titulní strana > co píší jiní
Evropská komise už Česku hrozí kvůli seznamu přírodních lokalit
29. února 2016 09:22

PRAHA/BRUSEL (ČTK) - Česko je o krok blíž soudu kvůli nedoplněnému seznamu evropských chráněných území. Podle zjištění ČTK Evropská komise rozhodla o zahájení řízení s Českou republikou pro porušení evropského práva. Vláda totiž na svém prvním únorovém zasedání na seznam nezařadila lokality údolí Labe u Hřenska a Louky u Přelouče, což Brusel několik let po ČR požaduje. Ministr životního prostředí Richard Brabec ČTK řekl, že o postoji Komise bude informovat vládu.
(Celý text)

Tajuplná rašeliniště Orlických hor
29. února 2016 05:43

PRAHA (Naše příroda) - Rašeliniště jsou velice atraktivními místy naší přírody. Zajímavá jsou pro přírodovědce, kteří zde nalézají vzácné druhy rostlin a živočichů. Jsou oknem do tisíciletého vývoje přírody, která zanechala v různě starých vrstvách rašeliny svá svědectví v podobě pylových zrn. Lákají ale i množství turistů, kteří po nich kráčí po povalových chodnících, dívají se na ně z vyhlídkových plošin a mohou při tom nasávat atmosféru severské přírody. Rašeliniště Orlických hor nejsou svou rozlohou zrovna trhákem. I tak jsou ale významnými lokalitami, které obohacují zdejší přírodu o mnoho ohrožených a specifických druhů.
(Celý text)

Festival Jeden svět bude letos zelenější: proběhne cyklojízda i společné stolování
29. února 2016 01:32

PRAHA (Ekolist) - Letošní ročník Festivalu dokumentárních filmů Jeden svět, který začíná za týden v Praze, bude „ekologičtější“ než jeho předchůdci. Kromě filmů z lidskoprávní a environmentální tématikou nabídne návštěvníkům i cyklojízdu, společné stolování s diskuzí o plýtvání potravinami nebo workshop, na kterém se bude recyklovat oblečení. Ekologicky šetrnější má být i organizace festivalu. Filmová přehlídka proběhne 7. až 16. března 2016 v Praze, v následujících týdnech bude pokračovat v dalších 32 městech po celé ČR.
(Celý text)

Jsou víc „eko“ papírové ručníky, nebo elektrické osoušeče?
29. února 2016 01:00

PRAHA (Ekolist) - Je větší plýtvání přírodními zdroji zapnutí osoušeče rukou, nebo použití jednorázových papírových ručníků? Oba způsoby sušení mokrých rukou mají své klady i zápory. Ani prováděné studie se nedokáží shodnout, jaký způsob sušení rukou má menší ekologickou stopu. Záleží totiž na tom, jestli na vaše ruce osoušeč fouká teplý, nebo studený vzduch. Nebo kolik papírových utěrek si ze zásobníku vytáhnete.
(Celý text)

VW prý dělá pokroky při jednání o emisním skandálu s úřady v USA
28. února 2016 08:50

SAN FRANCISCO (ČTK) - Německý automobilový koncern Volkswagen dělá pokroky při jednání s americkým ministerstvem spravedlnosti a Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA) o řešení emisního skandálu. Uvedl to tento týden při slyšení u soudu v San Francisku právní zástupce podniku Robert Giuffra.


(Celý text)

Plzeňský kraj zaplatí brdským obcím jejich územní plány i změny
27. února 2016 15:38

PLZEŇ (ČTK) - Plzeňský kraj zaplatí všem "svým" deseti brdským obcím územní plány i jejich změny. Krajský úřad zároveň, hlavně kvůli nové CHKO Brdy vzniklé v lednu z vojenského prostoru, začíná sbírat podklady pro aktualizaci zásad územního rozvoje (ZUR), takzvaného velkého územního plánu kraje. Hotový bude za dva roky. Čekalo se právě na vyhlášení CHKO a na podmínky správy chráněné oblasti, řekl dnes ČTK ředitel krajského odboru regionálního rozvoje Miloslav Michalec.
(Celý text)

Železná Ruda dokončila environmentální centrum za 45 milionů korun
27. února 2016 13:50

ŽELEZNÁ RUDA (ČTK) - Železná Ruda dokončila environmentální a návštěvnické centrum za 45 milionů korun. Má zvýšit atraktivitu oblasti, která se snaží o to, aby tam turisté zůstávali více dní. Otevře se 1. dubna, řekl ČTK Michal Šnebergr (ODS), starosta největšího šumavského rekreačního střediska s 1800 obyvateli.


(Celý text)

Dluh Ostravanů za komunální odpad vzrostl na 138,7 milionu korun
27. února 2016 10:26

OSTRAVA (ČTK) - Obyvatelé Ostravy dluží městu na poplatcích za komunální odpad více než 138,7 milionu korun. Výše nedoplatků se loni zvýšila téměř o čtyři miliony, což znamená nárůst o 2,96 procenta. To byl ale jeden z nejmenších nárůstů za posledních deset let, řekla dnes novinářům náměstkyně ostravského primátora Iveta Vozňáková (Ostravak).
(Celý text)

Dnes je Mezinárodní den ledních medvědů, jedné z nejnebezpečnějších a nejohroženějších šelem
27. února 2016 04:02

PRAHA (Ekolist) - Mezinárodní den ledních medvědů vyhlásila ochranářská organizace Polar Bear International, aby upozornila veřejnost tyto ohrožené šelmy. Jejich životním prostorem je totiž ledový pokryv Arktidy, který však vlivem globálních změn klimatu ubývá. Medvědy ohrožují i další lidské činnosti, například znečišťování jejich životního prostředí toxickými látkami.
(Celý text)

Rohozná na Jihlavsku 2,7 milionu Kč za průzkum pro úložiště neutratí
26. února 2016 15:14

JIHLAVA (ČTK) - Rohozná na Jihlavsku zatím neutratí přes 2,7 milionu korun, které obdržela od státu za průzkum tohoto území zvažovaného pro stavbu úložiště jaderného odpadu. Peníze budou uloženy na speciální účet, řekla dnes starostka Štěpánka Šteflová. Zastupitelé o tom rozhodli ve čtvrtek poté, co se v obci uskutečnila anketa mezi lidmi. Anketní lístky vyplnilo 81 procent voličů. Převážil mezi nimi názor, že obec peníze nemá vracet správě úložišť.
(Celý text)

Praha chce zavést bikesharing, zvažovalo ho i minulé vedení
26. února 2016 14:58

PRAHA (Ekolist) - Rada hlavního města Prahy dnes schválila studii technické proveditelnosti zavedení systému veřejného půjčování kol, kterou předložil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek, a uložila Dopravnímu podniku, aby realizoval výběrové řízení na dodavatele. Informuje o tom Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.
(Celý text)

Místopředsedou ERÚ byl jmenován Ivan Noveský
26. února 2016 14:23

PRAHA (Ekolist/ČTK) - Do funkce 1. místopředsedy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) dnes předsedkyně Alena Vitásková jmenovala Ivana Noveského a pověřila ho řízením provozu a kontroly úřadu. Informoval o tom Vladimír Černý z ERÚ. Podle některých médií má Noveský pověst kontroverzního úředníka.
(Celý text)

Úbytek opylovačů ohrožuje zemědělství, varovali vědci
26. února 2016 14:18

KUALA LUMPUR (ČTK) - Úbytek včel, motýlů a ptáků, kteří jsou nezbytní pro opylování rostlin, ohrožuje část světové zemědělské produkce. V malajsijské metropoli Kuala Lumpur to dnes oznámili vědci sdružení v Mezivládní platformě pro biodiverzitu a ekosystémové služby (IPBES), která funguje pod záštitou OSN. Podle agentury AFP jde o dosud nejhlubší analýzu tohoto problému.
(Celý text)

Karlovarský kraj nechá posoudit všechny stromy podél svých silnic
26. února 2016 14:09

K. VARY (ČTK) - Karlovarský kraj provede odborné posouzení všech stromů podél silnic II. a III. tříd. Reaguje tak na novelu zákona o pozemních komunikacích, která nově určila, že se vlastník silnice musí starat o stromy u silnic i v intravilánu obcí a měst. Karlovarský kraj kvůli tomu navýší příspěvek krajské správě silnic o 3,8 milionu, řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD).
(Celý text)

Lední medvědice Cora v Zoo Brno předvedla své mládě
26. února 2016 13:38

BRNO (Ekolist) - Lední medvědice Cora už vyvádí své mládě na krátké vycházky do venkovního výběhu. Je to o měsíc dříve než u předchozích mláďat. Kvůli bezpečnosti medvíděte zůstává cesta kolem jejich expozice uzavřena. Návštěvníci se na medvědí rodinku budou moci podívat v prvních březnových týdnech.
(Celý text)

Inspekce dala Národnímu parku Šumava pokutu za kácení u Smrčiny
26. února 2016 13:30

VIMPERK (ČTK) - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila šumavskému národnímu parku pokutu 100.000 korun za loňské kácení kůrovcových stromů v okolí Smrčiny u Horní Plané na Českokrumlovsku. Loňská těžba podle ČIŽP rušila hnízdění tetřeva a vyvádění jeho mláďat. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) dnes řekl, že šumavský park musel zasahovat, aby neporušil mezinárodní smlouvu uzavřenou s rakouskou stranou.


(Celý text)

Další senátní výbor chce vrátit Sněmovně novelu horního zákona
26. února 2016 13:27

PRAHA (ČTK) - Novela horního zákona se možná vrátí ze Senátu do Sněmovny s pozměňovacími návrhy. Dnes to doporučil už druhý senátní výbor. Senátoři z výboru pro územní rozvoj navrhli například vyjmout z novely pětiletou fixaci poplatků, které těžební společnosti platí za vytěžené nerosty, a naopak do ní chtějí vložit zákaz těžby ropy a plynu z břidlic metodou hydraulického štěpení. Novela především zvyšuje podíl státu z poplatků za povrchovou těžbu hnědého uhlí.
(Celý text)

Písek se připojuje ke konceptu Smart City
26. února 2016 13:04

PÍSEK (ČTK/Ekolist) - Písek se připojuje ke konceptu Smart City, který má lidem zajistit ekologické a energeticky úsporné prostředí. Projekt podporuje ministerstvo životního prostředí, jež dnes podepsalo se zástupci vedení Písku deklaraci o spolupráci. Koncept Smart City se týká především zavádění nových technologií nebo změn v systému dopravy. V České republice se k tomuto projektu zatím přihlásily asi dvě desítky měst.
(Celý text)

Nový zákon podpoří spalovny odpadů a nemotivuje k recyklaci, tvrdí kritici návrhu
26. února 2016 11:05

PRAHA (Ekolist/ČTK) - Do dnešního dne mohou obce, města a vládní úřady připomínkovat návrh zákona o odpadech, předložený ministrem Richardem Brabcem (ANO). Připomínky by měly být vypořádány do konce března. Nový zákon navrhuje od roku 2024 zákaz skládkování spalitelných odpadů. Podle Hnutí DUHA zákonu schází ekonomická motivace k většímu třídění odpadů. Česká asociace odpadového hospodářství poukazuje i na to, že navržené recyklační cíle jsou nedostačující co se týče požadavků Evropské komise.
(Celý text)

Bufonaria borisbeckeri, Bumba lennoni, Rhynchoribates danbartai. Jméno nového druhu určuje objevitel
26. února 2016 08:58

BERLÍN (ČTK) - Co se asi honí hlavou vědci, který objeví nový druh pavouka a pojmenuje ho podle Johna Lennona? Takto se v roce 2005 zapsal do přírodovědných příruček nový druh chlupaté tarantule, který dostal latinské jméno Bumba lennoni, podle nejpopulárnějšího člena britské skupiny Beatles. Proč? Čistě proto, že to jeho objevitel může udělat.
(Celý text)

Bufonaria borisbeckeri, Bumba lennoni, Rhynchoribates danbartai. Jméno nového druhu určuje objevitel
26. února 2016 08:58

BERLÍN (ČTK) - Co se asi honí hlavou vědci, který objeví nový druh pavouka a pojmenuje ho podle Johna Lennona? Takto se v roce 2005 zapsal do přírodovědných příruček nový druh chlupaté tarantule, který dostal latinské jméno Bumba lennoni, podle nejpopulárnějšího člena britské skupiny Beatles. Proč? Čistě proto, že to jeho objevitel může udělat.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1491 | 1492 | 1493 | 1494 | 1495 | .. | 2143 | Další
Další články:
10. května 2024 05:59
9. května 2024 05:55
8. května 2024 05:45
7. května 2024 06:02
6. května 2024 06:00

Online diskuse
V místě dolů v Ústeckém kraji mohou vzniknout jezera či fotovoltaika
11. května 2024 02:16

(ČTK) - Na území zbytkových jam lomu Vršany, Dolu Nástup Tušimice a lomu Bílina by po ukončení těžby mohly vzniknout nové vodní plochy nebo fotovoltaické elektrárny. Předpokládá to analýza ministerstev životního prostředí, zemědělství a průmyslu a obchodu, kterou vzala tento týden vláda na vědomí. Koncepcí správy a následného využívání rekultivovaných území po ukončení těžby hnědého uhlí v Ústeckém kraji se vláda zabývá od roku 2017.
(Celý text)

Brněnští vědci zkoumají možnosti úspěšného pěstování stromu mongongo v Zambii
11. května 2024 01:19

(ČTK) - Vědci z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně zkoumají, jak lze úspěšně udržet pěstování stromu, kterému se v Zambii říká mongongo. Ořechy z tohoto stromu jsou v jižní části Afriky jedním z nejdůležitějších zdrojů potravy pro místní obyvatele i divokou zvěř. Stromy jsou však krátkověké a přirozená regenerace nízká, uvedla mluvčí univerzity Tereza Pospíchalová.
(Celý text)

Outloňům, jediným jedovatým primátům, bude patřit víkend v Zoo Ostrava
11. května 2024 01:11

PELHŘIMOV (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada chystá o víkendu speciální program věnovaný outloňům, jediným jedovatým primátům světa. Poloopice z Indonésie v jejich domovině ohrožuje zejména nelegální obchod, prodávají se totiž jako domácí mazlíčci nebo rekvizity pro focení turistů. Zahrada je deset let hlavním partnerem programu zaměřeného na záchranu těchto zvířat, řekla ČTK mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Nestátní lesníci pozvou do lesů potřetí veřejnost, akce budou na 40 místech
11. května 2024 00:40

PELHŘIMOV (ČTK) - Majitelé nestátních lesů chystají potřetí pro veřejnost komentované procházky a ukázky lesnických prací prováděných nejnovější technikou i s pomocí tažných koní. Program doplněný různými soutěžemi a hrami bude v sobotu 18. května ve víc než čtyřech desítkách lokalit v Česku, v jednotlivých místech se bude lišit. Uvedlo to Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL), které Den otevřených lesů organizuje.
(Celý text)

Lemuří samice porodila v olomoucké zoo trojčata, nebývá to běžné
11. května 2024 00:27

OLOMOUC (ČTK) - Trojčata porodila v polovině dubna samice lemura vari černobílého v olomoucké zoo, která spolu se zoo v Ústí nad Labem patří mezi jediné dvě tuzemské zahrady pravidelně rozmnožující tyto poloopice. ČTK to sdělila mluvčí olomoucké zoo Iveta Gronská, podle které se v evropských zoologických zahradách loni podařilo odchovat pouze 11 mláďat lemura vari černobílého. Olomoucká zahrada tak patří mezi významné chovatele těchto primátů.
(Celý text)

Německá policie zasahovala proti demonstrantům u továrny Tesly
10. května 2024 21:13

Grünheide (Německo) (ČTK) - Německá policie dnes zasahovala proti demonstrantům, kteří se snažili proniknout do továrny amerického výrobce elektromobilů Tesla v obci Grünheide u Berlína. Podle organizátorů se do dnešních protestů zapojilo kolem 800 lidí, informovala agentura Reuters. Demonstranti protestují proti plánovanému rozšíření závodu, které podle nich poškodí životní prostředí.
(Celý text)

Tisk: Trump žádal ropný průmysl o miliardu na kampaň, slíbil uvolnění regulací
10. května 2024 17:56

WASHINGTON (ČTK) - Bývalý americký prezident Donald Trump v dubnu řekl skupině představitelů ropného a plynárenského sektoru, že by měli darovat miliardu dolarů (kolem 23 miliard Kč) na jeho kampaň za znovuzvolení. Řekl jim, že by to pro ně bylo výhodné, protože v případě návratu do Bílého domu by zrušil environmentální regulace, které na sektor fosilních paliv dopadají. S odvoláním na informované zdroje o tom tento týden informoval deník The Washington Post (WP) a také list The New York Times (NYT).
(Celý text)

Dvě klimatické aktivistky poškodily vitrínu, v níž je vystavena Magna Charta
10. května 2024 17:49

LONDÝN (ČTK) - Dvě klimatické aktivistky ve věku přes 80 let dnes kladivem a dlátem poškodily skleněnou vitrínu, v níž je v Britské knihovně v Londýně vystaven jeden ze čtyř originálů Magny Charty. Jeden z nejvýznamnějších dokumentů britské historie zůstal i díky zásahu bezpečnostní služby nepoškozen, menších škod doznala jen vitrína, informuje agentura AP.
(Celý text)

Požár lesa na Mladoboleslavsku podle hasičského vyšetřovatele způsobil člověk
10. května 2024 15:53

ŽĎÁR (ČTK) - Požár zhruba hektaru lesa u Žehrova na Mladoboleslavsku podle hasičského vyšetřovatele způsobil člověk. Nepodařilo se ale zjistit, zda za tím byl úmysl. Na místo, kde od čtvrtečního večera hoří, není volný přístup, jde o uzavřenou oblast, kterou spravují Lesy ČR. S hašením lesa pokračují hasiči od dnešního rána, na místě je přes pět desítek hasičů, pomáhá jim vrtulník s bambivakem. Rozsah škody zatím není známý, řekl ČTK mluvčí hasičů Jan Sýkora.
(Celý text)

Veterináři: Podíl nevyhovujících látek v potravinách klesl na 0,03 procenta
10. května 2024 15:42

(ČTK) - Podíl nevyhovujících látek v potravinách v Česku se loni meziročně mírně snížil z 0,06 procenta na 0,03 procenta. Zdravotní nezávadnost potravin živočišného původu je tak podle ředitele Státní veterinární správy (SVS) velmi příznivá. Veterinární správa v loňském roce udělala přes 102 000 vyšetření na obsah zbytků pesticidů, kontaminujících látek a farmakologicky účinných látek v potravinovém řetězci.
(Celý text)

Potvrzeno: kočka divoká z Křivoklátska má příbuzné v Doupovských horách
10. května 2024 14:10

PRAHA (Ekolist) - Snímky z fotopastí z posledních měsíců ukazují, že v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko žije zřejmě více koček divokých. Na záznamech se objevuje samec, který byl zachycen už vloni v listopadu či v letošním lednu. Videa z fotopastí pak zaznamenala ještě zřejmě další dva jedince na jiných místech, tento výskyt je však třeba ještě ověřit. Analýza DNA již s jistotou potvrdila, že samec zaznamenávaný od listopadu je příbuzný s kočkami divokými z Doupovských hor.
(Celý text)

Frosch EKO prací prostředek na funkční i jemné prádlo s vůní mandlí
10. května 2024 14:02

PRAHA (Frosch) - Slunce, svěží jarní vzduch, kvetoucí příroda, prodlužující se dny a blížící se doba dovolených. Co víc by si mohl člověk přát. Jarní dny a nastupující léto nás vybízí i ke zvýšené fyzické aktivitě a době strávené venku v přírodě na túře nebo na kole. To vše nám prospívá a dělá jednoznačně dobře jak tělu, tak naší psychické stránce. Aby byl pobyt v přírodě dokonalý a co nejpříjemnější, je dobré volit i správné outdoorové oblečení a funkční prádlo. Poměrně rychle jsme si ho zvykli používat. Není nám nepříjemné, když se zpotíme, protože toto prádlo odvádí pot. A není nám chladno, pokud se změní teplota, protože nás naopak funkčně zahřeje. Naše šatníky se těmito kousky poměrně zaplnily. Jak ale o ně správně pečovat?
(Celý text)

Hořící les na Mladoboleslavsku pomáhá hasit vrtulník, zásah potrvá celý den
10. května 2024 10:13

ŽĎÁR (ČTK) - Hasiči od rána pokračují s hašením hořícího lesa u Žehrova na Mladoboleslavsku. V těžko přístupném terénu, kde jsou i skály, jim pomáhá hasit vrtulník s bambivakem. Zásah potrvá celý den. Na zhruba hektarové ploše začalo hořet ve čtvrtek večer. Na místě nyní zasahuje 55 hasičů a 23 kusů techniky. ČTK to kolem 11:30 řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.
(Celý text)

Pomůže nám buk zvládnout klimatickou změnu?
10. května 2024 04:23

PRAHA (Ekolist) - Ekosystémy po celém světě čelí stále větším výzvám v důsledku probíhající globální klimatické změny. Pro tento proces je charakteristické především zvyšování průměrných teplot vzduchu a proměny v distribuci srážek během vegetačního období, což se v posledních letech negativně projevuje především silnými letními přísušky. Ty mají za následek plošné odumírání lesních porostů a sekundárně i pokles rozmanitosti poskytovaných ekosystémových služeb.
(Celý text)

Vybudovat návyk není snadné, účastníkům výzvy 10 000 kroků se to ale daří
10. května 2024 02:54

() - Snad každý z nás má zkušenosti s nějakým předsevzetím, ať už se týkalo pravidelného cvičení, čtení knih, zdravější životosprávy nebo hubnutí. Bezmála 16 tisíc účastníků Výzvy 10 000 kroků se v dubnu snažilo zařadit chůzi do svého každodenního života. Pokoušeli se o to pomocí své osobní výzvy, tu splnilo téměř 38 % z nich. Během 30 dubnových dní společně nachodili více než 4,1 milionu kilometrů a dokázali si tak, že má chůze stále ještě smysl.
(Celý text)

Do sčítání motýlů v Česku se může poprvé zapojit veřejnost. Akce začíná 3. června
10. května 2024 02:48

PRAHA (ČTK) - V Česku začíná sčítání takzvaných denních motýlů, do kterého se může poprvé zapojit veřejnost. Bude se konat na jaře a v létě, první etapa začne 3. června. Cílem je zlepšit ochranu motýlů, kteří z přírody rychle mizí, řekla ČTK hlavní koordinátorka celorepublikové akce Martina Skohoutilová z Mezinárodní ochranářské skupiny JARO. Ta akci zastřešuje a na projektu spolupracuje s vědci z České společnosti entomologické, Společnosti pro ochranu motýlů a Entomologického ústavu Biologického centra Akademie věd ČR.
(Celý text)

Ministerstva poskytla za tři roky pět miliard korun na ochranu před povodněmi
10. května 2024 01:50

PRAHA (ČTK) - Na ochranu před povodněmi poskytla mezi lety 2021 a 2023 ministerstva zemědělství (MZe) a životního prostředí (MŽP) téměř pět miliard korun, méně než mezi lety 2018 a 2020. Příjemci peníze využili například na zvyšování kapacity koryt vodních toků nebo budování ochranných protipovodňových hrází. Dotační titul na podporu prevence před povodněmi fungoval mezi lety 2014 a 2022 a za dobu jeho trvání se dále postavilo například 17 kilometrů ochranných hrází. Ze státního rozpočtu šlo téměř 2,8 miliardy korun. Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstev.
(Celý text)

V Horním Benešově má vzniknout Recypark, dosud nevyužitý odpad přemění v metanol
10. května 2024 01:49

(ČTK) - Skupina Smolo chystá v Horním Benešově na Bruntálsku stavbu závodu Recypark, který bude zpracovávat komunální odpad a vyrábět z něj nové suroviny. Závod má vzniknout mimo obytnou zástavbu na pětiapůlhektarovém brownfieldu přiléhajícímu ke skládce odpadů. Nová technologie bude dosud nevyužitý odpad přeměňovat v metanol pro využití v chemickém průmyslu a strusku vhodnou pro stavebnictví, sdělila mluvčí projektu Ivana Kubacká.
(Celý text)

Rakouští celníci objevili v kufru slovenského auta 30 štěňat v zuboženém stavu
10. května 2024 01:36

Arnoldstein (Rakousko) (ČTK) - Třicet štěňat objevili celníci při namátkové kontrole osobního vozidla se slovenskou poznávací značkou v rakouské spolkové zemi Korutany. Muž předložil falšované očkovací průkazy zvířat, která byla na transport ještě moc mladá, informuje agentura APA.
(Celý text)

Drůbežářská unie: Až 80 procent drůbežího masa prodají řetězce za podnákladové ceny
9. května 2024 23:18

PRAHA (ČTK) - Zhruba 80 procent drůbežího masa prodávají obchodní řetězce podle Gabriely Dlouhé z Českomoravské drůbežářské unie (ČMDU) v akcích za podnákladové ceny. Právě drůbežímu masu pak dávají lidé přednost z důvodu levnější ceny a jeho spotřeba roste. Z údajů českého statického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že ceny jatečných kuřat meziročně klesly, byly nižší o 7,7 procenta. Problém pro chovatele je podle unie také to, že obchodníci často upřednostňují levnějšímu drůbeží maso ze zahraničí.
(Celý text)

Drůbežářská unie: Až 80 procent drůbežího masa prodají řetězce za podnákladové ceny
9. května 2024 23:18

PRAHA (ČTK) - Zhruba 80 procent drůbežího masa prodávají obchodní řetězce podle Gabriely Dlouhé z Českomoravské drůbežářské unie (ČMDU) v akcích za podnákladové ceny. Právě drůbežímu masu pak dávají lidé přednost z důvodu levnější ceny a jeho spotřeba roste. Z údajů českého statického úřadu (ČSÚ) vyplývá, že ceny jatečných kuřat meziročně klesly, byly nižší o 7,7 procenta. Problém pro chovatele je podle unie také to, že obchodníci často upřednostňují levnějšímu drůbeží maso ze zahraničí.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2143 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama