti vyšší než loni. Ústav vychází z údajů o chorobách za loňský rok, kdy teplé a suché jaro uspíšilo výskyt dřevokazných hub o jeden až dva měsíce. Pokud bude sucho, vyšší teploty a trend srážkových extrémů přetrvávat, hrozí zvýšení škod na lesních plodinách způsobených houbami i v dalších letech, uvedl ústav.
(Celý text)

Hlasování o Strom roku vstoupilo do utajené fáze. Na výběr je jich pět
30. září 2024 11:18

(ČTK) - Hlasování v anketě o Strom roku dneškem vstoupilo do tajné fáze, v níž hlasující nevidí, kolik stromy dosud získaly hlasů. Do takzvaného superfinále postoupilo pět stromů z původních deseti finalistů. Za pořadatelskou Nadaci Partnerství o tom informoval David Kopecký. Předchozí titul Strom roku 2023 získala hrušeň, která roste v širém poli u Mrákotína u Skutče v Železných horách.
(Celý text)

V ČR se loni do ochrany prostředí investovalo 36,6 miliard korun, nejvíce od roku 2015
30. září 2024 11:13

PRAHA (ČTK) - Do ochrany životního prostředí se loni v České republice investovalo 36,6 miliardy korun. Je to nejvíce od roku 2015, kdy investice přesáhly 40 miliard korun. Meziroční nárůst byl zhruba 2,5 miliardy Kč. Neinvestiční náklady pak loni dosáhly rekordní úrovně 93,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
(Celý text)

V ČR se loni do ochrany prostředí investovalo 36,6 miliard korun, nejvíce od roku 2015
30. září 2024 11:13

PRAHA (ČTK) - Do ochrany životního prostředí se loni v České republice investovalo 36,6 miliardy korun. Je to nejvíce od roku 2015, kdy investice přesáhly 40 miliard korun. Meziroční nárůst byl zhruba 2,5 miliardy Kč. Neinvestiční náklady pak loni dosáhly rekordní úrovně 93,6 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
(Celý text)

Další články:
20. července 2025 06:00
18. července 2025 06:02
17. července 2025 04:57
16. července 2025 06:10
14. července 2025 06:00

Online diskuse
Italští ochránci práv zvířat chtějí zakázat prodej a vaření živých desetinožců
19. července 2025 20:15

(ČTK) - Italští ochránci práv zvířat chtějí dosáhnout zákazu prodeje a vaření živých desetinožců, mezi které patří například krabi, raci či langusty. Vytvořili kvůli tomu koalici, která má tohoto cíle dosáhnout, informovala agentura ANSA. Po zákonodárcích chtějí, aby desetinožci měli podobný status jako savci či ptáci.
(Celý text)

V Japonsku převezli půdu z Fukušimy před sídlo premiéra, chtějí rozptýlit obavy
19. července 2025 20:02

(ČTK) - Japonské úřady dnes převezli zeminu z blízkosti jaderné elektrárny v prefektuře Fukušima před sídlo premiéra v centru Tokia, napsala agentura Kjódó s odvoláním na ministerstvo životního prostředí. Vláda se tak snaží rozptýlit obavy z používání této půdy. Je to první její takové využití mimo prefekturu, kde v roce 2011 přírodní katastrofa jaderné zařízení poničila.
(Celý text)

Na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku čekali lidé z různých koutů světa
19. července 2025 20:01

HŘENSKO (ČTK) - Frontu na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku na Děčínsku, která se dnes otevřela poprvé od požáru v roce 2022, čekali lidé z různých koutů světa. Kromě turistů z celé ČR se v řadě objevili Němci, Poláci, Španělé či Indové. První ve frontě byla Natálie Fialová, která dorazila se svou příbuznou už v 06:00. Čekání se podle ní vyplatilo. V soutěsce provozuje obec plavbu na lodičkách. Zatím je přístupná v omezeném režimu pro několik desítek lidí denně. Na některé výletníky se tak nedostalo a byli zklamaní, zjistila na místě ČTK.
(Celý text)

V Zoo Praha lidé tento víkend ochutnávají hmyzí speciality
19. července 2025 19:53

PRAHA (ČTK) - Návštěvníci pražské zoologické zahrady mohou dnes a v neděli ochutnat různé netradiční pokrmy z hmyzu. Součástí víkendu hmyzožravců jsou i komentovaná krmení hmyzožravých zvířat. Oblíbená akce má za cíl lidem představit hmyzožravá zvířata, ale také ukázat hmyz jako alternativní stravu. Ochutnávky hmyzích specialit jsou zahrnuty v ceně vstupného.
(Celý text)

V Mělníku vzniká loď se zařízením spalujícím odpad, poslouží v zahraničí
19. července 2025 02:20

MĚLNÍK (ČTK) - V Mělníku vzniká loď se zařízením využívajícím odpad ze zdravotnictví k výrobě energie. Sloužit má v zahraničí, hotová by mělo být na konci letošního roku. Neobvyklé plavidlo v mělnických docích vyrábí společnost PDI, informoval ČTK mluvčí mělnické radnice Jan Denemark Nováček.
(Celý text)

Veřejnost může hlasovat pro Park čtvrtstoletí, na výběr je z 22 možností
19. července 2025 01:28

(ČTK) - Veřejnost může hlasovat pro Park čtvrtstoletí, na výběr je z 22 možností. Jde o parky, které byly oceněny v letech 2002 až 2023, z nich devět patřilo mezi vítěze některého z ročníků, informovala ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně Jana Šimečková. Svaz soutěž pořádá.
(Celý text)

Liberecká zoo pěstuje saláty hydroponicky, inspiraci našla u studentky
19. července 2025 01:12

LIBEREC (ČTK) - Liberecká zoo začala s hydroponickým pěstováním salátů a bylinek, k čemuž není potřeba půda, ale stačí živný roztok. Vypěstované rostliny zahrada využije jako potravu pro chovaná zvířata. Inspiraci našla v doktorandské práci studentky architektury liberecké univerzity Terezy Nalezené.
(Celý text)

Letohrad obnoví náměstí, místo asfaltu bude dlažba, vysadí další stromy
19. července 2025 00:39

LETOHRAD (ČTK) - Město Letohrad na Orlickoústecku obnoví centrální náměstí, což zahrnuje i výsadbu stromů. V budoucnu tam nebude na chodnících asfalt, který se v létě rozpaluje, místo něj bude dlažba. Radnice projektuje první etapu, která zahrnuje necelou polovinu plochy. Stavební práce by mohly začít v příštím roce, řekl místostarosta Martin Hatka (Sdružení pro Letohradsko).
(Celý text)

Hradec Králové hodlá postupně osadit 23 objektů škol slunečními elektrárnami
19. července 2025 00:17

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Město Hradec Králové hodlá postupně osadit 23 objektů základních a mateřských škol slunečními elektrárnami. V první etapě pořídí sluneční elektrárny pro tři školské objekty, investici odhaduje na osm milionů korun bez DPH. Firma vzešlá z výběrového řízení by měla instalace udělat letos a v roce 2026. Elektřinu by kromě škol spotřebovávaly i další objekty, které budou zapojené do městského energetického společenství, řekl náměstek primátorky pro investice Lukáš Řádek(TOP 09).
(Celý text)

Hladina vody v orlické přehradě klesla od začátku května o tři metry
18. července 2025 19:43

(ČTK) - Hladina vody v orlické přehradě klesla od 1. května, tedy od začátku plavební sezony, o tři metry. Souvisí to s déle trvajícím suchem. Díky tomu se objevily zatopené objekty, které můžou obdivovat kolemjdoucí. Komplikace je to ale pro lodní dopravu, protože nemůže být v provozu plavební komora v jihočeském Kořensku, která lodě přenáší. Ani deště v posledních dnech situaci nezměnily, řekl ČTK mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.
(Celý text)

Staré znečištění připravilo část obyvatel Jesenného na Semilsku o pitnou vodu
18. července 2025 19:35

JESENNÝ (ČTK) - Staré znečištění z chemického provozu připravilo část obyvatel Jesenného na Semilsku o pitnou vodu. V oblasti Bohuňovska je voda ve studních kontaminovaná karcinogenními látkami a nelze ji používat. Pro dvě desítky tamních obyvatel teď bude vodu zajišťovat malá úpravna za bezmála 160 000 korun. Čerpat bude vodu z blízké říčky Kamenice. Obec zároveň připravuje výstavbu vodovodu, řekl ČTK starosta Petr Hlůže (NEZ).
(Celý text)

Kyjov trápí přemnožené nutrie. Město požádalo o odchyt zvířat a zakáže krmení
18. července 2025 19:30

KYJOV (ČTK) - Přemnožené nutrie trápí Kyjov na Hodonínsku, kde hlodavce v blízkosti řeky Kyjovky krmí lidé. Radnice rozhodla o umístění cedule se zákazem krmení, u řeky se objeví v příštím týdnu. Dalším krokem bylo podání žádosti o odchyt zvířat, uvedla na webu města jeho mluvčí Denisa Pelikánová. Nadměrný výskyt nutrií řeší i jiná města, odchytávali je třeba ve Zlíně.
(Celý text)

Nedaleko jihomoravských Ivančic našlo nový domov 55 vzácných syslů
18. července 2025 16:58

PRAHA (Ekolist) - Přesně 55 syslů bylo vypuštěno na dvě lokality nedaleko Ivančic, kde už tito hlodavci nyní žijí. V těchto syslích koloniích se tak zvýší počty zvířat. Vypuštění sysli pocházejí z odchovů v Zoo Brno a švédské Zoo Nordens Ark.
(Celý text)

Je ekologičtější vlak, nebo letadlo? Záleží na vytíženosti, uvádí studie
18. července 2025 11:14

(ČTK) - Rychlovlaky jsou výrazně ekologičtějším dopravním prostředkem než letadlo při vysokém vytížení tratě. Uvádí to studie španělské státní společnosti Ineco, o které informoval deník El País. Studie se zaměřila na srovnání emisí mezi některými železničními a leteckými spoji ve Španělsku. U vysokorychlostní železnice velká část emisí připadá na výstavbu infrastruktury, zatímco u letecké dopravy převážnou část znečištění způsobuje provoz letadel.
(Celý text)

Medvědy nestřílet, ale vybavit čipy a sledovat, rozhodly polské úřady
18. července 2025 11:03

(ČTK) - Tři medvědi ohrožující obyvatele obce Cisna v pohoří Bieszczady na jihovýchodě Polska nebudou zastřeleni, ale dostanou obojky s čipy, aby zásahový tým mohl sledovat jejich polohu a postarat se, aby neohrožovali lidi, oznámila polská ministryně životního prostředí Paulina Hennigová-Klosková. Do té doby se o bezpečnost obyvatel vsi postará policie, potvrdil televizi TVN 24 náměstek ministryně Mikolaj Dorożala.
(Celý text)

Trump na dva roky uvolňuje ekologická pravidla pro některá znečišťující odvětví
18. července 2025 10:02

WASHINGTON (ČTK) - Americký prezident Donald Trump poskytne na dva roky uvolnění od ekologických regulací uhelným elektrárnám, chemickým závodům a dalším znečišťujícím odvětvím. Snaží se tak zastavit regulace z doby svého předchůdce Joea Bidena, které považuje za příliš zatěžující. Trump ve čtvrtek večer vydal sérií proklamací, jimiž osvobozuje od regulací řadu průmyslových odvětví, která považuje za zásadní pro národní bezpečnost, uvedla agentura AP.
(Celý text)

Otevřela se cesta k financování výstavby horkovodu z Dukovan do Brna z výnosů dražeb povolenek
18. července 2025 05:58

PRAHA (Ekolist) - Projekt vyvedení tepla z jaderné elektrárny Dukovany do Brna, tzv. Horkovod Dukovany–Brno, se posunul do další fáze příprav a může počítat s významnou podporou z výnosů z dražeb povolenek podle zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. V návaznosti na usnesení vlády vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR novou dotační výzvu, z níž bude možné podpořit výstavbu horkovodu až 11 miliardami korun. Tato prioritní stavba se bude moci o prostředky ucházet prostřednictvím druhého kola výzvy z programu I+ (Inovativní a komplexní projekty). Prvním kolem výzvy, kde byl posuzován projektový záměr, projekt horkovodu Dukovany–Brno už úspěšně prošel.
(Celý text)

Rozmanitost rostlin pomáhá ukládat uhlík do půdy. Efekt se ale liší podle lokalit
18. července 2025 05:38

PRAHA (Ekolist) - Půda může hrát důležitou roli v boji proti změně klimatu - dokáže totiž ukládat obrovské množství uhlíku. Půdní procesy v rozdílných ekosystémech, jako jsou např. lesy, louky či pole, však fungují různě a do hry vstupuje mnoho vlivů. Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR společně s kolegy z Německa a USA se nyní zaměřili na to, jaký vliv na ukládání uhlíku do půdy má rozmanitost rostlin. Ve své přehledové studii, která vyšla na začátku července v prestižním časopise Nature Communications, hledali odpověď na otázku, proč někdy větší počet druhů rostlin ukládání uhlíku výrazně podporuje, jindy však téměř vůbec.
(Celý text)

Krkonošský prales ukrývá zaniklý svět horských bud a pastvin 18. století
18. července 2025 01:50

(ČTK) - Skupina archeologů dočišťuje základy zaniklé staré Kotelské boudy z první poloviny 18. století. Kolem je krkonošský prales a k nejbližší silnici půl hodiny chůze horským terénem. K pochopení, proč v nadmořské výšce 960 metrů pracují, je potřeba zapojit fantazii. Před 250 lety tady byly horské boudy a louky s pasoucím se dobytkem, řekl ČTK archeolog Univerzity Hradec Králové (UHK) Petr Hejhal. Nyní zřejmě nejvýše položený archeologický výzkum v ČR končí. Nebyl by možný bez spolupráce se Správou Krkonošského národního parku (KRNAP). Objevené základy domu jsou v nepřístupné klidové oblasti národního parku.
(Celý text)

Brazilští poslanci zmírnili pravidla pro projekty s dopadem na životní prostředí
18. července 2025 01:38

(ČTK) - Brazilští poslanci schválili zákon, který zmírňuje pravidla vydávání povolení pro projekty s dopadem na životní prostředí. Právní normu kritizovali ekologové, podle pravicových stran a agrárního sektoru naopak změny pomohou hospodářskému rozvoji. Informoval o tom server televize Deutsche Welle (DW).
(Celý text)

Brazilští poslanci zmírnili pravidla pro projekty s dopadem na životní prostředí
18. července 2025 01:38

(ČTK) - Brazilští poslanci schválili zákon, který zmírňuje pravidla vydávání povolení pro projekty s dopadem na životní prostředí. Právní normu kritizovali ekologové, podle pravicových stran a agrárního sektoru naopak změny pomohou hospodářskému rozvoji. Informoval o tom server televize Deutsche Welle (DW).
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama