titulní strana > co píší jiní
Oslavte Den ptactva a přivítejte navracející se tažné ptáky
1. dubna 2013 01:13

PRAHA (Ekolist) - První duben nepatří jen aprílovým žertíkům, ale i všem opeřencům. Už 107 let se tento den slaví Mezinárodní den ptactva. Prvního dubna roku 1906 byla totiž podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Duben je podle České společnosti ornitologické navíc velmi zajímavým měsícem pro pozorovatele ptáků. Z ČR odlétají poslední zimní hosté, na našem území se zastavují ptáci směřující dále na sever, tažní ptáci ze Středomoří nebo Afriky se vrací na svá hnízdiště a některé druhy již hnízdí.
(Celý text)

Velikonoce pro chlapy: Jak na přírodní barvení vajíček
29. března 2013 01:16

PRAHA (Ekolist) - Velikonoce navzdory padajícímu sněhu klepají na dveře a je pomalu čas začít se připravovat. Byť se po pánské části domácnosti obvykle vyžaduje spíše úplet pomlázky a její pozdější plné využití, není důvodu se bát ani barvení vajíček. Pokud máte, pánové, plné zuby instantních barev z produkce chemického průmyslu, je čas se zamyslet, jak nabarvit vejce přírodně.
(Celý text)

Napodobit efektní orientaci mravenců se u robotů podařilo díky světlu
29. března 2013 00:10

PRAHA (Ekolist) - Mravenčí hemžení se může na první pohled zdát jako chaotické. Ve skutečnosti spolu mravenci při svých cestách komunikují pomocí feromonových značek a kolonie mravenců tak funguje jako vzájemně propojený a komunikující systém. Vědcům se nyní povedlo tuto schopnost napodobit u robotických mravenců. Jen místo feromonů slouží robůtkům světlo.
(Celý text)

Monzunové deště jsou zesilovány přirozenými výkyvy klimatu více než oteplováním
27. března 2013 01:00

PRAHA (Ekolist) - Monzunové deště, které v posledních desetiletích podstatně zesílily, přiživují hlavně přirozené klimatické výkyvy. Podle amerických vědců tak vina za pustošivé přívaly vody nespadá na změny klimatu způsobené vypouštěním skleníkových plynů.
(Celý text)

Skoro dvě miliardy lidí používají latríny. Špatně umístěné ohrožují pitnou vodu
25. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Vědci odhadují, že okolo 1,7 miliardy lidí po celém světě chodí na záchod na suchý záchod – latrínu. Jejich nevhodné umístění může být příčinou znečištěné pitné vody a zdravotních rizik.
(Celý text)

Jaro se prosazuje pomalu, první vlaštovky letos přiletěly se zpožděním
25. března 2013 01:55

PRAHA (Ekolist) - Letošní mrazivé počasí zpomalilo příchod jara, stejně jako jeho poslů z ptačí říše. Navzdory tomu, že noční teploty padají hluboko pod nulu, podle ornitologů ptačí symboly jara dorazily už i do Česka. Pověstnou první vlaštovku, ve skutečnosti prý byly dvě, objevil v sobotu člen České společnosti ornitologické (ČSO) Ivan Průša v nad rybníkem Řežabincem na Písecku.
(Celý text)

Samotářští a noční rejnoci vyšli vstříc ekoturistice: plavou v hejnech a ve dne
24. března 2013 02:00

ČESKÉ BUDĚJOVICE (Ecomonitor) - Rejnoci, konkrétně trnuchy z Kajmanských ostrovů se přizpůsobily turistickému ruchu výrazně změnily svoje zvyklosti a vycházejí vstříc komerční praxi takzvané interaktivní ekoturistiky. Odměnou jim je stálý přísun potravy z rukou turistů.
(Celý text)

V čínských řekách plavalo na 16 tisíc mrtvých prasat
23. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - V čínských řekách, které zásobují pitnou vodou město Šanghaj, plavalo na 16 tisíc mrtvých prasat. Místní úřady tvrdí, že dodávky pitné vody pro Šanghaj nejsou ohrožené. Nikdo však neví, jak se mrtvá prasata do řek dostala.
(Celý text)

Už brzy budou moci školky otevírat lesní třídy. A děti trávit více času v přírodě
22. března 2013 13:38

PRAHA (Ekolist) - Po dvou letech sledování třídy, ve které předškolní děti tráví většinu času venku, ministerstvo školství rozhodlo, že jsou lesní mateřské školy plnohodnotnou alternativou ke klasickým školkám. Lesní třídy tak budou moci být již brzy oficiálně provozovány v rámci běžných mateřských škol.
(Celý text)

Boj proti vymírání včel se v Evropě odkládá: zákaz pesticidů neprošel
22. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Média v posledních letech vcelku pravidelně informují o vymírání včelstev. Evropský úřad pro bezpečnost potravin zjistil, že tři běžně používané pesticidy mají negativní vliv na populace včel. Na základě toho Evropská komise předložila návrh na zákaz pesticidů, které tomuto hmyzu škodí. V pátek 15. 3. však ustoupila tlaku zástupců členských zemí a zákaz odložila až na konec roku 2014. Podle ochránců přírody přitom hrozí včelám chemický Armagedon.
(Celý text)

Vertikální zahrady: Když není dost prostoru, pěstujte do výšky
22. března 2013 01:55

PRAHA (Ekolist) - I když si letos dává načas, jaro je ve vzduchu: pomalu se probouzí nejen příroda, ale i zahradníci a pěstitelé všeho druhu. Ne všichni však mají dostatek prostoru pro uspokojení svých zahradnických tužeb. Není ale potřeba zoufat. Zahrada, zahrádka nebo i balkónová mini zahrádečka mohou vyrůst do výšky. Pusťte se do vertikálního zahradničení.
(Celý text)

Evropská unie zvažuje zdanění plastových tašek a sáčků
21. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - V roce 2010 se v rámci EU vyprodukovalo a použilo 95,5 miliard plastových sáčků. Celých 92 procent z nich končí již po jednom použití v odpadkovém koši nebo v horším případě poletuje volně venku v prostředí. Až 10 milionů sáčků končí každoročně v oceánech, jejich degradace však probíhá v řádu desetiletí. Evropská komise proto zvažuje zavedení daně na plastové sáčky a jiné běžné plastové výrobky.
(Celý text)

Sázky mají upozornit na plýtvání energií: Když zhasnete, zazpívám
20. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - V sobotu večer na hodinu zhasne celá řada světových památek a měst, aby se připojily ke globálnímu happeningu Hodina Země. Přidá se i Česká republika, stejně jako někteří její obyvatelé. Letos poprvé chce kampaň přitáhnout pozornost k ochraně životního prostředí díky sázkám. Lidé slibují třeba běh v medvědím kostýmu, pečení dortu nebo chození do školy pouze v pyžamu, když jejich spoluobčané sníží svou spotřebu vody či omezí dojíždění auty.
(Celý text)

Proč kohouti ráno kokrhají? Tikají jim biologické hodiny
19. března 2013 02:08

PRAHA (Ekolist) - Poetické ráno na venkově si nedokážeme představit bez kokrhání kohouta. Ale vědí skutečně kohouti, kolik je hodin? Nebo jen reagují na ranní světlo? Záhada, podle čeho se řídí šéfové kurníků, nedala spát japonským vědcům.
(Celý text)

Kvůli jarnímu sněhu ptáci hladoví, potřebují přikrmovat
19. března 2013 01:27

PRAHA (Ekolist) - Přestože podle kalendáře začíná jaro, přívaly sněhu neustávají. To ale komplikuje život stěhovavým ptákům. Ti přilétají z teplých krajin k bohaté hostině středoevropských luk, jenže místo toho je čeká krajina zasypaná sněhem. Ptáci se tak těžko dostávají k potravě a proto je dobré právě nyní intenzívně přikrmovat.
(Celý text)

Neví se o nich ještě vše, ale už dost na to, aby je Evropa zakázala: endokrinní disruptory
18. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Evropa bude přísnější k chemikáliím, kterým jsou lidé vystaveni v běžném životě. Poslanci Evropské parlamentu ve čtvrtek 14.3. schválili doporučení k prosazení lepší regulace tzv. endokrinních disruptorů. Jde o chemické látky, které se běžně používají v kosmetice, podlahových krytinách a jiných běžných výrobcích a které vážným způsobem poškozují lidské zdraví.
(Celý text)

Tygr propadl v testu: kozu nesežral, ale skamarádil se s ní
16. března 2013 02:00

PRAHA (Ecomonitor) - Zaměstnanci indické záchranné stanice vypustili k dospělému tygrovi kozu. Místo bleskurychlého útoku se jim naskytla svým způsobem strašná podívaná: tygr se začal s kozou kamarádit. Strašné je to v tom, že tygr měl být brzy vypuštěn na svobodu do divoké přírody, píše server The Times of India. Tento test ale ukázal, že není schopný v přírodě přežít.
(Celý text)

Neskladujte doma zbytečné věci. Budete se cítit lépe
15. března 2013 02:00

PRAHA (Ekolist) - Člověku to někdy až rve srdce, pomyšlení, že by to vyhodil nebo prostě dal pryč, z domu. Taková hezká věc, ta se ještě bude hodit, řekne se a strčí se věc do kumbálu, odnese se do garáže nebo strčí na půdu. Nebo někam do kouta. Pod stůl či na skříň. Je to cesta do pekla. Nejlepší věci v lidském životě totiž nejsou věci a čím víc toho máte, tím je víc toho, o co se musíte starat.
(Celý text)

První zelené rostliny nosí smrt - na otravu řepkou hynou stovky srn
15. března 2013 01:36

PRAHA (Ekolist) - Požehnání pro zemědělce a hrůza pro myslivce. Řeč je o řepce, která je v předjaří jednou z mála zelených rostlin, navíc pro lesní zvěř velmi chutnou. Jenže srnám přináší smrt, poškozuje totiž játra nebo nervovou soustavu. Záchranné stanice odhadují, že na otravu řepkou každým rokem zemře okolo tisícovky srn.
(Celý text)

Přísná ochrana přírody brání kácení v Amazonii lépe než udržitelné lesnictví
14. března 2013 01:50

PRAHA (Ekolist) - Přísně chráněná území, jako jsou národní parky nebo biologické rezervace, jsou ve snaze zachránit amazonské lesy před vykácením dlouhodobě nejúspěšnější. Naopak takzvané oblasti s udržitelným využíváním, které umožňují kontrolované kácení, ve své roli selhávají.
(Celý text)

Přísná ochrana přírody brání kácení v Amazonii lépe než udržitelné lesnictví
14. března 2013 01:50

PRAHA (Ekolist) - Přísně chráněná území, jako jsou národní parky nebo biologické rezervace, jsou ve snaze zachránit amazonské lesy před vykácením dlouhodobě nejúspěšnější. Naopak takzvané oblasti s udržitelným využíváním, které umožňují kontrolované kácení, ve své roli selhávají.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1596 | 1597 | 1598 | 1599 | 1600 | .. | 2144 | Další
Další články:
14. května 2024 05:45
13. května 2024 06:03
12. května 2024 06:01
12. května 2024 06:00
11. května 2024 05:46

Online diskuse
Malajsie chystá "orangutaní diplomacii". Ohrožený druh chce darovat těm zemím, které od ní kupují palmový olej
14. května 2024 10:37

KUALA LUMPUR (ČTK) - Malajsie plánuje darovat orangutany zemím, které od ní ve velkém nakupují palmový olej. Gesto dobré vůle je vnímáno jako snaha přesvědčit ostatní státy, že je Malajsie připravena rozvíjet svou ekonomiku a současně udržet naživu ohrožené druhy. Ekologickým organizacím se ale plán malajsijské vlády nelíbí, píše server BBC News.
(Celý text)

Soud ve čtvrtek otevře případ největšího lesního požáru v historii ČR
14. května 2024 10:20

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Krajský soud v Ústí nad Labem se ve čtvrtek začne zabývat největším lesním požárem v historii ČR, vznikl v létě 2022 v národním parku České Švýcarsko. Obžaloba z jeho založení viní bývalého dobrovolného strážce rezervace, kterému v případě prokázání viny hrozí až 15 let vězení. Obviněný z obecného ohrožení a poškození cizí věci údajně způsobil ještě několik menších požárů, například loňský požár rozhledny na Vlčí hoře ve Šluknovském výběžku. Způsobení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku muž opakovaně odmítl. Je od loňského května ve vazbě.
(Celý text)

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny
14. května 2024 09:47

PRAHA (ČTK) - Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
(Celý text)

Dnes se na Pražském hradě koná mezinárodní konference Zelená modernizace Česka 2024. Sledovat ji můžete online
14. května 2024 07:06

PRAHA (Ekolist) - Více než tři desítky odborníků z Česka i ze zahraničí vystoupí na konferenci, kterou pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla pořádá 14. května v Míčovně Pražského hradu Člověk v tísni spolu s dalšími organizacemi. Konference bude ve třech tematických blocích inspirovat příklady dobré praxe v rámci procesu spravedlivé transformace v Česku. Konference je dostupná online díky streamu České televize.
(Celý text)

Sršeň asijská. Jak se k nám dostala, proč ji u nás nechceme a jak se s ní vypořádat?
14. května 2024 05:13

PRAHA (Ekolist) - Sršeň asijská (Vespa velutina) se přirozeně vyskytuje v jihovýchodní Asii. S největší pravděpodobností se do Evropy dostala prostřednictvím lodní přepravy z čínské oblasti (Arca et al., 2015). Jako nepůvodní druh se šíří také Jižní Koreou a Japonskem. Rychlé šíření mimo místa jejího přirozeného výskytu vzbuzuje značné obavy. Dosud však nejsou známy všechny dopady toho, jak velké škody může její šíření v Evropě způsobit. Výzkumnou otázkou této práce je: Jaký vliv nejspíše bude mít sršeň asijská na životní prostředí Evropy? A jak se s ní vypořádat?
(Celý text)

MŽP: Hladina podzemní vody v okolí dolu Turów díky těsnicí bariéře stoupá
14. května 2024 00:52

(ČTK) - Poslední měření v okolí dolu Turów ukázala, že díky podzemní těsnicí stěně u dolu stoupá podzemní voda směrem k České republice. Nárůst hladiny podzemní vody v oblasti zaznamenali odborníci mezi loňským zářím a letošním dubnem poprvé za posledních deset let, informovalo ministerstvo životního prostředí.
(Celý text)

Turecká policie zatkla kurátora, který měl v kufru 1500 štírů a pavouků
14. května 2024 00:47

ISTANBUL (ČTK) - Turecká policie zatkla muže, který se podle ní pokoušel z Turecka propašovat vzácné jedovaté pavouky a štíry. Státní média podezřelého identifikovala jako kurátora Amerického přírodovědného muzea v New Yorku. Kurátor později uvedl, že má na svůj výzkum povolení od vlády, a byl bez obvinění propuštěn, informuje agentura AP.
(Celý text)

OSN: Ilegální obchod s divokými zvířaty stále bují a nenávratně ničí přírodu
13. května 2024 18:59

(ČTK) - Nezákonný obchod s rostlinami a volně žijícími živočichy je stále velmi rozšířený. S odkazem na zprávu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) to dnes uvedla agentura Reuters. Podle úřadu je zásadní, aby se vlády nezaměřovaly pouze na ochranu těch nejznámějších druhů, jako jsou sloni, u nichž se podařilo dosáhnout pokroku. Překupníci se specializují na více než 4000 druhů v 80 procentech zemí, což přírodě způsobuje obrovské škody.
(Celý text)

Vědecký časopis Živa ocenil autory, kteří popsali příchytné systémy žab
13. května 2024 18:55

(ČTK) - Populárně-vědecký časopis Živa, který vychází více než 160 let, dnes ocenil své nejlepší autory za popularizaci biologických věd. Purkyňovu cenu, pojmenovanou po jednom ze zakladatelů časopisu, získali Jiří Moravec a Jana Bulantová za článek Jak neuklouznout na šikmé ploše aneb Mocná síla adheze u žab a ještěrů. ČTK o tom informovala Akademie věd. Článek se věnuje příchytným systémům žab a ještěrek, které inspirovaly technologický výzkum vývoje umělých příchytných a spojovacích materiálů. Purkyňova cena se uděluje autorům do 30 let za originalitu, sdělnost a tematický přínos článku.
(Celý text)

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté
13. května 2024 18:52

ŘÍM (ČTK) - Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
(Celý text)

Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze, rozhodly jejich organizace
13. května 2024 18:49

VĚTRNÝ JENÍKOV (ČTK) - Další zemědělské protesty budou 22. května v Praze. Po metropoli bude opět jezdit zemědělská technika a demonstrace se chystá i před sídlem vlády. Rozhodli o tom minulý týden zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších nevládních zemědělských organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty, nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ČTK řekl, že protesty zemědělců aktuální situaci neprospějí. Uvedl, že pro zemědělce se snaží udělat maximum a že postupu Agrární komory nerozumí.
(Celý text)

Vědci budou simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zjistit vliv lesních cest na ztrátu vody v krajině
13. května 2024 12:20

OSTRAVA (ČTK) - Vědci z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity budou v tomto týdnu spolu s partnery simulovat déšť v Beskydech. Chtějí zkoumat, jaký vliv má síť lesních cest na ztrátu vody v krajině, řekl mluvčí fakulty Stanislav Janalík.
(Celý text)

Státy EU potvrdily zrušení některých ekologických požadavků v zemědělství
13. května 2024 12:18

BRUSEL (ČTK) - Členské státy EU dnes definitivně schválily revizi společné zemědělské politiky Evropské unie. Informovalo o tom belgické předsednictví v Radě EU. Nová pravidla mají podpořit farmáře, kteří v minulých měsících protestovali v řadě unijních zemí a stěžovali si na nedostatečné výdělky, byrokracii, rostoucí náklady i špatné podmínky při hospodaření.
(Celý text)

Filipíny viní Čínu, že staví umělý ostrov u útesu ve sporném Jihočínském moři
13. května 2024 12:02

MANILA (ČTK) - Filipíny obvinily Čínu, že staví umělý ostrov u útesu Sabina Shoal v Jihočínském moři, které si Peking z velké části nárokuje. Filipínská pobřežní stráž oznámila, že do oblasti již minulý měsíc poslala své plavidlo, aby zajistila, že Číňané nebudou v aktivitách kolem útesu pokračovat. Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Manilu, aby se zdržela nezodpovědných vyjádření.
(Celý text)

Klimatolog: Srážek je dost, sucho v posledních letech ovlivňují jiné faktory
13. května 2024 01:25

(ČTK) - V posledních 20 letech se začíná měnit příčina, proč vzniká sucho. Zatímco v minulosti to bylo hlavně díky nedostatku srážek, tedy při delším období, kdy podprůměrně pršelo, nyní to souvisí mimo jiné s nárůstem teploty vzduchu. V důsledku většího tepla se vypařuje víc vody z půdy, a sucho tedy začíná být i při relativně normálních srážkách. ČTK to řekl klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Kvůli nesprávnému hospodaření a rozvoji eroze půdy podle něj krajina navíc pozvolna ztrácí schopnost zadržovat vodu.
(Celý text)

V místech možných pro radioaktivní odpad brzy začne hydrogeologický monitoring
13. května 2024 01:10

(ČTK) - Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) zřejmě do konce května zahájí hydrogeologický monitoring čtyř vytipovaných lokalit pro připravované hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Při monitoringu chce správa zjistit především stav vodních a dalších zdrojů na místě. Práce vyjdou přibližně na 139 milionů korun. ČTK to sdělili zástupci SÚRAO. Správa zároveň čeká na povolení rozsáhlejšího geologického průzkumu lokalit.
(Celý text)

Výborný: Nepojištěným pěstitelům bude stát krátit kompenzace o polovinu
12. května 2024 23:56

PRAHA (ČTK) - Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Zároveň odmítl kritiku europoslance Martina Hlaváčka (ANO), že by vláda nedostatečně podporovala pojištění zemědělců. Ministr zopakoval, že požádal Evropskou komisi o 100 milionů eur (2,5 miliardy korun) na pomoc českým zemědělcům, ale neočekává, že získá celou částku. Neupřesnil, kolik peněz by do Česka mohlo přijít.
(Celý text)

Italský ostrov nabídl k adopci přemnožené kozy, správce zaskočil obrovský zájem
12. května 2024 20:30

ŘÍM (ČTK) - Malý italský ostrov Alicudi se snažil zbavit přemnožených divokých koz, a tak je na začátku dubna nabídl k adopci jen za manipulační poplatek. Vedení ostrova čekalo, že se zvířat ujmou farmáři z okolí, ale zaplavily je stovky žádostí z celého světa. Na ostrově je zhruba 600 koz, nabídek adopce přišlo ale více než třikrát tolik, napsal server deníku The Guardian.
(Celý text)

Policie: Výskyt medvěda u Zlína potvrdily stopy, obezřetnost je na místě
12. května 2024 20:16

ZLÍN (ČTK) - Pohyb medvěda v okrajové části Zlína, který ohlásil v sobotu před polednem náhodný svědek, potvrdily podle městské policie jeho stopy. Zajistil je poblíž místa nahlášeného setkání se šelmou myslivecký hospodář, řekl ČTK pracovník operačního centra městské policie. Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavla Janíka může podle velikosti stopy jít o jedince o hmotnosti až 200 kilogramů, opatrnost je proto podle něho na místě.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

Na západě Kanady se kvůli lesním požárům evakuovaly tisíce lidí
12. května 2024 20:15

OTTAWA (ČTK) - Tisíce lidí se kvůli šířícím se lesním požárům na západě Kanady musely evakuovat v provinciích Alberta a Britská Kolumbie, informuje web stanice BBC. Kanadská vláda varovala, že letošní klimatické podmínky patrně přinesou zvýšené riziko požárů. Už loni požáry v Kanadě pohltily na 15 milionů hektarů vegetace.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2144 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama