|
titulní strana > co píší jiní
Kraj bude stavět silnice i vykupovat pozemky
14. listopadu 2001 18:22
PRAHA (ČIA) - Výstavba a zásadní oprava silnic druhé a třetí třídy už nebude ve středních Čechách v kompetenci Ředitelství silnic a dálnic ČR. Roli investora přebírá s definitivní platností Středočeský kraj. Na svém pondělním zasedání to potvrdili jeho radní, když hlasovali o převzetí jednotlivých budovaných či opravovaných silnic.
Kladno podpoří projekt rychlodráhy i v příštím roce
KLADNO (ČIA) - V intenzivní přípravě projektu rychlodráhy z Prahy do Kladna může i v příštím roce pokračovat akciová společnost PRaK, která sdružuje všechny hlavní účastníky tohoto projektu. Společnost bude mít dostatek peněz na provoz pražské kanceláře a přípravu jednotlivých částí kvalitního železničního spojení. Na svém posledním jednání o tom rozhodli kladenští radní.
EU kladně ohodnotila harmonizaci zemědělské legislativy
PRAHA (ČIA) - Dosud nejpříznivější hodnocení týkající se kapitol sedm a osm, tedy zemědělství a rybolovu, obsahuje letošní pravidelná hodnotící zpráva Evropské komise (EK). Uvedl to dnes tiskový mluvčí ministerstva zemědělství Pavel Kovář s tím, že zpráva "neodhalila žádnou oblast, která by nebyla Českou republikou ošetřena".
České dráhy ukončily modernizaci další části II. koridoru
PRAHA (ČIA) - Právě dnes končí stavební práce na modernizaci železniční trati mezi stanicemi Moravský Písek a Huštěnovice, která je součástí II. mezinárodního železničního koridoru vedoucího od hranic s Polskem po trase Petrovice u Karviné - Ostrava - Přerov - Břeclav. Cílem zásadní rekonstrukce trati, která stála téměř 2,4 miliardy korun, je zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti železničního provozu a dosažení kvalitativně vyšších parametrů při předpokládané nejvyšší traťové rychlosti 160 km/hod. ČIA to sdělila tisková mluvčí Českých drah Martina Benešová.
Kofi Annan: Kjótský protokol musí platit od roku 2002
HAAG/PRAHA (EkoList) - Generální tajemník OSN Kofi Annan se "virtuálně" zúčastnil včerejšího zahajovacího ceremoniálu světové konference o klimatu v nizozemském Haagu, když promluvil k delegátům zaslaným video poselstvím. "Musíte na svém jednání učinit nezbytné kroky k tomu, aby Kjótský protokol začal být v roce 2002 reálně naplňován," řekl nejvyšší představitel OSN a dodal, že v opačném případě bude vážně ohrožena udržitelnost budoucnosti lidského života na Zemi.
Aktivisté chtějí proměnit Haag v antinukleární město
PRAHA (EkoList) - Včerejší den byl pro nizozemský Haag nejen dnem zahájení 6. Konference stran Rámcové úmluvy OSN o klimatických změnách (COP6), ale i dnem antinukleárních aktivit. Tento přívlastek vtiskly 13. listopadu holandská nevládní organizace WISE (World Information Service on Energy, Světová informační služba o energii) a americká NIRS (The Nuclear Information and Resource Service, Jaderná informační a zdrojová služba).
Snažíme se přesvědčit pastevce, že se šelmami mohou vycházet
PRAHA/ZARNESTI (Rumunsko) (EkoList) - Součástí mezinárodní Iniciativy pro karpatský ekoregion, která se snaží o ochranu celého pásu pohoří Karpaty, je i Karpatský program na ochranu velkých šelem (CLCP). Probíhá v rumunském pohoří Piatra Craiului. EkoList o něm hovořil se Simonou Bureteovou, která má v programu na starost práci s médii.
Volby 2002: Co slibuje Unie svobody?
PRAHA (EkoList) - V listopadu 2000 kolegium předsedů odborných komisí Unie svobody (US) schválilo teze ochrany životního prostředí. Protože se však unie podle Františka Pelce, gestora komise pro životní prostředí, soustředila na vytvoření programu Čtyřkoalice, jsou dnes teze vtěleny právě do čtyřkoaličního dokumentu "Společná odpovědnost", zatímco vlastní program US na podrobné rozpracování teprve čeká.
Věstí nový správní řád konec demokracie?
PRAHA (EkoList) - Občanská sdružení a právníci ekologických organizací bijí na poplach. V návrhu nového správního řádu spatřují úsilí politiků omezit základní demokratické principy ČR. Jako by ale jejich volání nikdo neslyšel. Právnické souboje se podobají například sporům neurofyziologů: bez letitého studia jim není možno porozumět. Dáte za pravdu tomu, kdo vám zrovna polopaticky odůvodnil svůj názor. Plyne z toho jediné: nevěřte nikomu a dejte ruce pryč. Ale co když může výsledek sporu ovlivnit váš život?
Město Semily postavilo vodovod i bez dotace
SEMILY (ČIA) - Vodovodní přípojku ve čtvrti Kolonka za 1,8 milionu korun postavilo město Semily výhradně ze svých prostředků. Starosta Semil František Mojžíš dnes potvrdil, že město žádalo o státní dotaci ve výši 931 tisíc korun, ale žádnou nedostalo. "Pomoc nám sice slibovala poslankyně Vlasta Štěpová (ČSSD), ale peníze od státu jsme nakonec nedostali žádné," řekl Mojžíš.
Obě benešovské kandidátky do Senátu by rády dálnici D3
PRAHA (EkoList) - Obě kandidátky, které postoupily do druhého kola senátních voleb ve volebním okrsku Benešov, podporují výstavbu dálnice D3 z Prahy na České Budějovice, která má benešovským volebním obvodem procházet. Ve svém volebním programu to tvrdí vítězka prvního kola voleb, kandidátka Čtyřkoalice Helena Rögnerová a stejný postoj k dálnici dnes EkoListu potvrdila i její soupeřka, dnešní předsedkyně Senátu Libuše Benešová (ODS).
Prioritou kraje Vysočina budou příští rok dotace
JIHLAVA (ČIA) - Příjmy ve výši 700 milionů korun očekává v roce 2002 Kraj Vysočina. Podle zástupce hejtmana Miloše Vystrčila 100 milionů z této částky bude směřovat do Fondu rozvoje kraje. V souladu s předběžným rozhodnutím krajských zastupitelů by prioritou pro první rok měly být zejména dotace, namísto poskytování úvěrů, případně nenávratných a návratných finančních výpomocí.
Češi prý budou v Haagu radikální
PRAHA (EkoList) - Česká delegace bude na světové konferenci o změnách klimatu hájit radikálnější postoj ke Kjótskému protokolu z roku 1997. EkoListu to dnes potvrdil ministr životního prostředí Miloš Kužvart (ČSSD). V Haagu včera začala jednání v rámci 6. konference stran Rámcové úmluvy OSN o klimatických změnách (COP6). V průběhu COP6 by měla být konkretizována opatření ke snižování emisí tzv. skleníkových plynů. ČR bude podle ministra Kužvarta patřit k těm státům, které budou hájit závaznost požadavků, které ze tři roky starého Kjótského protokolu vyplývají.
Norové jsou připraveni v Ústí vysvětlit záměry s hliníkárnou
ÚSTÍ NAD LABEM (ČIA) - Podrobné informace o svých výrobních a investičních záměrech a uvažované sekundární výrobě hliníku v Ústí nad Labem-Neštěmicích podají v severočeské metropoli představitelé norského investora. Mluvčí města Milan Knotek dnes ČIA informoval, že ve středu 21. listopadu chtějí v zasedací síni ústeckého magistrátu prezident společnosti Aluminium Recycling Norway AS Gerhard Eide a projektový manažer české dceřiné společnosti Aluczech Oytein Tufteland podat všem zájemcům podrobné informace jak o problematice tolik kritizovaného typu výroby, tak o dopadech na životní prostředí.
Brněnské zastupitelstvo rozdělilo prostředky městským částem na příští rok
BRNO (ČIA) - S příjmy ve výši 1,572 miliardy korun může počítat 29 brněnských městských částí (MČ) v roce 2002. Částku 1,151 miliardy korun jim do rozpočtů postoupí město Brno. Z toho 816,1 milionu korun představují účelové i neúčelové dotace a 335,4 milionu korun sociální dávky. Dnes o tom rozhodlo brněnské městské zastupitelstvo.
Sdružení obcí Slavník připravilo projekt na vytápění biologickým odpadem
HRADEŠICE (ČIA) - Speciální jednotku za 50 milionů korun, která umožní využití biologického odpadu na vytápění a výrobu elektrické energie, postaví do tří let v Hradešicích na Klatovsku sdružení devíti obcí Slavník. Novinářům to dnes potvrdil hradešický starosta František Balíček s tím, že jde o pilotní projekt v rámci České republiky, kde zatím fungují pouze tři takové jednotky při zemědělských podnicích.
BSE se možná vyskytla i ve Slovinsku
PRAHA (ČIA) - Další z evropských zemí, tentokrát Slovinsko, oznámilo podezření na výskyt nemoci šílených krav (BSE). ČIA o tom dnes informoval tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.
Příprava karlovarské silnice je zatím bez problémů
PAVLOV/PRAHA (ČIA) - Bez vážnějších problémů dosud probíhá výkup pozemků pod budoucí rychlostní komunikací číslo šest z Karlových Varů do Prahy. Poslední část karlovarské silnice mezi Pavlovem a Prahou začnou silničáři budovat nejdříve příští rok na podzim, přesto se už nyní věnují její administrativní a technické přípravě.
Kasl by rád zavedl v centru Prahy mýtné
PRAHA (ČIA) - Pro zavedení mýtného při vjezdu automobilů do centra Prahy se dnes vyslovil primátor Jan Kasl. "Centrum by mělo být rozděleno do několika zón a vjezd zpoplatněn jinak pro podnikatele majícího provozovnu v centru a jinak pro turistu, který za každou cenu musí přijet na Václavské náměstí, nebo pro líného zaměstnance, kterému se nechce použít MHD," uvedl dnes Kasl v internetové diskuzi na iDNES.
Město Liberec se potýká s velkým množstvím zeleného odpadu
LIBEREC (ČIA) - Částkou 480 tisíc korun přispěje Magistrát města Liberce na zpracování koncepce odpadového hospodářství celého Libereckého kraje. Dnes to řekla náměstkyně primátora Naděžda Josífková s tím, že zbytek nákladů ve výši 2,4 milionu korun uhradí Státní fond životního prostředí.
Město Liberec se potýká s velkým množstvím zeleného odpadu
LIBEREC (ČIA) - Částkou 480 tisíc korun přispěje Magistrát města Liberce na zpracování koncepce odpadového hospodářství celého Libereckého kraje. Dnes to řekla náměstkyně primátora Naděžda Josífková s tím, že zbytek nákladů ve výši 2,4 milionu korun uhradí Státní fond životního prostředí.
|
Další články:
10. ledna 2025 06:00
9. ledna 2025 15:43
9. ledna 2025 06:00
8. ledna 2025 05:45
7. ledna 2025 06:00
|
ŘÍM (ČTK) - Mezinárodní tým vědců vyvrtal v Antarktidě z hloubky téměř tří kilometrů jedno z nejstarších ledových jader, které podle nich vzniklo nejméně před 1,2 milionu let. Napsala to agentura AP, podle níž by analýza starodávného ledu měla ukázat, jak se vyvíjela zemská atmosféra a klima. Výzkumníci doufají, že jim poznatky poskytnou pohled na to, jak se měnily cykly doby ledové, a že zjištění pomohou pochopit, jak oxid uhličitý měnil klima.
(Celý text)
Jaké styly interiéru jsou in v roce 2024?
10. ledna 2025 10:41
() - Zařizujete si nový domov nebo chcete osvěžit ten současný? Představíme vám tři aktuálně nejpopulárnější styly interiérového designu. Jsou moderní i nadčasové. Zjistěte, jaký z nich nejlépe vyhovuje vašemu životnímu stylu a vkusu.
(Celý text)
Copernicus: Průměrná globální teplota v roce 2024 poprvé překonala hodnotu 1,5 °C nad předindustriální úrovní
10. ledna 2025 10:32
PRAHA (Ekolist) - Rok 2024 se stal podle údajů Copernicus Climate Change Service (C3S) celosvětově nejteplejším rokem v historii měření a prvním kalendářním rokem, kdy průměrná globální teplota překročila 1,5 °C nad předindustriální úroveň. Službu C3S z pověření Evropské komise realizuje Evropské středisko pro střednědobou předpověď počasí (ECMWF), jehož vědci sledují klíčové klimatické ukazatele a v roce 2024 zdokumentovali bezprecedentní denní, měsíční a roční teplotní rekordy. Hlavním faktorem extrémních teplot vzduchu a mořské hladiny zůstává změna klimatu způsobená člověkem. K neobvyklým teplotám pozorovaným v průběhu roku však přispěly i další faktory, jako je například jižní oscilace El Niño (ENSO).
(Celý text)
Nová publikace by měla pomoci sjednotit praxi pořizování forenzních důkazů v případech tzv. wildlife crime
10. ledna 2025 05:58
PRAHA (Ekolist) - V Česku vznikla unikátní publikace Forenzní metody a wildlife kriminalita. Jde vlastně o učebnici určenou pro Policii ČR, Celní správu, Českou inspekci životního prostředí a státní zastupitelství, která seznamuje tyto instituce s možnostmi forenzní vědy a jejím použitím při dokazování porušení zákona. Publikace může skvěle posloužit i přírodovědcům a studentům přírodovědných oborů či kriminalistiky. Doprovází ji terénní metodika odběru forenzních vzorků, která je dostupná i v angličtině.
(Celý text)
Ochránci přírody letos začnou se zásahy, jimiž zlepší stav Dářských rašelinišť
10. ledna 2025 01:31
(ČTK) - Ochránci přírody ve Žďárských vrších začnou letos uskutečňovat pětiletý projekt, jehož cílem je zlepšit stav cenných Dářských rašelinišť. Hlavní technické práce kvůli úpravě vodního režimu se odehrají v tomto roce, začít by měly být v nejbližší době. ČTK to řekl Václav Hlaváč, ředitel Regionálního pracoviště Vysočina Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR). Větší zásah bude potřebovat Radostínské rašeliniště, v němž se kdysi rašelina těžila.
(Celý text)
Město Touškov na Plzeňsku půjčuje občanům dvě elektroauta úřadu. Zájem o ně je velký
10. ledna 2025 01:14
MĚSTO TOUŠKOV (ČTK) - Město Touškov na Plzeňsku sdílí s občany dva služební elektromobily městského úřadu. Lidé z města i okolních vesnic si je mohou půjčit za stokorunu na hodinu. Zájem je velký, funguje to perfektně, časté jsou tři zápůjčky na každý vůz denně, s čímž město při rozběhu služby vůbec nepočítalo, řekla ČTK starostka Kateřina Duchková (Náš Touškov). Touškov s 2400 obyvateli je vzdálený od Plzně deset minut jízdy autem.
(Celý text)
Ekonomická situace vlastníků lesa se předloni zhoršila, zisk klesl o 56 procent
9. ledna 2025 23:53
(ČTK) - Ekonomická situace vlastníků lesů se v roce 2023 zhoršila, průměrný hospodářský výsledek vlastníků meziročně klesl o 56 procent. Mezi důvody snížení výsledku patří pokles těžby, ceny surového dříví, které se stále drží na vysoké úrovni, a vysoké náklady. Čeští lesníci předloni vytěžili 18,49 milionu metrů krychlových surového dříví, ve srovnání s předchozím rokem to je o 6,62 milionu méně. Vyplývá to ze zprávy o stavu lesa a lesního hospodářství, kterou dnes zveřejnilo ministerstvo zemědělství.
(Celý text)
Obce v Českém ráji se obávají devastace krajiny v souvislosti se stavbou I/35
9. ledna 2025 20:12
LIBEREC (ČTK) - Obce v Českém ráji se obávají nenávratné devastace krajiny v souvislosti s plánovanou stavbou silnice I/35 z Turnova na Jičín. Nová silnice, dlouhá bezmála 33 kilometrů, by měla zlepšit a zrychlit spojení z Libereckého do sousedního Královéhradeckého kraje a odvést tranzitní dopravu z obcí. Se zvolenou severní trasou obce souhlasí, znepokojuje je ale navrhovaná podoba silnice, obrátily se proto na ministra dopravy Martina Kupku (ODS) otevřeným dopisem, který má ČTK k dispozici. Liberecký kraj chce zapojit krajináře.
(Celý text)
O dopadech trampingu v CHKO Kokořínsko - Máchův kraj má jednat pracovní skupina
9. ledna 2025 15:57
PRAHA (ČTK) - Dopady trampingu včetně využívání a odstraňování tábořišť v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Kokořínsko - Máchův kraj posoudí pracovní skupina expertů. Tramping má v oblasti tradici, ale místy přerostl v kempování porušující zákon o ochraně přírody, řekla ČTK Karolína Šůlová ze státní Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK). Proto vznikla pracovní skupina. Její první jednání bude do konce ledna.
(Celý text)
Vysoké Mýto pokácí 81 jehličnanů kvůli suchu a škůdcům
9. ledna 2025 15:21
VYSOKÉ MÝTO (ČTK) - Město Vysoké Mýto na Orlickoústecku bude muset letos pokácet desítky jehličnanů ve městě. Borovice a smrky usychají, nemají dostatek vláhy. Škodí jim extrémní střídání počasí a nesvědčí jim stanoviště na zpevněných plochách. ČTK to řekla mluvčí města Marie Lněničková.
(Celý text)
Projekt zakrytí Spořilovské pro Prahu připraví firmy Satra a Sudop
9. ledna 2025 15:18
PRAHA (ČTK) - Projektovou dokumentaci plánovaného zakrytí Spořilovské ulice v Praze 4 pro městskou firmu Technická správa komunikací (TSK) vytvoří za 56 milionů korun bez DPH sdružení firem Satra a SUDOP. Vyplývá to z informací uvedených ve věstníku veřejných zakázek a ČTK o tom informoval mluvčí Prahy 4 Aleš Berný. Radnice městské části podle něj vítá další krok k tomu, aby se obyvatelům Spořilova ulevilo od smogové a hlukové zátěže.
(Celý text)
Kroměříž žádá posouzení zavážení cihelny z hlediska vlivu na životní prostředí
9. ledna 2025 14:58
KROMĚŘÍŽ (ČTK) - Kroměříž žádá posouzení plánu na sanaci a likvidaci bývalé cihelny v místní části Vážany z hlediska jeho vlivu na životní prostředí. Rozhodli o tom radní města. Záměr oznámila společnost Biotrend Morava. Sanace má spočívat v zasypání důlní jámy zeminou, kamením, hlušinou a cihlou, sdělil dnes ČTK mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek. Součástí chystaných prací bude i likvidace důlních vod.
(Celý text)
V názoru na Green Deal jsou Češi rozpolcení, většina se obává zdražování energií
9. ledna 2025 12:05
PRAHA (ČTK) - Sedm z deseti lidí v Česku soudí, že Zelená dohoda pro Evropu přispívá k neúměrnému zdražování energií. V otázce souhlasu či nesouhlasu s dohodou je ale společnost rozdělená na dva stejně velké tábory. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Zelená dohoda pro Evropu, známá jako Green Deal, má nasměrovat Evropskou unii k dosažení klimatické neutrality do roku 2050.
(Celý text)
CVVM: S další výstavbou v Dukovanech souhlasí víc než tři čtvrtiny občanů
9. ledna 2025 12:04
(ČTK) - S výstavbou nového bloku v jaderné elektrárně Dukovany souhlasí více než tři čtvrtiny občanů Česka. Vládě při rozhodování o jaderné energetice důvěřuje 58 procent lidí, téměř dvě třetiny si myslí, že podíl jádra na výrobě elektřiny by se měl do budoucna zvyšovat. Žádné obavy v souvislosti s používáním jaderné energie nepociťuje 34 procent a jen malé obavy 41 procent lidí. Vyplývá to z loňského průzkumu, jehož výsledky dnes ČTK poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
(Celý text)
Syntetická hnojiva mají negativní dopad na klima a krajinu, uvedli odborníci
9. ledna 2025 10:27
(ČTK) - Syntetická hnojiva, důležitá složka současného zemědělství, mají podle odborníků oslovených ČTK zásadní negativní dopady na klima, kvalitu půdy i biodiverzitu. Jejich používání způsobuje uvolňování skleníkových plynů, degradaci půdy a kontaminaci vodních zdrojů, což může vést mimo jiné k vážným potravinovým krizím. Změna přístupu k hnojení je proto podle expertů nezbytná. Podle nedávné studie jsou syntetická hnojiva zodpovědná za pět procent celosvětových emisí skleníkových plynů, což je dvojnásobek emisí z letecké dopravy.
(Celý text)
Vědecký tým objevil nedaleko Brna nový druh patogenu ořešáku
9. ledna 2025 04:32
PRAHA (Ekolist) - Nový druh škodlivé houby byl objeven pod kůrou kmene ořešáku královského nedaleko Brna. Houba je aktivně šířena nepůvodním kůrovcem, který se na ořešácích v Evropě vyskytuje posledních 15 let. Vědci potvrdili, že tato houba dokáže působit závažná oslabení a poškození stromů. Výsledky studie využijí instituce zabývající se ochranou rostlin a monitoringem škodlivých organizmů.
(Celý text)
U nových aut v Česku klesly loni průměrné emise CO2 o 2,9 procenta
9. ledna 2025 04:22
PRAHA (Ekolist) - Průměrné emise oxidu uhličitého (CO2) u nových osobních vozidel na českém trhu meziročně klesly o čtyři gramy na 133 g/km. K poklesu mimo jiné přispěl vyšší podíl jak bateriových elektromobilů, tak hybridních vozidel. Navzdory poklesu je celková bilance přibližně o 27 gramů vyšší, než byl před rokem průměr EU.
(Celý text)
Akční plán zavádí 36 opatření pro bezpečné užívání pesticidů
9. ledna 2025 01:14
PRAHA (ČTK) - Podporovat rozvoj ekonomicky únosných nechemických metod na ošetření rostlin nebo zavést monitoring škodlivých organismů na regionální i lokální úrovni jsou jedny z 36 opatření obsažených v novém národním akčním plánu k bezpečnému používání pesticidů v Česku. Materiál, který platí pro roky 2025 až 2029, projednala vláda, uvedlo ministerstvo zemědělství. Cílem plánu je ochrana lidí, podzemních a povrchových vod, půdy, rostlin i živočichů a životního prostředí před negativními dopady používání přípravků na ochranu rostlin.
(Celý text)
Vláda podpořila uzákonění rodinných farem, návrh počítá s jejich evidencí
8. ledna 2025 18:42
PRAHA (ČTK) - Vláda dnes podpořila uzákonění rodinných zemědělských hospodářství, poslanecký návrh počítá s jejich evidencí a stanoví mimo jiné podmínky pro získání postavení takzvané rodinné farmy, konkrétní výhody ale zatím chybí. Další opatření a výhody, například osvobození nebo nižší sazby u daně z příjmů, se budou podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) řešit v následujících měsících a letech, řekl to dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. Zároveň uvedl, že se jedná o první krok, kterým vláda posiluje konkurenceschopnost a udržitelnost českého venkova a také plní programové prohlášení.
(Celý text)
Thajsko zakázalo dovoz plastového odpadu, chce omezit nebezpečné znečištění
8. ledna 2025 17:34
(ČTK) - V Thajsku začal od Nového roku platit zákaz dovozu plastového odpadu ze zahraničí. Země tak chce omezit znečištění, které ohrožuje lidské zdraví a životní prostředí. Splnil se tak cíl řady místních aktivistů, již po léta o tento zákaz usilovali, píše server The Guardian. Thajsko stejně jako jiné země v jihovýchodní Asii dostávalo od bohatších států peníze za to, že od nich přijímalo použité plasty.
(Celý text)
Thajsko zakázalo dovoz plastového odpadu, chce omezit nebezpečné znečištění
8. ledna 2025 17:34
(ČTK) - V Thajsku začal od Nového roku platit zákaz dovozu plastového odpadu ze zahraničí. Země tak chce omezit znečištění, které ohrožuje lidské zdraví a životní prostředí. Splnil se tak cíl řady místních aktivistů, již po léta o tento zákaz usilovali, píše server The Guardian. Thajsko stejně jako jiné země v jihovýchodní Asii dostávalo od bohatších států peníze za to, že od nich přijímalo použité plasty.
(Celý text)