titulní strana > co píší jiní
Česká společnost postaví v USA továrny na stavebniny z recyklovaných kartonů od potravin a nápojů
30. září 2024 11:12

(ČTK) - Česká společnost Upcycling Group postaví v USA dvě továrny na výrobu stavebních desek z recyklovaných kartonů od potravin a nápojů. Hodnota kontraktu je 15 milionů eur, tedy zhruba 375 milionů korun. První multifunkční recyklační centrum pod názvem "UpFactory" se začne stavět v Kalifornii. Výrobní linky od tuzemských dodavatelů by společnost měla instalovat v květnu příštího roku.
(Celý text)

Na jaké zranitelné skupiny se soustředí klimatické strategické dokumenty v šesti hlavních městech střední Evropy?
30. září 2024 06:20

PRAHA (Ekolist) - Strategie, plány a koncepce politik nepatří právě mezi strhující čtivo. Ovšem jsou důležité. Přečetly jsme tedy 25 strategických klimatických dokumentů hlavních měst střední Evropy, abyste vy nemuseli, a mohli se dozvědět, jak se v nich mluví o tom, jak změna klimatu dopadne na lidi.
(Celý text)

Ve Francii se nachází tisíce tun válečného odpadu. Je to ekologický problém
30. září 2024 02:35

MÉTY (ČTK) - Ve Francii se nachází tisíce tun válečného odpadu ze světových válek. Skládky munice jsou pod zemí i na dně vodních ploch a obyvatelé o nich často nevědí, přitom ale představují riziko pro jejich zdraví, znečišťují životní prostředí a každoročně si vyžádají životy až deseti lidí. Problém se týká i dalších zemí v Evropě, píše agentura AFP.
(Celý text)

Nejméně směsného odpadu v Česku loni vyprodukovali Fulnek, Chvalšiny a Dalešice
30. září 2024 01:22

PRAHA (ČTK) - Nejméně směsného odpadu v Česku vyprodukovali za loňský rok obyvatelé Fulneku, Chvalšin a Dalešic. Obce tak získaly Odpadového Oskara, kterého každý rok uděluje nezisková organizace Arnika.
(Celý text)

Lesní zvěře v Jihočeském kraji loni přibylo o 2,8 procenta na 128,6 tisíc kusů
30. září 2024 00:45

(ČTK) - Lesní zvěře v Jihočeském kraji loni přibylo o 2,8 procenta na 128,6 tisíce kusů. Na jihu Čech převládala srstnatá zvěř nad pernatou. Ve srovnání jednotlivých krajů byly jižní Čechy na druhém místě v počtu srnčí zvěře, kde bylo 12,1 procenta srnčí populace Česka. V honitbách bylo nejvíce ze všech regionů černé zvěře, podíl je 17,6 procenta. V počtu ulovené zvěře se Jihočeský kraj dostal na druhou příčku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu, který vycházel z dat od dubna loňského roku do konce letošní března.
(Celý text)

Odborníci kvůli riziku komáří kalamity sledují líhniště v několika krajích
29. září 2024 23:51

OLOMOUC (ČTK) - Hygienici a vědci kvůli riziku komáří kalamity sledují po povodních líhniště komárů v několika krajích. V Olomouckém kraji se soustředí na oblasti s vysokým výskytem larev komárů v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Litovelské Pomoraví mezi Olomoucí a Mohelnicí. K monitoringu komárů přistoupili také v Moravskoslezském, Zlínském nebo Jihočeském kraji. Cílem je včasné zjištění zvýšené aktivity komárů, aby mohla být rychle přijata potřebná opatření, sdělili ČTK zástupci ministerstva zdravotnictví.
(Celý text)

Na pláže britských vojenských základen na Kypru se ve velkém vrací vzácné želvy
29. září 2024 19:34

(ČTK) - Na pláže na území dvou britských vojenských základen na Kypru se ve velkém vracejí chráněné želvy karety obrovské a karety obecné. Na všech písečných plážích uvnitř základen napočítali letos ochránci 382 hnízd, což je o 100 více než v loňském rekordním roce, uvedla agentura AP.
(Celý text)

Hodonín na podzim vysadí 366 stromů. 210 bude v tornádem poničené Bažantnici
29. září 2024 19:30

HODONÍN (ČTK) - Podzimní výsadbou 210 stromů pokračuje obnova městské části Bažantnice v Hodoníně, kterou před třemi lety poničilo tornádo. Dalších 156 stromů nechá radnice vysadit v ostatních částech města. Výsadba zahrnuje především duby, lípy, javory, jírovce, borovice či okrasné třešně. Kromě stromů přibude v Hodoníně i 600 keřů, například zlatice, ptačí zob, tavolníky a šeříky. Na webu města o tom informovala mluvčí radnice Petra Kotásková.
(Celý text)

Voda v Punkevních jeskyních poškodila elektroinstalaci, návštěvníci musí jinudy
29. září 2024 19:26

(ČTK) - Velká voda v Punkevních jeskyních v Moravském krasu poškodila elektroinstalaci, uzavřená zůstává část plavební trasy. Návštěvníci tak musí jinudy, projdou se ale běžně nepřístupnou chodbou, informoval mluvčí Správy jeskyní ČR Pavel Gejdoš. Ze 14 běžně přístupných jeskyní v ČR je po záplavách v obvyklém režimu nyní otevřených 11 jeskyní.
(Celý text)

Archeologové v Maroku našli rozsáhlý zemědělský komplex starý 5000 let
29. září 2024 01:56

CASABLANCA (ČTK) - V oblasti Vádí Baht nedaleko marockého hlavního města Rabatu našel mezinárodní tým archeologů rozsáhlý zemědělský komplex starý 5000 let, který sloužil k produkci a skladování jídla. Jeho objevení dokazuje užší kontakty mezi africkým a evropským kontinentem, než se předpokládalo, napsal francouzský deník Le Monde.
(Celý text)

Správa parku České Švýcarsko obnovila biotop pro unikátní vodní rostlinu
29. září 2024 01:17

(ČTK) - Správa národního parku České Švýcarsko dokončila rozsáhlou úpravu rybníčku u bývalého Králova mlýna v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Labské pískovce. Obnovila tak biotop pro silně ohrožený chráněný žabníček vzplývavý.
(Celý text)

Herbaria manuscripta: Na Masarykově univerzitě vznikla databáze středověkých herbářů
29. září 2024 01:16

BRNO (ČTK) - Odborníci z Masarykovy univerzity vytvořili soupis přibližně 120 středověkých rukopisných herbářů z českých archivních fondů. Nyní se zaměří na jejich obsah, tedy jednotlivé položky, ke kterým postupně přiřazují současná botanická jména a další informace. Databáze Herbaria manuscripta je veřejně dostupná, zatím jsou v ní aspoň částečně zpracované položky z pěti herbářů.
(Celý text)

Pardubice plánují obnovu krajiny na jihu města. Cílem je zvýšit biodiverzitu
29. září 2024 01:11

PARDUBICE (ČTK) - Město Pardubice připravuje obnovu krajiny ve své jižní části. Má krajinářskou studii pro katastr Dražkovic a nově také Nemošice, Drozdice, Žižín, Mnětice a Hostovice. Plán navrhuje doplnění zeleně, vodních prvků, cest pro pěší a cyklisty nebo pozorovatelny a lavičky i turistické okruhy a naučné stezky, uvedla radnice.
(Celý text)

Jižní Korea chce podpořit domestikaci psů chovaných na maso finančními pobídkami
29. září 2024 01:10

(ČTK) - Jihokorejská vláda chce podpořit domestikaci téměř půl milionu psů chovaných na maso finanční podporou farmářů a dalšími pobídkami. Oznámilo to jihokorejské ministerstvo zemědělství. Konzumace a prodej psího masa budou od roku 2027 zakázané na základě zákona, který jihokorejský parlament schválil letos v lednu. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
(Celý text)

Farmářky z Malawi mění přezrálé banány na banánové víno
29. září 2024 01:05

LILONGWE (ČTK) - Emily Nkhanaová, drobná farmářka ze severu Malawi, dříve přezrálé banány vyhazovala nebo je nechávala shnít. Kvůli extrémním vedrům ale banány začaly dozrávat příliš rychle, což jí i mnoha dalším zemědělcům v okolí způsobovalo velké ztráty. Nyní pro tyto banány našla výnosné využití - banánové víno, uvedl server zpravodajské televize BBC.
(Celý text)

Samec tamarína v Zoo Hodonín získal partnerku z nelegálního chovu
29. září 2024 00:32

HODONÍN (ČTK) - Samec tamarína pinčího v Zoo Hodonín získal partnerku, zoo se ujala mladé samice z nelegálního chovu. Majitelům byla zabavena, žila totiž v nevyhovujících podmínkách. Zařízení o tom informovalo na svém webu. Tyto malé drápkaté opičky jsou ohroženým druhem, v přírodě dnes přežívají hlavně v Kolumbii.
(Celý text)

Zvláštní ryby nohama ochutnávají okolí a hledají kořist, uvádí studie
28. září 2024 19:10

(ČTK) - Ryby z rodu štítníků mají modifikované ploutve podobající se nohám, které jim patrně pomáhají v pohybu po mořském dně. Některé z nich ale končetiny používají i k ochutnávání svého okolí, aby si našly cestu ke kořisti. Vyplývá to z práce vědeckého týmu, o které napsal list The Guardian.


(Celý text)

Na ostrově jižně od Aljašky pokračuje pátrání po kryse, která tam možná není
28. září 2024 18:52

(ČTK) - Skutečnost, že někdo spatří krysu, by na většině míst světa neznamenala nic mimořádného. Ale na jednom z ostrovů jižně od Aljašky to letos téměř vyvolalo poplach, napsala agentura AP. Krysy, které by se na ostrov Svatého Pavla mohly dostat z lodí, by znamenaly zásadní nebezpečí pro tamní populace ptáků a cenné ekosystémy.
(Celý text)

Dokument Voda v Africe upozorňuje na nedostatek pitné vody
28. září 2024 18:49

PLZEŇ (ČTK) - Diváci na festivalu Finále Plzeň odměnili potleskem snímek Voda v Africe režiséra a cestovatele Tomáše Vaňourka z Plas u Plzně. Sedmadvacetiminutový dokument z osad, savan, pouští, hor i oceánů upozorňuje na problematiku pitné vody, jejíž trvalé zajištění je výsadou. Zatímco ve střední Evropě se vrací do přírody voda v lepší kvalitě, než je při odebírání, tak v Africe pomyslný druhý konec roury nikoho nezajímá, řekl ČTK Vaňourek. S filmem teď bude jezdit po školách.
(Celý text)

Jeskyně už se z povodní vzpamatovaly. Zavřeny zůstávají jeskyně Na Pomezí a část Punkevních jeskyní
28. září 2024 05:10

PRAHA (Ekolist) - Zpřístupněné jeskyně České republiky se z větší části vzpamatovaly z přívalů vody a větru v uplynulém období. Jedinou výjimkou jsou Jeskyně Na Pomezí u Jeseníku, kde příval bahna a vody podzemí zaplavil natolik, že odstraňování škod a opravy elektroinstalací potrvá ještě několik týdnů. Správcům jeskyně pomáhají dobrovolníci z řad speleologů a milovníků přírody.
(Celý text)

Jeskyně už se z povodní vzpamatovaly. Zavřeny zůstávají jeskyně Na Pomezí a část Punkevních jeskyní
28. září 2024 05:10

PRAHA (Ekolist) - Zpřístupněné jeskyně České republiky se z větší části vzpamatovaly z přívalů vody a větru v uplynulém období. Jedinou výjimkou jsou Jeskyně Na Pomezí u Jeseníku, kde příval bahna a vody podzemí zaplavil natolik, že odstraňování škod a opravy elektroinstalací potrvá ještě několik týdnů. Správcům jeskyně pomáhají dobrovolníci z řad speleologů a milovníků přírody.
(Celý text)

Další články:
20. července 2025 06:00
18. července 2025 06:02
17. července 2025 04:57
16. července 2025 06:10
14. července 2025 06:00

Online diskuse
Italští ochránci práv zvířat chtějí zakázat prodej a vaření živých desetinožců
19. července 2025 20:15

(ČTK) - Italští ochránci práv zvířat chtějí dosáhnout zákazu prodeje a vaření živých desetinožců, mezi které patří například krabi, raci či langusty. Vytvořili kvůli tomu koalici, která má tohoto cíle dosáhnout, informovala agentura ANSA. Po zákonodárcích chtějí, aby desetinožci měli podobný status jako savci či ptáci.
(Celý text)

V Japonsku převezli půdu z Fukušimy před sídlo premiéra, chtějí rozptýlit obavy
19. července 2025 20:02

(ČTK) - Japonské úřady dnes převezli zeminu z blízkosti jaderné elektrárny v prefektuře Fukušima před sídlo premiéra v centru Tokia, napsala agentura Kjódó s odvoláním na ministerstvo životního prostředí. Vláda se tak snaží rozptýlit obavy z používání této půdy. Je to první její takové využití mimo prefekturu, kde v roce 2011 přírodní katastrofa jaderné zařízení poničila.
(Celý text)

Na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku čekali lidé z různých koutů světa
19. července 2025 20:01

HŘENSKO (ČTK) - Frontu na lístky na Edmundovu soutěsku v Hřensku na Děčínsku, která se dnes otevřela poprvé od požáru v roce 2022, čekali lidé z různých koutů světa. Kromě turistů z celé ČR se v řadě objevili Němci, Poláci, Španělé či Indové. První ve frontě byla Natálie Fialová, která dorazila se svou příbuznou už v 06:00. Čekání se podle ní vyplatilo. V soutěsce provozuje obec plavbu na lodičkách. Zatím je přístupná v omezeném režimu pro několik desítek lidí denně. Na některé výletníky se tak nedostalo a byli zklamaní, zjistila na místě ČTK.
(Celý text)

V Zoo Praha lidé tento víkend ochutnávají hmyzí speciality
19. července 2025 19:53

PRAHA (ČTK) - Návštěvníci pražské zoologické zahrady mohou dnes a v neděli ochutnat různé netradiční pokrmy z hmyzu. Součástí víkendu hmyzožravců jsou i komentovaná krmení hmyzožravých zvířat. Oblíbená akce má za cíl lidem představit hmyzožravá zvířata, ale také ukázat hmyz jako alternativní stravu. Ochutnávky hmyzích specialit jsou zahrnuty v ceně vstupného.
(Celý text)

V Mělníku vzniká loď se zařízením spalujícím odpad, poslouží v zahraničí
19. července 2025 02:20

MĚLNÍK (ČTK) - V Mělníku vzniká loď se zařízením využívajícím odpad ze zdravotnictví k výrobě energie. Sloužit má v zahraničí, hotová by mělo být na konci letošního roku. Neobvyklé plavidlo v mělnických docích vyrábí společnost PDI, informoval ČTK mluvčí mělnické radnice Jan Denemark Nováček.
(Celý text)

Veřejnost může hlasovat pro Park čtvrtstoletí, na výběr je z 22 možností
19. července 2025 01:28

(ČTK) - Veřejnost může hlasovat pro Park čtvrtstoletí, na výběr je z 22 možností. Jde o parky, které byly oceněny v letech 2002 až 2023, z nich devět patřilo mezi vítěze některého z ročníků, informovala ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně Jana Šimečková. Svaz soutěž pořádá.
(Celý text)

Liberecká zoo pěstuje saláty hydroponicky, inspiraci našla u studentky
19. července 2025 01:12

LIBEREC (ČTK) - Liberecká zoo začala s hydroponickým pěstováním salátů a bylinek, k čemuž není potřeba půda, ale stačí živný roztok. Vypěstované rostliny zahrada využije jako potravu pro chovaná zvířata. Inspiraci našla v doktorandské práci studentky architektury liberecké univerzity Terezy Nalezené.
(Celý text)

Letohrad obnoví náměstí, místo asfaltu bude dlažba, vysadí další stromy
19. července 2025 00:39

LETOHRAD (ČTK) - Město Letohrad na Orlickoústecku obnoví centrální náměstí, což zahrnuje i výsadbu stromů. V budoucnu tam nebude na chodnících asfalt, který se v létě rozpaluje, místo něj bude dlažba. Radnice projektuje první etapu, která zahrnuje necelou polovinu plochy. Stavební práce by mohly začít v příštím roce, řekl místostarosta Martin Hatka (Sdružení pro Letohradsko).
(Celý text)

Hradec Králové hodlá postupně osadit 23 objektů škol slunečními elektrárnami
19. července 2025 00:17

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Město Hradec Králové hodlá postupně osadit 23 objektů základních a mateřských škol slunečními elektrárnami. V první etapě pořídí sluneční elektrárny pro tři školské objekty, investici odhaduje na osm milionů korun bez DPH. Firma vzešlá z výběrového řízení by měla instalace udělat letos a v roce 2026. Elektřinu by kromě škol spotřebovávaly i další objekty, které budou zapojené do městského energetického společenství, řekl náměstek primátorky pro investice Lukáš Řádek(TOP 09).
(Celý text)

Hladina vody v orlické přehradě klesla od začátku května o tři metry
18. července 2025 19:43

(ČTK) - Hladina vody v orlické přehradě klesla od 1. května, tedy od začátku plavební sezony, o tři metry. Souvisí to s déle trvajícím suchem. Díky tomu se objevily zatopené objekty, které můžou obdivovat kolemjdoucí. Komplikace je to ale pro lodní dopravu, protože nemůže být v provozu plavební komora v jihočeském Kořensku, která lodě přenáší. Ani deště v posledních dnech situaci nezměnily, řekl ČTK mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.
(Celý text)

Staré znečištění připravilo část obyvatel Jesenného na Semilsku o pitnou vodu
18. července 2025 19:35

JESENNÝ (ČTK) - Staré znečištění z chemického provozu připravilo část obyvatel Jesenného na Semilsku o pitnou vodu. V oblasti Bohuňovska je voda ve studních kontaminovaná karcinogenními látkami a nelze ji používat. Pro dvě desítky tamních obyvatel teď bude vodu zajišťovat malá úpravna za bezmála 160 000 korun. Čerpat bude vodu z blízké říčky Kamenice. Obec zároveň připravuje výstavbu vodovodu, řekl ČTK starosta Petr Hlůže (NEZ).
(Celý text)

Kyjov trápí přemnožené nutrie. Město požádalo o odchyt zvířat a zakáže krmení
18. července 2025 19:30

KYJOV (ČTK) - Přemnožené nutrie trápí Kyjov na Hodonínsku, kde hlodavce v blízkosti řeky Kyjovky krmí lidé. Radnice rozhodla o umístění cedule se zákazem krmení, u řeky se objeví v příštím týdnu. Dalším krokem bylo podání žádosti o odchyt zvířat, uvedla na webu města jeho mluvčí Denisa Pelikánová. Nadměrný výskyt nutrií řeší i jiná města, odchytávali je třeba ve Zlíně.
(Celý text)

Nedaleko jihomoravských Ivančic našlo nový domov 55 vzácných syslů
18. července 2025 16:58

PRAHA (Ekolist) - Přesně 55 syslů bylo vypuštěno na dvě lokality nedaleko Ivančic, kde už tito hlodavci nyní žijí. V těchto syslích koloniích se tak zvýší počty zvířat. Vypuštění sysli pocházejí z odchovů v Zoo Brno a švédské Zoo Nordens Ark.
(Celý text)

Je ekologičtější vlak, nebo letadlo? Záleží na vytíženosti, uvádí studie
18. července 2025 11:14

(ČTK) - Rychlovlaky jsou výrazně ekologičtějším dopravním prostředkem než letadlo při vysokém vytížení tratě. Uvádí to studie španělské státní společnosti Ineco, o které informoval deník El País. Studie se zaměřila na srovnání emisí mezi některými železničními a leteckými spoji ve Španělsku. U vysokorychlostní železnice velká část emisí připadá na výstavbu infrastruktury, zatímco u letecké dopravy převážnou část znečištění způsobuje provoz letadel.
(Celý text)

Medvědy nestřílet, ale vybavit čipy a sledovat, rozhodly polské úřady
18. července 2025 11:03

(ČTK) - Tři medvědi ohrožující obyvatele obce Cisna v pohoří Bieszczady na jihovýchodě Polska nebudou zastřeleni, ale dostanou obojky s čipy, aby zásahový tým mohl sledovat jejich polohu a postarat se, aby neohrožovali lidi, oznámila polská ministryně životního prostředí Paulina Hennigová-Klosková. Do té doby se o bezpečnost obyvatel vsi postará policie, potvrdil televizi TVN 24 náměstek ministryně Mikolaj Dorożala.
(Celý text)

Trump na dva roky uvolňuje ekologická pravidla pro některá znečišťující odvětví
18. července 2025 10:02

WASHINGTON (ČTK) - Americký prezident Donald Trump poskytne na dva roky uvolnění od ekologických regulací uhelným elektrárnám, chemickým závodům a dalším znečišťujícím odvětvím. Snaží se tak zastavit regulace z doby svého předchůdce Joea Bidena, které považuje za příliš zatěžující. Trump ve čtvrtek večer vydal sérií proklamací, jimiž osvobozuje od regulací řadu průmyslových odvětví, která považuje za zásadní pro národní bezpečnost, uvedla agentura AP.
(Celý text)

Otevřela se cesta k financování výstavby horkovodu z Dukovan do Brna z výnosů dražeb povolenek
18. července 2025 05:58

PRAHA (Ekolist) - Projekt vyvedení tepla z jaderné elektrárny Dukovany do Brna, tzv. Horkovod Dukovany–Brno, se posunul do další fáze příprav a může počítat s významnou podporou z výnosů z dražeb povolenek podle zákona o podmínkách obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů. V návaznosti na usnesení vlády vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR novou dotační výzvu, z níž bude možné podpořit výstavbu horkovodu až 11 miliardami korun. Tato prioritní stavba se bude moci o prostředky ucházet prostřednictvím druhého kola výzvy z programu I+ (Inovativní a komplexní projekty). Prvním kolem výzvy, kde byl posuzován projektový záměr, projekt horkovodu Dukovany–Brno už úspěšně prošel.
(Celý text)

Rozmanitost rostlin pomáhá ukládat uhlík do půdy. Efekt se ale liší podle lokalit
18. července 2025 05:38

PRAHA (Ekolist) - Půda může hrát důležitou roli v boji proti změně klimatu - dokáže totiž ukládat obrovské množství uhlíku. Půdní procesy v rozdílných ekosystémech, jako jsou např. lesy, louky či pole, však fungují různě a do hry vstupuje mnoho vlivů. Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR společně s kolegy z Německa a USA se nyní zaměřili na to, jaký vliv na ukládání uhlíku do půdy má rozmanitost rostlin. Ve své přehledové studii, která vyšla na začátku července v prestižním časopise Nature Communications, hledali odpověď na otázku, proč někdy větší počet druhů rostlin ukládání uhlíku výrazně podporuje, jindy však téměř vůbec.
(Celý text)

Krkonošský prales ukrývá zaniklý svět horských bud a pastvin 18. století
18. července 2025 01:50

(ČTK) - Skupina archeologů dočišťuje základy zaniklé staré Kotelské boudy z první poloviny 18. století. Kolem je krkonošský prales a k nejbližší silnici půl hodiny chůze horským terénem. K pochopení, proč v nadmořské výšce 960 metrů pracují, je potřeba zapojit fantazii. Před 250 lety tady byly horské boudy a louky s pasoucím se dobytkem, řekl ČTK archeolog Univerzity Hradec Králové (UHK) Petr Hejhal. Nyní zřejmě nejvýše položený archeologický výzkum v ČR končí. Nebyl by možný bez spolupráce se Správou Krkonošského národního parku (KRNAP). Objevené základy domu jsou v nepřístupné klidové oblasti národního parku.
(Celý text)

Brazilští poslanci zmírnili pravidla pro projekty s dopadem na životní prostředí
18. července 2025 01:38

(ČTK) - Brazilští poslanci schválili zákon, který zmírňuje pravidla vydávání povolení pro projekty s dopadem na životní prostředí. Právní normu kritizovali ekologové, podle pravicových stran a agrárního sektoru naopak změny pomohou hospodářskému rozvoji. Informoval o tom server televize Deutsche Welle (DW).
(Celý text)

Brazilští poslanci zmírnili pravidla pro projekty s dopadem na životní prostředí
18. července 2025 01:38

(ČTK) - Brazilští poslanci schválili zákon, který zmírňuje pravidla vydávání povolení pro projekty s dopadem na životní prostředí. Právní normu kritizovali ekologové, podle pravicových stran a agrárního sektoru naopak změny pomohou hospodářskému rozvoji. Informoval o tom server televize Deutsche Welle (DW).
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama