titulní strana > co píší jiní
Za šetrné papírování na výlet do hor
6. června 2003 13:57

PRAHA (EkoList) - Ministr životního prostředí Libor Ambrozek dnes předal první cenu v soutěži Šetrné papírování skupině žaček ze ZŠ Slovákova z Boskovic. Soutěž, pořádaná ekologickým sdružením Arnika, byla v rámci stejnojmenné kampaně určena pro skupiny dětí ve věku od 12 do 16 let z celé České republiky. Dívky byly kromě ukázek z výroby ručního papíru odměněny také několikadenním putováním po slovenských horách.
(Celý text)

Škodí lezci skalám?
5. června 2003 15:13

PRAHA (EkoList) - Magnézium je bílý prášek, kterým si horolezci popráší ruce, aby jim skála neklouzala. Jeho používání při lezení na pískovcových skalách v chráněných oblastech je u nás zakázané. Ne všichni horolezci však zákaz dodržují. V některých oblastech je to dokonce běžná praxe. Český horolezecký svaz (ČHS) ani orgány ochrany přírody si s nešvarem nevědí rady.
(Celý text)

BBC: Ruský prezident prosazuje Kjótský protokol
5. června 2003 14:38

MOSKVA (EcoMonitor) - V předvečer Světového dne životního prostředí se představitelé ruské vlády spolu s ekologickými organizacemi sešli nad varovnými hodnotami znečištění v Rusku a dohodli se na radikální změně přístupu. Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že bude požadovat zásadní změnu zákonů, které se týkají ochrany životního prostředí.
(Celý text)

Stát chce přestat regulovat těžbu uhlí
5. června 2003 09:14

PRAHA (ČIA) - Novou energetickou koncepci, která počítá se zrušením stávajících limitů na těžbu hnědého uhlí, prosazuje ministerstvo průmyslu a obchodu. Jak píší dnešní Hospodářské noviny, v budoucnu by tak těžba uhlí mohla sprovodit ze světa několik vesnic na severu Čech.
(Celý text)

AP: Vymění Američané benzín za kukuřici?
4. června 2003 15:29

PRAHA/WASHINGTON (EcoMonitor) - Někteří američtí politici vzývají etanol, z kukuřice vyráběný mazací prostředek, používaný jako přísada do benzínu, jako modlu, která pomůže zlepšit ovzduší a sníží závislost země na dovážené ropě. Jenže etanol není tak zcela bez dopadů na životní prostředí a odborníci se domnívají, že v současnosti by výroba etanolu vyžadovala více energie z fosilních paliv, než by výsledný produkt nahradil.
(Celý text)

Česi preferujú v budúcnosti uhlie a atómovú energiu
4. června 2003 11:14

PRAHA (SITA/Reuters) - Česká republika chce do roku 2030 naložiť väčší podiel svojich energetických potrieb na bedrá tepelných a atómových elektrární, ukázal v utorok návrh stratégie, ktorý predložilo ministerstvo obchodu a priemyslu. Námestník ministra priemyslu a obchodu Martin Pecina prezradil hlavné body tejto stratégie na pražskom energetickom fóre. Uviedol pritom, že by krajina mala urobiť, čo bude v jej silách, aby znížila budúcu závislosť na dovozoch energie.
(Celý text)

Bendl chce urychlit výstavbu Pražského okruhu
4. června 2003 10:54

PRAHA (ČIA) - Středočeskému hejtmanovi Petru Bendlovi se nelíbí váhavý přístup ministerstva dopravy k výstavbě strategicky důležitého Pražského okruhu. Proto také dnes vyzval dopisem ministra dopravy Milana Šimonovského, aby se tento resort neprodleně připojil k Memorandu o spolupráci při řešení problematiky výstavby Pražského okruhu, který schválila jak Rada Středočeského kraje, tak Rada hlavního města Prahy. ČIA dopis poskytl mluvčí Středočeského kraje Martin Krafl.
(Celý text)

Vítkovice žádají o 1,5 miliardy více na ekologii
3. června 2003 18:26

PRAHA (ČIA) - Zvýšení garance na úhradu nákladů pro vypořádání ekologických závazků vzniklých privatizací o 1,5 miliardy korun na 5,3 miliardy korun navrhne vládě ve středu 4. června ministr financí Bohuslav Sobotka. O zvýšení garance požádala Fond národního majetku společnost Vítkovice. ČIA o tom informoval tiskový mluvčí ministerstva Jaroslav Dědič.
(Celý text)

BBC: Bohatství oblázkových pláží ve Velké Británii ohrožují turisté i elektrárny
3. června 2003 14:26

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Oblázkové pláže, které pokrývají většinu britského pobřeží jsou ohroženy rozvíjejícím se průmyslem, turistikou i blízkostí lidských sídel. Říkají to vědci z English Nature ve svém textu určeném k podpoře zachování a ochraně oblázkových pláž.
(Celý text)

Respekt: Špidla bude rozhodovat o energetické budoucnosti Česka
2. června 2003 14:45

PRAHA (EcoMonitor) - Premiér Vladimír Špidla by se tento týden měl sejít s ministrem průmyslu a obchodu (MPO) Milanem Urbanem, aby společně určili závaznou energetickou politiku pro další léta. Ve hře je dosud šest tajných variant, i když ministr Urban již prozradil hlavní předpoklad budoucího vývoje, jít dál jadernou cestou. "Jinak to nejde," cituje Urbana týdeník Respekt, "jsme společností spotřeby, energii potřebujeme a slunce nebo vítr nestačí."
(Celý text)

Stížnost na dálnici D8 bude řešit Evropská komise
2. června 2003 09:43

PRAHA (ČIA) - Oficiální stížnost proti plánované trase dálnice D8 přes chráněný přírodní park na východě Krušných hor, který je domovem řady ohrožených druhů chráněných evropskými zákony, podaly dnes Evropské komisi (EK) tři české ekologické organizace. Jde o první takový krok v české historii. Na trasu dálnice si stěžují Hnutí DUHA, Děti Země a Ekologický právní servis. ČIA o tom informoval zástupce Hnutí DUHA Pavel Přibyl.
(Celý text)

JEDU už vyrobila více než 210 miliard kWh
1. června 2003 11:09

DUKOVANY (ČIA) - Více než 210 miliard kilowatthodin elektrické energie vyrobila od zahájení provozu v roce 1985 Jaderná elektrárna Dukovany (JEDU). ČIA to potvrdil tiskový mluvčí elektrárny Petr Spilka s tím, že tato energie by stačila pokrýt čtyřletou spotřebu České republiky.
(Celý text)

Udržitelná spotřeba je téma číslo jedna
30. května 2003 18:20

PRAHA (EkoList) - Ve dnech 29. - 30. května se pod záštitou ministra životního prostředí konala konference a pracovní seminář "Udržitelná spotřeba - výzva pro 21. století". Konferenci pořádal Program OSN pro životní prostředí (UNEP) ve spolupráci se Sítí ekologických poraden a Národním komitétem UNEP v České republice.
(Celý text)

Šimonovský: Dálnice D 47 bude stát 50 miliard
30. května 2003 14:53

OSTRAVA (ČIA) - Dálnice D 47 z Lipníku nad Bečvou do Ostravy bude stát 50,2 miliardy korun. Dnes to řekl pro ČIA ministr dopravy Milan Šimonovský. Předpokládané náklady na stavbu činí 38,1 miliardy korun, příprava investice a výkupy pozemků bude stát 3,08 miliardy, ve stavební rezervě je 8,6 miliardy a ostatní položky tvoří 0,37 miliardy.
(Celý text)

BBC: Politika EU vede k vybíjení afrických zvířat a kácení lesů
30. května 2003 14:43

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Obchod s masem divoce žijících zvířat v Africe posledních let významně expanduje. Některé druhy zvířat se ocitly na pokraji vyhubení. Podle britských vědců tuto situaci podporuje rybářská politika Evropské unie. Varování pochází od profesora Johna Lawtona, ředitele Natural Environment Research Council, které vyřkl na londýnské konferenci o pobřežních oblastech subsaharské Afriky.
(Celý text)

Jak se starat o louky
29. května 2003 15:01

PRAHA (EkoList) - Před dávnými dobami bylo území naší republiky s výjimkou vrcholových partií hor a niv velkých řek pokryto lesy. S příchodem člověka začalo docházet ke žďáření lesů. Na jejich místě vznikaly louky a pastviny potřebné pro chov dobytka.
(Celý text)

BBC: Myslivost pomáhá k ochraně přírody
29. května 2003 14:39

LONDÝN (EcoMonitor) - Podle výsledků nejnovější britské studie, která byla zveřejněna toto úterý, hrají hony a myslivecká setkání velmi důležitou roli pro zachování tradiční venkovské krajiny ve Velké Británii. Studie vědeckého týmu z univerzity v Kentu dokazuje, že vlastníci pozemků lépe udržují své lesní porosty a dokonce je rozšiřují nebo zakládají nové, jestliže se sami těchto akcí účastní. Vědci dokázali, že jak klasický lov tak i hony na pernatou zvěř ve stutečnosti chrání přírodní ráz krajiny a lesní bohatství.
(Celý text)

Bush vedie útok proti Európe brániacej sa prílevu GM potravín
29. května 2003 14:19

BRATISLAVA (SITA) - Americký prezident George W. Bush podľa denníka International Herald Tribune vedie útok proti Európe, ktorá sa bráni tomu, aby geneticky upravované potraviny (GMO) boli súčasťou potravinového programu na pomoc hladujúcim krajinám. Denník však upozorňuje, že tento spor neznamená nič iné ako boj o miliardové poľnohospodárske výnosy. "Americký farmári sa hnevajú, pretože ich produkty sú zakázané v Európe, ktorá je najväčším dovozcom potravinových výrobkov."
(Celý text)

Středočeský kraj přistoupil k projektu protipovodňové ochrany
29. května 2003 11:03

PRAHA (ČIA) - Rada Středočeského kraje rozhodla ve středu 28. května o tom, že se tento kraj stane součástí nadnárodního projektu ELLA - Elbe/Labe. Jde o projekt preventivní protipovodňové ochrany prostřednictvím nadnárodních opatření územního plánování. Projekt směřuje k nadnárodní dohodě o budoucím územním plánování v záplavových oblastech Labe a k vytvoření regionálních územních plánů. ČIA to dnes řekl mluvčí Středočeského kraje Martin Krafl.
(Celý text)

Středočeský kraj přistoupil k projektu Modrý pás řeky Labe
28. května 2003 19:12

PRAHA (ČIA) - Sledovat udržitelný vývoj cestovního ruchu na Labi jako součást územního plánování a rozvoje hospodářství je cílem projektu Modrý pás řeky Labe, ke kterému dnes přistoupil i Krajský úřad Středočeského kraje. Projekt by měl rovněž zvýšit turistickou přitažlivost labské vodní cesty s maximálním využitím jejího hospodářského potenciálu. ČIA to dnes řekl mluvčí středočeského krajského úřadu Martin Krafl.
(Celý text)

Středočeský kraj přistoupil k projektu Modrý pás řeky Labe
28. května 2003 19:12

PRAHA (ČIA) - Sledovat udržitelný vývoj cestovního ruchu na Labi jako součást územního plánování a rozvoje hospodářství je cílem projektu Modrý pás řeky Labe, ke kterému dnes přistoupil i Krajský úřad Středočeského kraje. Projekt by měl rovněž zvýšit turistickou přitažlivost labské vodní cesty s maximálním využitím jejího hospodářského potenciálu. ČIA to dnes řekl mluvčí středočeského krajského úřadu Martin Krafl.
(Celý text)

Další články:
15. ledna 2025 06:00
14. ledna 2025 06:30
11. ledna 2025 13:00
11. ledna 2025 06:00
10. ledna 2025 06:00

Online diskuse
V Jeseníkách sesbírali a vyseli semena endemického zvonku a lipnice. Přírodu chrání také ručním kosením a pastvou
15. ledna 2025 05:34

PRAHA (Ekolist) - K ochraně horských partií chráněné krajinné oblasti Jeseníky a národní přírodní rezervace Králický Sněžník napomáhá několikaletý projekt Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Počítá se záchranou vzácných druhů rostlin, které jinde na světě nerostou, pastvou či budováním oplocenek na ochranu listnáčů. Nezapomíná ani na obnovu některých stezek pro návštěvníky. Projekt má sebou má první úspěšný půlrok, financován je z Operačního programu Životní prostředí.
(Celý text)

Čirok – velbloud rostlinné říše – poskytuje biomasu i zrno. Je zajímavou plodinou i pro regenerativní zemědělství
15. ledna 2025 05:10

PRAHA (Ekolist) - Říká se mu velbloud rostlinné říše, protože je odolný vůči suchu, což je při současných klimatických změnách u plodin nedocenitelnou vlastností. Čirok v naší zemi zatím málo známe, ale je pátou nejpěstovanější obilninou světa.
(Celý text)

V Kazachstánu byl spatřen levhart perský, jehož výskyt tam dříve nebyl potvrzen
15. ledna 2025 02:16

ASTANA (ČTK) - V Kazachstánu byl spatřen vzácný levhart perský, jehož výskyt v této středoasijské zemi dříve nebyl potvrzen. Zachytila ho kamera v přírodní rezervaci Ustjurt. Podle odhadů žije na světě už jen asi tisícovka těchto kočkovitých šelem, uvedla agentura AFP.
(Celý text)

Vláda projedná vyhlášení CHKO Soutok na pomezí řek Moravy a Dyje
15. ledna 2025 01:06

(ČTK) - Vláda dnes projedná návrh nařízení o vyhlášení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok na pomezí řek Moravy a Dyje. Vyplývá to z programu vlády. Území patří k největším komplexům lužních lesů ve střední Evropě. Oblast o rozloze téměř 120 kilometrů čtverečních je již součástí soustavy Natura 2000 nebo Biosférické rezervace Dolní Morava. Ministerstvo životního prostředí zdůrazňuje, že vyhlášení CHKO zajistí vyšší ochranu přírodních i kulturních hodnot, přičemž by nemělo negativně ovlivnit hospodářské využívání území. Náklady na správu nové CHKO mají ročně činit 7,8 milionu korun. Oblast by se stala 27. CHKO v Česku.
(Celý text)

V Sydney uzavřeli devět pláží kvůli záhadným naplaveninám ve tvaru kuliček
14. ledna 2025 22:15

(ČTK) - Uprostřed letní prázdninové sezóny v australském Sydney zavřely dnes úřady devět pláží, včetně známé pláže Manly. Lidé se nemohou koupat kvůli malým bílým a šedým naplaveninám ve tvaru kuliček, které moře vyvrhlo na pobřeží. Informovala o tom média.
(Celý text)

Španělská policie rozbila gang pašující odpad z Itálie do Španělska
14. ledna 2025 18:55

MADRID (ČTK) - Španělská policie rozbila zločineckou organizaci, která do země pašovala komunální odpad z Itálie. S odvoláním na španělské úřady o tom informují tiskové agentury. Zločinecká organizace na španělských skládkách podle policie od roku 2021 nelegálně uložila více než 40 000 tun odpadu z Itálie, aniž byl tento odpad zpracován.
(Celý text)

Výborný navrhne sdružování vlastníků lesů a zřízení lesnicko-dřevařského fondu
14. ledna 2025 18:05

PRAHA (ČTK) - Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) navrhne sdružování vlastníků malých lesů do speciálních lesnických spolků a zřízení lesnicko-dřevařského fondu, udělá to prostřednictvím pozměňovacích návrhů k novele lesního zákona. Řekl to dnes na schůzi sněmovního zemědělského výboru. Podporu speciálních spolků drobných vlastníků lesů požadovalo Sdružení vlastníků soukromých, obecních a církevních lesů (SVOL). Ministerstvo zemědělství v prosinci na dotaz ČTK uvedlo, že spolky podpoří, Výborný dnes předložení pozměňovacích návrhů potvrdil.
(Celý text)

Sněmovní výbor dnes schválil omračování zvířat před halal a košer porážkami
14. ledna 2025 18:02

PRAHA (ČTK) - Sněmovní zemědělský výbor dnes schválil pozměňovací návrh, který stanoví nové podmínky, za nichž mohou jatka i náboženské společnosti a církve usmrcovat zvířata v souladu s metodami stanovenými náboženskými obřady, tedy halal a košer porážky. Zvířata bude nutné před usmrcením předem omráčit elektrickým proudem. Návrh už dříve podala čtveřice poslanců v čele s lidovcem Karlem Smetanou v rámci úprav souvisejících s novelou veterinárního zákona.
(Celý text)

Budoucnost oken v moderní architektuře
14. ledna 2025 14:20

() - Udržitelné stavitelství se v posledních letech stává nejen trendem, ale i nutností. Jednou z klíčových oblastí, kde se tento posun výrazně projevuje, je hliníkové truhlářství, zejména v segmentu oken.
(Celý text)

Objem vody v části Aralského jezera vzrostl o téměř 50 procent, uvedl Kazachstán
14. ledna 2025 10:36

ASTANA (ČTK) - Objem vody v severní části Aralského jezera se od roku 2008 vzrostl o téměř 50 procent. S odvoláním na kazachstánské úřady to dnes napsala agentura AFP, která tento vývoj označila za vzácný úspěch v regionu jinak spíše sužovaném ekologickými problémy. Aralské jezero bývalo čtvrtým největším jezerem na světě, než ho sovětské zavlažovací projekty připravily o vodu a způsobily, že téměř vyschlo.
(Celý text)

Požáry v americkém Los Angeles rozdmýchává vítr zvaný Santa Ana
14. ledna 2025 10:35

LOS ANGELES (ČTK) - Požáry v americkém městě Los Angeles rozdmýchává vítr zvaný Santa Ana. Jedná se o meteorologický jev, který vysušuje kopce tak, že snadno vzplanou, napsala agentura AFP. Santa Ana vzniká, když se v sousedních státech Kalifornie, Nevada a Utah nahromadí studený vzduch. Jak postupuje na západ a dolů podél kalifornských hor, ohřívá se a vysychá.
(Celý text)

Pasivní domy: Cesta k udržitelnému a úspornému bydlení
14. ledna 2025 09:29

() - Pasivní domy jsou moderním trendem ve stavebnictví, který kombinuje nízkoenergetické technologie, ekologická řešení a vysoký komfort bydlení. Tento koncept vznikl v 90. letech v Německu a rychle se rozšířil po celém světě. Pasivní domy nabízejí úsporu nákladů na energie a příspěvek k ochraně životního prostředí. Co přesně pasivní domy jsou a proč se staly tak oblíbenými?
(Celý text)

COP16: Světová konference stran Úmluvy OSN o biodiverzitě aneb Co se podařilo a co nepodařilo dojednat?
14. ledna 2025 05:33

PRAHA (Ekolist) - Biodiverzitě, jednomu z pilířů fungování ekosystému naší planety, se věnoval diskusní seminář pořádaný Společností pro trvale udržitelný život (STUŽ) v úterý 7. ledna 2025 v prostorách Informačního centra OSN v Praze, v Železná ulici. Konkrétně Mezinárodní úmluvě OSN o biologické rozmanitosti, původně sjednané již v roce 1992 v keňském Nairobi a přijaté na památném Summitu Země. Na předchozím jednání COP15 v roce 2022 v Montrealu bylo dosaženo přelomové dohody o Globálním rámci biologické rozmanitosti, který vytyčuje cestu lidstva k soužití v souladu s přírodou. Tehdy k dojednání dohody podstatně napomohl český vyjednávací tým, který vedl celou delegaci EU. A jak dopadlo poslední jednání konané v kolumbijském Cali na přelomu října a listopadu? A jak pokročila jednání Cartagenského protokolu o biologické bezpečnosti a Nagojského protokolu o přístupu ke genetickým zdrojům? - Otázky pro zasvěcené panelisty a odpovědi pro ty, kterým osud naší planety není lhostejný.
(Celý text)

Generace Z se učí méně plýtvat potravinami. Pomocí aplikace i influencerů
14. ledna 2025 02:57

PRAHA (Ekolist) - Jak generace Z přistupuje k problematice plýtvání potravinami a jaké kroky mohou pomoci tuto situaci zlepšit? Na tyto otázky odpovídá výzkumný projekt Wasteful generation, jehož cílem je šířit povědomí o problematice plýtvání potravinami prostřednictvím inovativních metod a digitálních nástrojů. Výzkumný tým využívá kvalitativního výzkumu přístupů mladé generace, rozsáhlou kampaň i interaktivní aplikaci Nebuď Trash. Projekt, který odstartoval v září 2023 a potrvá do června 2026, zastřešuje Mendelova univerzita v Brně a zahrnuje spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze, Univerzitou Karlovou, společností GREEN Solution a výzkumnou organizací INESAN. Je financovaný programem Sigma Technologické agentury ČR.
(Celý text)

Mikroorganismy ve stresu šetří síly a tlumí výrobu bílkovin, zjistili vědci
14. ledna 2025 01:56

BRNO (ČTK) - Výzkumný tým z institutu CEITEC Masarykovy univerzity objevil nový protein, který hraje důležitou roli při řízení výroby bílkovin v buňkách starobylých mikroorganismů. Objev přispívá k pochopení toho, jak buňky šetří energii a přežívají v extrémním prostředí. Další výzkum by mohl vést k novým poznatkům o způsobech, jak se buňky vyšších organismů, včetně lidských, přizpůsobují měnícím se podmínkám, oznámila mluvčí institutu Halina Jílková.
(Celý text)

Soud se zabývá žalobou řetězce Albert na Obraz kvůli kampani o chovu kuřat
13. ledna 2025 20:11

PRAHA (ČTK) - Městský soud v Praze se dnes začal zabývat žalobou obchodního řetězce Albert a společnosti Rabbit Trhový Štěpánov na spolek Obránci zvířat (Obraz). Žalobu firmy podaly kvůli kampani, ve které spolek upozorňuje na údajně špatné podmínky chovu kuřat, která do svých obchodů Albert v Česku odebírá. Podle právního zástupce řetězce spolek překročil meze přípustného jednání a jeho kritika se nezakládá na pravdě. Právník spolku to odmítá, tvrzení v kampani podle něj mají reálný základ, který plánuje u soudu doložit.
(Celý text)

V Istanbulu zachránili gorilí mládě z podpalubí letadla Turkish Airlines
13. ledna 2025 16:59

(ČTK) - V Istanbulu zachránili gorilí mládě z podpalubí letadla Turkish Airlines, informovala agentura AP. Pětiměsíční sameček cestoval v dřevěné krabici z Nigérie do Thajska. Nyní se zotavuje v istanbulské zoo. Veterináři, kteří mu dali jméno Zeytin (oliva), ho chtějí vrátit do jeho přirozeného prostředí.
(Celý text)

U Františkových Lázní na Chebsku se třásla zem, otřesy přesáhly 2,2 stupně
13. ledna 2025 15:31

(ČTK) -
(Celý text)

Hnutí Duha: Vlci v pohraničí mohou být ohrožení lovem na Slovensku
13. ledna 2025 14:45

ZLÍN (ČTK) - Vlci, kteří žijí v česko-slovenském pohraničí, mohou být ohrožení lovem na Slovensku. ČTK to dnes sdělili zástupci Hnutí Duha Šelmy. Na Slovensku je od ledna po čtyřech letech opět umožněn lov vlků. Do 15. ledna tam může být uloveno až 74 šelem. Slovenští myslivci sice nemohou vlky zabíjet ve vybraných příhraničních oblastech a chráněných územích, přesto mohou být ohroženi i vlci, kteří žijí v Česku, uvedli v tiskové zprávě zástupci hnutí.
(Celý text)

Klimatické aktivistky posprejovaly Darwinův hrob ve Westminsteru
13. ledna 2025 14:43

(ČTK) - Dvojice klimatických aktivistek dnes na hrob autora evoluční teorie Charlese Darwina v londýnském Westminsterském opatství nasprejovala nápis, který má podle nich upozornit na riziko vymírání lidstva kvůli rostoucí teplotě planety. Opatství, které patří k nejdůležitějším historickým a církevním institucím v Británii, uvedlo, že nápis nastříkaný křídou ve spreji půjde smýt. Policie autorky nápisu ve věku 66 a 77 let zadržela, informují britská média.
(Celý text)

Klimatické aktivistky posprejovaly Darwinův hrob ve Westminsteru
13. ledna 2025 14:43

(ČTK) - Dvojice klimatických aktivistek dnes na hrob autora evoluční teorie Charlese Darwina v londýnském Westminsterském opatství nasprejovala nápis, který má podle nich upozornit na riziko vymírání lidstva kvůli rostoucí teplotě planety. Opatství, které patří k nejdůležitějším historickým a církevním institucím v Británii, uvedlo, že nápis nastříkaný křídou ve spreji půjde smýt. Policie autorky nápisu ve věku 66 a 77 let zadržela, informují britská média.
(Celý text)

< zpět na titulní stranu

Reklama