titulní strana > co píší jiní
Dvanáct let carsharingu v ČR: od prastaré Zastavy k moderním autům
5. března 2015 11:47

PRAHA (Ekolist) - Dnes je to přesně 12 let, co v ČR vznikl první carsharing - Autonapůl. Na úplném začátku byla obstarožní Zastava, kterou společně využívalo několik rodin v Křtinách u Brna. Dnes Autonapůl nabízí ke sdílení 21 aut v pěti velkých městech ČR. Autonapůl se z původně trochu partyzánské záležitosti změnilo v důstojnou službu západního střihu. Jednou z ambicí je službu rozšířit do dalších českých měst (nedříve do Pardubic), ale možná i do Bratislavy či Vídně. O tom, že se za dvanáct let leccos proměnilo, svědčí i to, že v těchto dnech vznikla oborová asociace carsharingu.
(Celý text)

95 % Čechů se snaží šetřit energií. Hlavním důvodem jsou finance, nikoli ekologie
5. března 2015 01:49

PRAHA (Ekolist) - Podle průzkumu společnosti E.ON se snaží snížit spotřebu energií 95 % českých domácností. V drtivé většině je k tomu motivuje finanční úspora, ochrana životního prostředí je až na druhém místě. Pokud Češi šetří, nejvíce tak činí formou nákupu úsporných spotřebičů a svítidel.
(Celý text)

Vydejte se s námi na výpravu za kandíkem psím zubem, lýkovcem jedovatým a šafránem bílým
3. března 2015 11:00

(ČSOP) - Vypravte se s námi na tři výlety do probouzející se přírody s netradičním cílem. Na barevnou výpravu za rostlinnými exoty naší květeny, kandíkem psím zubem, lýkovcem jedovatým a šafránem bílým.
(Celý text)

Vědci porovnáním snímků před a po zkoumali, jestli se skotem zničená krajina dokáže vzpamatovat
2. března 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - Dlouhodobá přítomnost pasoucího se stáda skotu na lokalitě může mít zdrcující dopad na celý biotop. Tyto změny však nemusí mít nutně nevratný charakter. Výzkumníci z Oregonské státní univerzity prozkoumali terén i řadu fotografických snímků zachycujících vývoj několika lokalit poté, co odtud zmizela stáda krav. A dospěli k závěru, že pouhá nepřítomnost skotu a určitý čas k pasivní obnově postačí na regeneraci stanoviště.
(Celý text)

Dánsko dosáhlo světového rekordu ve využívání větrné energie
27. února 2015 09:00

PRAHA (EurActiv.cz) - Dánsko je v rámci EU jednou z nejaktivnější zemí prosazujících obnovitelné zdroje energie. V uplynulém roce tam více než dvojnásobně vzrostl podíl větrné energie na spotřebě elektřiny a Dánsko se tak reálně přiblížilo ke svým cílům pro rok 2020, kdy by obnovitelné zdroje měly tvořit 50 % veškeré elektrické spotřeby. Prudký nárůst výroby větrné energie však může přinést nestabilitu na trh s elektřinou, tvrdí energetické firmy.
(Celý text)

Devět věcí, které můžete na zahradě udělat než přijde jaro
27. února 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - To, že je zima, neznamená, že nemůžete na své zahradě pracovat. Vždycky je co dělat. Přinášíme devět nápadů, které může pro svou zahradu udělat každý.
(Celý text)

Češi v Kamerunu po čtrnácti letech objevili vzácného šimpanze
25. února 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - Čtrnáct let uplynulo od doby, kdy byl v oblasti horského mlžného lesa na severozápadě Kamerunu naposled spatřen vzácný poddruh šimpanze, Pan troglodytes ellioti. Mělo se za to, že v této oblasti už nejspíše vyhynul. O to větší překvapení zažili čeští aktivisté z organizace Kedjom-Keku, když na ně při vyhodnocování prosincových snímků z foto-pastí instalovaných v Bamendských horách vykoukl statný šimpanzí samec tohoto nejohroženějšího poddruhu.
(Celý text)

Festival Jeden svět začíná za týden. Opět nezapomíná na filmy o životním prostředí
24. února 2015 01:38

PRAHA (Ekolist) - Nedílnou součástí Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech jsou i snímky o životním prostředí a vztahu člověka k němu. Přímo na ně je zaměřena dnes už tradiční kategorie Takzvaná civilizace. Filmy s evironmentální tématikou ale divák najde i napříč dalšími. Festival začíná v Praze 2. března 2015, kde potrvá do 11. března, poté se přesune do dalších měst.
(Celý text)

Tučňáci cítí jen slanou a kyselou chuť. Pro vědce je to evoluční hádanka
23. února 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - Profesionální sommelier, neboli gastronomický odborník na vína, nápoje a jejich kombinace s nejrůznějšími pokrmy, by se mezi tučňáky neuživil. Jak dokládá rozsáhlý genetický výzkum nelétavých ptáků, tučňáci v průběhu evolučního vývoje pozbyli většinu z pěti základních chutí. Málokterý tučňák rozezná víc chutí než slanou a kyselou. Pro vědce je to evoluční hádanka.
(Celý text)

Jak se hrochům čistí zuby? Chce to pořádnou hadici a proud vody, ukazuje pražská zoo
22. února 2015 01:37

PRAHA (Ekolist) - Místo kartáčku a zubní pasty pořádná hadice a silný proud vody, který opláchne zbytky jídla a vyčistí vnitřek tlamy. Tak se čistí zuby hrochům v pražské zoo. Pravidelný rituál si hroši Maruška a Slávek podle mluvčí Hany Szotkowské užívají, protože je voda zároveň příjemně podrbe na jazyku.
(Celý text)

Zubři nepatří do lesů, dávají přednost otevřené krajině, tvrdí paleontologové
20. února 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - Aktuální snahy o záchranu největších v Evropě žijících zástupců čeledi turovitých, zubrů evropských, je zapotřebí přehodnotit. Ve světle nových poznatků se totiž ukazuje, že představa půltunových přežvýkavců žijících v hlubokých lesích je pomýlená. Paleontologové z Polska a Německa na základě rozsáhlého výzkumu kosterních pozůstatků tvrdí, že zubři dávali před lesem přednost otevřené krajině.
(Celý text)

Mezi bedýnkovými e-shopy a vlastní zahradou: Komunitou podporované zemědělství má v ČR stále více příznivců
19. února 2015 01:35

PRAHA (Ekolist) - Chtěli mít přístup k čerstvé zelenině od českých farmářů. Chtěli znát toho, kdo jimi zakoupené potraviny vypěstoval. Nebo chtěli na vlastní kůži poznat, jaké to vlastně je být zemědělcem odkázaným na vrtochy počasí. A tak se stali „KáPéZetkou“, neboli komunitou podporující zemědělství (KPZ). Navázat přímou spolupráci mezi farmářem a skupinou jeho zákazníků může každý, důležité jsou hlavně organizační schopnosti.
(Celý text)

Paliva z odpadů mohou přinést podle nové studie nová pracovní místa i významný zdroj energie
19. února 2015 01:12

PRAHA (Ekolist) - Využívání odpadů z domácností, zemědělství, lesnictví a průmyslu na výrobu motorových biopaliv by mohlo ČR přinést tři tisíce stálých a sedm tisíc dočasných pracovních míst. V celé Evropě by pak díky novému odvětví mohlo vzniknout tři sta tisíc pracovních míst. Takové jsou závěry studie nevládní neziskové organizace International Council of Clean Transportation (ICCT - Mezinárodní rada pro čistou dopravu). Navíc se podle ekologických aktivistů jedná o nízkoemisní zdroj energie i efektivní formu recyklace.
(Celý text)

Prázdné inhalátory pro astmatiky se už možná brzy dočkají recyklace
18. února 2015 01:50

PRAHA (Ekolist) - Kvůli nepatrnému obsahu nevyužitého léčiva patřily roky plastové inhalátory pro astmatiky do kategorie "nebezpečný odpad". To by se ale mohlo brzy změnit, podle nové studie od použitých inhalátorů po správném vyčištění žádné nebezpečí nehrozí, a tak by nic nemělo bránit jejich brzké recyklaci. Autoři projektu „Vdechněte inhalátorům nový život" by z nich rádi vyráběli třeba sáčky, koše, věšáky nebo stojany pro časopisy.
(Celý text)

Mnoho energetických průkazů budov je zpracováno špatně, upozorňuje inspekce
16. února 2015 01:40

PRAHA (Ekolist) - V roce 2014 odhalila Státní energetická inspekce při kontrolách mnoho nekvalitně zpracovaných průkazů energetické náročnosti budov. Během 3774 kontrol našla celkem 170 špatných průkazů. Nejčastějším prohřeškem byly některé chybějící zákonné náležitosti nebo byl průkaz špatně spočítán.
(Celý text)

Valentýnská inspirace z říše zvířat: čichavec líbající
13. února 2015 15:23

PRAHA (Ekolist) - Romantické jméno si vysloužila ryba s širokou tlamku, kterou používá při sběru potravy nebo při vzájemných rituálních soubojích. Pohyb tlamky vytváří dojem líbání, a tak není divu, že se jí v češtině říká čichavec líbající. V angličtině pak zní její jméno Kissing Gourami.
(Celý text)

Nejstarší organismy v Podyjí jsou staré stovky let, zjistili vědci
13. února 2015 02:00

(NP Podyjí) - Až osm set let staré mohou být kořenové systémy pařezin nedaleko Šobesu. Pamatují tak dobu, kdy se Přemyslovci stali českými králi, Svatá říše bojovala s papeži nebo účastníky posledních křížových výprav. Zachovaly se díky tradičnímu hospodaření v lese. Stáří upřesnila práce odborníků z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i. pod vedení Tomáše Vršky. Lidé ze Správy Národního parku Podyjí. nyní přemýšlejí, jak pařeziny zachovat a výmladkové hospodaření do Podyjí na vybraných místech vrátit.
(Celý text)

Stát podpoří nejmenší zelené elektrárny. Nebude pro ně třeba licence
12. února 2015 11:23

PRAHA (Ekolist) - Ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje v rámci novely energetického zákona nový způsob, jak podpořit malé zdroje obnovitelné energie. Pro všechny elektrárny do 10 kilowatt doporučuje zrušit povinnost mít licenci od Energetického regulačního úřadu (ERÚ), informuje iDnes.
(Celý text)

Nenechte se zmást nápisem "eco" na halogenkách. LEDky jsou 10krát úspornější
12. února 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - Výrobci halogenových žárovek dávají svému zboží často názvy či označení se slůvkem „eco“. Společnost Osram například nabízí halogenky s názvem "Halogen Classic Eco" nebo "Halogen Spot Eco, společnost Philips pojmenoval celou řadu halogenek jako "EcoClassic". Podle spotřebitelského webu Coolproducts.eu si lidé mohou myslet, že kupují úsporný zdroj světla. Po té, co by na trhu už neměly být klasické žárovky, jsou však halogenky ty nejméně účinné zdroje světla na trhu.
(Celý text)

Navštěvujte dech beroucí přírodní scenérie nebo obdivujte umění. A budete zdravější
9. února 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - Dech beroucí pohled Pravčickou bránu, poslech Schubertovy Ave Maria nebo němý úžas nad krásou Sixtinské kaple jsou podle vědců vyloženě zdravé. Pozitivní emoce spojené s vnímáním krásy přírody či uměleckého díla pomáhají obrannému systému lidského těla.
(Celý text)

Navštěvujte dech beroucí přírodní scenérie nebo obdivujte umění. A budete zdravější
9. února 2015 02:00

PRAHA (Ekolist) - Dech beroucí pohled Pravčickou bránu, poslech Schubertovy Ave Maria nebo němý úžas nad krásou Sixtinské kaple jsou podle vědců vyloženě zdravé. Pozitivní emoce spojené s vnímáním krásy přírody či uměleckého díla pomáhají obrannému systému lidského těla.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1569 | 1570 | 1571 | 1572 | 1573 | .. | 2145 | Další
Další články:
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01

Online diskuse
Bývalý dobrovolný strážce přiznal vinu u malých požárů na Děčínsku, zapálení Českého Švýcarska odmítl
16. května 2024 14:03

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Obžalovaný Jiří Lobotka dnes před krajským soudem v Ústí nad Labem částečně přiznal vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Soudce Roman Felzmann zatím o částečném prohlášení viny nerozhodl, vyžádá si zprávu lékaře vazební věznice, kde je obžalovaný od loňského května. Sedmatřicetiletý muž působil při hlavním líčení zmateně a chaoticky. Soud bude pokračovat v pátek.
(Celý text)

Stádo zubrů vypuštěných do rumunské přírody pomáhá ukládat emise CO2
16. května 2024 10:55

BUKUREŠŤ (ČTK) - Stádo 170 zubrů, které ochránci přírody vypustili do rumunského pohoří Tarcu, by mohlo pomoci ukládat emise CO2, jež by se rovnaly odstranění téměř dvou milionů automobilů ze silnic na jeden rok. Uvádí to vědecká studie, která tak podle serveru The Guardian dokazuje, jak by tato mohutná zvířata mohla pomoci zmírňovat nejhorší dopady klimatické krize.
(Celý text)

NESEHNUTÍ spouští sbírku Slunce pro Ukrajinu na solární elektrárnu pro nemocnici
16. května 2024 09:08

PRAHA (Ekolist) - Dětská nemocnice v Záporoží leží nedaleko frontové linie. Je přitom jediná v regionu, která poskytuje i vysoce specializovanou pomoc. Ruské bombardování a dronové útoky ji způsobují výpadky elektrického proudu, které ohrožují ty nejzranitelnější. NESEHNUTÍ spolu s ukrajinskou organizací Ekoklub spouští sbírku na solární elektrárnu přímo na střeše zařízení, která dětské nemocnici zajistí stabilní provoz.
(Celý text)

Obhájce: Muž obviněný ze založení požáru v Českém Švýcarsku bude vypovídat
16. května 2024 09:06

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Muž obviněný ze založení požáru v národním parku České Švýcarsko bude dnes u soudu vypovídat. ČTK to v SMS zprávě sdělil jeho obhájce Vít Pavko, který za ním ve středu byl ve vazební věznici. Před začátkem hlavního líčení ČTK a Českému rozhlasu řekl, že částečně prohlásí vinu. Případ největšího lesního požáru v historii ČR dnes otevře ústecký krajský soud. Pět minut před začátkem jednání se na chodbě shromáždili novináři, přišel jeden zástupce poškozených.
(Celý text)

Vykázané kusy ulovené zvěře podle myslivců zřejmě neodpovídají realitě
16. května 2024 09:00

(ČTK) - Myslivci ulovili v minulé sezoně, která trvala od dubna 2022 do konce března minulého roku, podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 114 100 kusů srnčí zvěře. Oproti předchozímu období je to o 6,2 procenta více. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti i Českomoravská myslivecká jednota ale poukazují na to, že vykázaný počet ulovené zvěře se může významně lišit od reálných úlovků. Ministerstvo zemědělství chce v připravované novele evidenci a kontrolu ulovené zvěře zlepšit.
(Celý text)

Ekologie dělaná páčidlem. A klíčové druhy, které vůbec nejsou klíčové
16. května 2024 04:42

PRAHA (Ekolist) - Ekologie se zabývá popisem, analýzou a studiem vztahů mezi organismy a jejich prostředím. Zní to trochu suchopárně, nicméně jako obor se dá provozovat na různé způsoby. Například Robert Paine ji dělal páčidlem. A přestože od jeho experimentů s mořskými hvězdicemi uplynulo bezmála šedesát let, učíme se o něm pořád. Celou ekologii totiž obrátil vzhůru nohama.
(Celý text)

ČR nemá podmínky pro výrobu vodíku, bude se dovážet, uvedli zástupci MŽP a MPO
16. května 2024 01:43

PRAHA (ČTK) - Česko se musí připravit na energetické využití vodíku, i když nemá ideální podmínky pro jeho výrobu a vodík se bude muset začít dovážet ze zahraničí. Jako zdroj energie by se měl vodík využívat například v teplárnách a v těžkém průmyslu, pro domácí vytápění a pohon menších dopravních prostředků to není pravděpodobné. Na diskusním setkání to uvedli vrchní ředitel sekce ochrany klimatu na ministerstvu životního prostředí Petr Holub a náměstek ministra průmyslu a obchodu Petr Třešňák (Piráti).
(Celý text)

MŽP: Norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů
16. května 2024 01:07

PRAHA (ČTK) - Takzvané norské fondy za pět let podpořily téměř 900 miliony korun 165 projektů a dalších 11 bilaterálních iniciativ, zaměřených na podporu spolupráce mezi Českou republikou a Norskem. Realizace projektů z programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu tak po pěti letech dospěla do cíle, sdělilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Jako tzv. norské fondy jsou označovány Finanční mechanismy Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska, jejichž prostřednictvím přispívá Norsko spolu s Islandem a Lichtenštejnskem ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v EHP.
(Celý text)

Prasat nakažených africkým morem na Liberecku přibývá, pásmo se opět rozšíří
15. května 2024 22:09

MNÍŠEK (ČTK) - Divokých prasat nakažených africkým morem na Liberecku dál přibývá, laboratoř nákazu potvrdila u dalších tří kusů. V prvním případě se jedná o prase divoké, které bylo uloveno 6. května u Mníšku na Liberecku v katastrálním území obce Fojtka. Vzhledem k tomu že se místo, kde byl divočák uloven, nachází mimo takzvané uzavřené pásmo II, dojde znovu k úpravě pásem, řekl ČTK mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Petr Vorlíček.
(Celý text)

Ornitolog okroužkoval tři mláďata sokola na komínu v chemičce u Litvínova
15. května 2024 19:19

LITVÍNOV (ČTK) - Tři sokolí mláďata na komíně teplárny v chemičce v Záluží u Litvínova dostala kroužky. Do výšky 100 metrů k nim vystoupal ornitolog Václav Beran. Z bezpečné vzdálenosti ho sledovala samice, jejíž křik se rozléhal i přes silný vítr po okolí. Právě v průmyslových areálech se ohroženému dravci velmi daří, na komínech je při hnízdění nikdo neruší, navíc jim ornitologové budky před zimou pokaždé uklidí.
(Celý text)

Nejlepší fotografií přírody se stal snímek plotu s pavouky Jakuba Hodáně
15. května 2024 19:09

(ČTK) - Fotografie plotu posetého pavučinami a pavouky Jakuba Hodáně se stala nejlepším snímkem přírody v soutěži Czech Nature Photo. Ocenění dnes organizátoři předali v Praze. Vítěze vybrala odborná porota s účastí rakouského fotografa Bernharda Schuberta z více než 2500 fotografií. S vyhlášením soutěže také začíná výstava v Czech Photo Centre v Nových Butovicích, kde budou vítězné a další vybrané snímky k vidění do 25. srpna.
(Celý text)

Sydney se potýká s kácením stromů kvůli výhledu na přístav
15. května 2024 11:47

(ČTK) - Na nejbohatších a nejzelenějších předměstích australského Sydney se množí případy kácení či jiných způsobů likvidace stromů. Podle ochránců přírody je zpravidla cílem otevřít výhled na přístav, což razantně zvýší cenu nemovitostí, píše zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období, říká jeden z nich
15. května 2024 11:45

(ČTK) - Výrobci olivového oleje čelí jednomu z nejsložitějších období v historii. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl největší producent olivového oleje na světě, španělská společnost Deoleo. Na vině je změna klimatu, prudký růst cen, vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Odvětví proto podle něj musí projít hlubokou transformací.
(Celý text)

Lední medvědi z varšavské zoo dorazili do Zoo Praha
15. května 2024 11:43

PRAHA (ČTK) - Lední medvědi Aleut a Gregor z varšavské zoologické zahrady dorazili do Zoo Praha, přicestovali v úterý ve večerních hodinách. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to dnes oznámil na sociální síti X. Lidé je v expozici budou moci vidět od pondělí 20. května. Oba medvědi jsou dvojčata a do Prahy zamířili na doporučení koordinátora evropského chovného programu.
(Celý text)

Lesy ČR po konci kůrovcové kalamity sníží zalesnění o pětinu na 14 000 hektarů
15. května 2024 11:43

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) letos sníží plochu zalesnění o pětinu asi na 14 000 hektarů z loňských 17 200 hektarů. Důvodem je konec kůrovcové kalamity a výrazné snížení těžeb kůrovcového dřeva, čímž ubývá ploch pro obnovu lesů. Stoupnout by měl letos podíl přirozené obnovy lesa na dosud nejvyšších 30 procent, řekla mluvčí podniku Eva Jouklová. Lesy ČR spravují téměř polovinu lesů v zemi.
(Celý text)

Hladík chce do konce června schválit tři dokumenty ke splnění klimatických cílů
15. května 2024 01:01

PRAHA (ČTK) - Ministerstvo životního prostředí chce do konce června schválit tři hlavní dokumenty pro splnění klimatických a energetických cílů Evropské unie, jako je dosažení výroby třetiny energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030. Mělo by to vést mimo jiné k dekarbonizaci 50 největších českých firem. K připravovaným dokumentům patří energeticko-klimatický plán, materiál s názvem Politika ochrany klimatu a energetická koncepce. Na konferenci Zelená modernizace na Pražském hradě to řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL).
(Celý text)

V Saském Švýcarsku o víkendu objevili nepovolené táboráky i lidi pod širákem
15. května 2024 00:52

DRÁŽĎANY (ČTK) - Strážci v německém národním parku Saské Švýcarsko na hranici s Českem o minulém víkendu objevili dva případy, kdy si lidé v rozporu se zákazem rozdělali oheň. Informovala o tom podle portálu Sächsische Zeitung správa rezervace. Hlídky také přistihly 24 lidí, kteří chtěli přespat "pod širákem", což v současné době není možné ani na vyhrazených místech. Dalších osm milovníků přírody ochranáři našli spící na skalách a skalních vyhlídkách.
(Celý text)

Medvědice, která podle italských úřadů zabila běžce, zřejmě skončí v Německu
14. května 2024 21:40

(ČTK) - Medvědice Jj4, která podle italských úřadů loni zabila v lese v Tridentsku jednoho běžce, zřejmě skončí v útulku v Německu. Místní úřady původně usilovaly o to, aby byla utracena, čemuž ale zabránily protesty a soudní iniciativy ochránců zvířat, píše italský tisk. Medvědice se v současnosti nachází v útulku v Tridentsku, kde však podle aktivistů za práva zvířat trpí kvůli omezenému prostoru.
(Celý text)

Vědci sestavili rodokmen kávy arabica. Je starší než Homo sapiens
14. května 2024 19:20

WASHINGTON (ČTK) - Káva je bezesporu velkou částí světové kultury a milovníci kávy oceňují nejvíce tu, která pochází z kávovníku arabského, běžně známou jako arabica. Vědci nyní vytvořili rodokmen této kávy a zjistili, že tento druh vznikl přirozeným křížením dvou jiných odrůd kávy odhadem před 610 000 až jedním milionem let v etiopských lesích. To znamená, že tento druh je starší než Homo sapiens, který vznikl v Africe před 300 000 lety, upozornila agentura Reuters. Vědci doufají, že se díky tomu dozvědí o rostlinách více, aby je mohli lépe chránit před škůdci a klimatickými změnami.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

Nadace rozdělí dva miliony korun na výsadbu stromů či obnovu studánek
14. května 2024 19:18

(ČTK) - Spolky, obce, školy, církve a další právnické osoby mohou od Nadace partnerství letos získat až 100 000 korun na výsadbu stromů, obnovení studánky či polní cesty. Cílem iniciativy je posílit odolnost krajiny a měst vůči dopadům klimatické změny, uvedl mluvčí nadace David Kopecký.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2145 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama