titulní strana > co píší jiní
S návratem vlků do Skalistých hor se vrací i touha vlky střílet
21. února 2012 01:25

CHEYENNE/PÍSEK (Ecomonitor) - V roce 1990 už nežil na území státu Wyoming žádný vlk. Dnes má jejich populace podle odhadů 329 jedinců. S návratem vlků se ale vrací i touha vlky lovit.
(Celý text)

Umělé maso: První hamburger ze zkumavky by mohl být už v říjnu
20. února 2012 17:24

PRAHA/VANCOUVER (Ecomonitor) - Vůbec první hamburger ze zkumavky by mohl být usmažen v říjnu. Uvedl to holandský vědec Mark Post, který na Univerzitě v Maastrichtu vede výzkum vývoje umělého masa. Jeho masová výroba bude ale zřejmě ještě nějakých 10 až 20 let trvat, cituje Posta deník The Financial Times.
(Celý text)

Silné mrazy využili v Národním parku České Švýcarsko k nasazení harvestorů
20. února 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - Silné mrazy minulých dní vytvořily ideální podmínky pro lesní zásahy v lesích Národního parku České Švýcarsko. Použitá těžká technika se díky zmrzlé půdě nebořila. Uvedla to správa parku, podle níž pohlíží veřejnost na harvestory s předsudky. Ve skutečnosti je za určitých podmínek jejich použití k přírodě prý šetrnější než jiné postupy.
(Celý text)

Jak se Yellowstone obnovuje po obrovském požáru? Podívejte se
19. února 2012 07:04

PRAHA/WASHINGTON (Ekolist) - V létě 1988 požáry spálily obrovskou část nejstaršího národního parku na světě, amerického Yellowstonu. Plameny ohrožovaly i turistické zázemí parku a ukončit jejich řádění se podařilo až v září, kdy začalo sněžit. Požár nakonec zasáhl celou třetinu Yellowstonu. Podívejte se, jak se spálená země obnovuje.
(Celý text)

Čmeláci využívají živé ploty jako dálnice
18. února 2012 01:31

NORTHAMPTON/PÍSEK (Ecomonitor) - Sledovat let čmeláka v otevřené krajině není nic snadného. Přesvědčili se o tom i entomologové z Univerzity v Northamptonu, kteří se rozhodli poodhalit tajemství fungování opylovacích mechanismů na loukách v Británii. Ačkoliv se vědělo, že čmeláci jsou významní opylovači, nebylo dosud jasné, jak se v přírodě orientují, píše The Guardian.
(Celý text)

Šance pro nepotřebné knihy: Knihotoč, veřejná úschovna nebo knižní bazar
17. února 2012 06:00

PRAHA (Ekolist) - Vyhodit knihu do popelnice je pro některé lidi stejný přečin jako vyhodit čerstvý chleba. Jenže co dělat, když regály knihovny jsou beznadějně plné a nějaké knihy prostě musí z kola ven? Není nutné je hned vyhazovat do popelnice. Lepší je poslat je dál k jiným čtenářům. Způsobů, jak na to, je víc. A některé jsou i dobrodružné!
(Celý text)

Oxid uhličitý se bude stěhovat po Evropě. EU na to dá přes miliardu euro
17. února 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - Zachytávání a ukládání uhlíku pod zem (CCS) je podle kritiků nevyzkoušená technologie, která dosud neprokázala svoji životaschopnost v komerčním provozu. Nezbytnou součástí CCS je i přeprava CO2 na místo uložení. Právě ta by měla do roku 2020 získat podporu 1,37 miliardy euro z balíčku Evropské unie určeného na energetickou infrastrukturu.
(Celý text)

Prášily nebyly pozvány k jednání o Šumavě. Uvažují o svém vlastním parku
16. února 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - K jednání o novém zákoně k Národnímu parku Šumava nebyla přizvána obec Prášily. Tvrdí to její starosta, který o účast ministerstvo životního prostředí písemně žádal. Starosta Prášil si to vykládá jako odmítnutí obce Prášily při projednávání návrhu zákona. Ministerstvo naopak tvrdí, že se starostou na jeho neúčasti dohodlo. Ať tak či tak, v Prášilech se začíná hovořit o tom, že v případě schválení špatného zákona o Národním parku Šumava by si místní vyhlásili svůj vlastní Národní park Prášily.
(Celý text)

Environmentální estetika poprvé česky
16. února 2012 01:24

PRAHA (Ekolist) - Estetická hodnota přírody i krajiny je důležitá pro mnohé z nás, motivovala často první pokusy přírodu chránit a dnes ji zmiňuje i zákon jako jeden z důvodů ochrany krajinného rázu nebo chráněných území, zejména přírodních památek. Angličané přímo označují chráněná území názvem, jenž odkazuje na jejich estetické hodnoty – Area of Outstanding Natural Beauty. A nemusíme jistě dlouho diskutovat o tom, že do přírody chodíme mj. proto, že nám připadá krásná a těšíme se z ní. Paradoxem je, že estetika jako odvětví filosofie víc než století krásu přírody přehlížela. Buď ji považovala ve srovnání s krásou umění za něco nižšího a nehodného zájmu, nebo odmítala samu její existenci. To se začalo měnit až na sklonku šedesátých let minulého století a dnes představuje jeden z proudů novodobé estetiky přírody, tzv. environmentální estetika, jeden z důležitých směrů současné estetiky vůbec. Potvrzuje to i minulý měsíc vydaná, obsáhlá a reprezentativní kniha Estetika na přelomu milénia, sestavená olomouckým estetikem a filosofem Pavlem Zahrádkou.
(Celý text)

Toxické olovo ohrožuje v Nigérii tisíce dětí. Může za to těžba zlata
15. února 2012 02:00

PRAHA (Ekolist) - Na severozápadě Nigérie jsou desítky vesnic zamořené olovem. Podle neziskové organizace Human Rights Watch jde o nejhorší epidemii otravy olovem v moderní historii. Podle oficiálních odhadů během dvou let na otravu olovem zemřelo na čtyři sta dětí, tisíce jich potřebují lékařskou pomoc. Olovo je vysoce toxický kov, který nejvíce ohrožuje právě děti.
(Celý text)

Ochránci zvířat chtějí v OSN prosadit Všeobecnou deklaraci práv zvířat
14. února 2012 07:22

PRAHA (Ekolist) - Deset milionů podpisů. Takovou podporu se rozhodli ochránci zvířat získat pro Všeobecnou deklaraci práv zvířat. Tu chtějí předložit Organizaci spojených národů. Aktuálně se počet podpisů dostal přes dva miliony tři sta tisíc. Kampaň, kterou podporuje i břitký porotce z talentových soutěží Simon Cowell, začala před šesti lety.
(Celý text)

Billboardy od silnic zmizí do pěti let, rozhodli poslanci. Ne však všechny
13. února 2012 01:01

PRAHA (Ekolist) - Reklamní billboardy by měly do pěti let přestat hyzdit krajinu u českých silnic. Minulý týden o tom rozhodli poslanci. Výjimkou mohou být provozovny, které mají přímou souvislost se silniční dopravou, tedy například čerpací stanice, motoresty, restaurace nebo servisy. Současné reklamní tabule budou muset od silnic zmizet do pěti let.
(Celý text)

Nejstarší jeleni žijí na Šumavě, návštěvníci je mohou sami pozorovat
12. února 2012 02:46

PRAHA (Ekolist) - Na území Národního parku Šumava žijí starší jeleni než v jiných lesích, dožívají se věku až 21 let. Důvodem je přístup k ochraně jelení zvěře, která se neloví kvůli trofejím, ale nechává se nerušeně žít. Návštěvníci mohou zvěř sami sledovat díky takzvaným pozorovacím srubům.
(Celý text)

Hluk z lodních motorů velrybám ubližuje, ukázal to výzkum jejich trusu
11. února 2012 01:59

PRAHA (Ecomonitor) - O tom, že lodní doprava, vojenské sonary a další lidské aktivity ovlivňují život velryb, se ví již dlouho. Ve středu byla zveřejněna studie, která rozborem velrybího trusu prokázala, že hluk vytváří dlouhodobý stres a fyzicky těmto savcům škodí.
(Celý text)

Poslanci zrušili poplatky za znečišťování ovzduší. Právě když lidi dusí smog
10. února 2012 12:36

PRAHA (Ekolist) - Poslanecká sněmovna dnes schválila zrušení poplatků za znečišťování ovzduší. Dojít by k němu mělo na konci roku 2015, odkdy by firmy neměly platit za vypouštění oxidů dusíku, oxidu siřičitého a těkavých organických látek. S koncem roku 2021 by pak firmy měly přestat platit i za emise tuhých znečišťujících látek. Poslanci tak zcela změnili vládní návrh zákona o ochraně ovzduší, který naopak usiloval o postupné zvyšování poplatků.
(Celý text)

Do roku 2030 chce OSN udržitelnou energii pro všechny
10. února 2012 02:02

PRAHA (Ekolist) - Dvakrát víc obnovitelných zdrojů energie, dvojnásobnou účinnost a univerzální přístup k energiím skutečně pro všechny. Právě to si klade za cíl Mezinárodní rok udržitelné energie pro všechny, ke kterému se ve středu připojila Evropská unie. Podle OSN na světě stále žije téměř jeden a půl miliardy lidí v energetické chudobě.
(Celý text)

Chcete kosmetiku netestovanou na zvířatech? Hledejte králíka skákajícího mezi hvězdami
10. února 2012 01:47

PRAHA (Ekolist) - Mýdla, šampony, krémy a v případě dam i šminky se staly součástí našeho každodenního života. Firmy se předhání s uváděním novinek, díky kterým budeme mít pleť zdravější a krásnější, lifestylové časopisy nás zasypávají radami, jak a který krém na co použít. O tom, že značná část kosmetické produkce je testována na zvířatech, se mluví už méně. Přestože evropské státy postupně testování na zvířatech zakazují, zdá se, že kosmetika obsahující složky otestované na zvířatech z regálů jen tak nezmizí. Jedinou možností pro eticky smýšlejícího spotřebitele zatím zůstává certifikace HCS. Díky ní lze v obchodě najít přípravky, jejichž výroba žádnému živému tvoru bolest nezpůsobila.
(Celý text)

Dýcháme to, čím topíme. Ministerstvo učí severní Moravu správně topit v kamnech
9. února 2012 19:00

PRAHA (Ekolist) - Základním pravidlem je spalovat to palivo, pro které je kotel určen. Dobře spálené uhlí je lepší než špatně spálené dřevo. Odpad nepatří do domácího kotle. Takové a další rady jsou součástí informační kampaně za správné topení v domácnostech, kterou ve čtvrtek spustilo ministerstvo životního prostředí. Zacílená je především na sever Moravy.
(Celý text)

Proč má zebra pruhy? Je to repelent, tvrdí vědci
9. února 2012 15:04

PRAHA (Ekolist) - O tom, proč má zebra pruhy, psal bajky už Rudyard Kipling. Jeho vysvětlením zebřích pruhů bylo maskování před lovci: díky pruhům bylo zvíře v pralese méně viditelné. Podle jiných vysvětlení pruhy zeber chrání stáda před útočníky tím, že v horkém vlnícím se vzduchu zkreslují jejich tvar. Maďarští a švédští vědci ale přišli s úplně jinou odpovědí - pruhy totiž odpuzují hmyz.
(Celý text)

Na zpřísnění klimatického cíle by Česká republika vydělala stovky milionů eur
9. února 2012 02:05

PRAHA (Ekolist) - Snížit emise skleníkových plynů o 30 % namísto současného cíle 20 % do roku 2020 by přišlo Evropu levněji než před finanční krizí. Tvrdí to studie Evropské komise. Nápad na zpřísnění klimatických závazků ale velkou podporu nezískal, odmítli jej poslanci Evropského parlamentu.
(Celý text)

Na zpřísnění klimatického cíle by Česká republika vydělala stovky milionů eur
9. února 2012 02:05

PRAHA (Ekolist) - Snížit emise skleníkových plynů o 30 % namísto současného cíle 20 % do roku 2020 by přišlo Evropu levněji než před finanční krizí. Tvrdí to studie Evropské komise. Nápad na zpřísnění klimatických závazků ale velkou podporu nezískal, odmítli jej poslanci Evropského parlamentu.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1626 | 1627 | 1628 | 1629 | 1630 | .. | 2147 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě
18. května 2024 00:23

(ČTK) - U plavební komory v Dolánkách na Mělnicku vznikají stání pro malé rekreační lodě. Nyní zde nemají možnost se během čekání na proplavení bezpečně a pohodlně vyvázat. Práce zahájilo Ředitelství vodních cest (ŘVC) tento týden, hotovo by mělo být letos na podzim letošního roku. Náklady přesáhnou 32 milionů korun bez DPH, pokryje je Státní fond dopravní infrastruktury. Stavba nových čekacích stání nebude mít na provoz v okolí plavební komory téměř žádný vliv. Stání poslouží podle velikosti jednomu většímu nebo dvěma menším rekreačním plavidlům, řekl dnes ČTK mluvčí ŘVC Jan Bukovský.
(Celý text)

Ve Francii zapsali do vesnické školy čtyři ovce, aby splnili kvótu na počet žáků
18. května 2024 00:22

(ČTK) - Ve Francii zapsali rodiče malých dětí ke studiu ve vesnické škole také čtyři ovce, aby splnili požadavek úřadů na minimální počet žáků. Chtěli tak vyjádřit svůj protest proti předpisům, kvůli nimž hrozí jejich škole uzavření, napsala stanice BFM TV.
(Celý text)

Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, nyní je zhruba tři týdny staré
18. května 2024 00:14

BRNO (ČTK) - Brněnská zoo se rozrostla o mládě soba polárního, narodilo se přímo ve výběhu zhruba před třemi týdny. V brněnském zařízení zůstane malá samička asi jen půl roku, pak poputuje jinam, řekla mluvčí zoo Věra Müllerová. Stádo sobů v Brně tak nyní čítá čtyři samice, jednoho samce a mládě.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

ČR loni přišla o označení země bez afrického moru prasat, bylo 56 případů
17. května 2024 23:25

(ČTK) - Počet případů afrického moru prasat loni v Česku vzrostl z jednoho případu v prosinci 2022 na 56. Česko tak přišlo o označení země bez výskytu této nákazy. Informovala o tom Státní veterinární správa (SVS). Situace týkající se dalších druhů onemocnění zvířat se podle ní v ČR zlepšila. Výrazně se snížil například výskyt salmonel v chovech drůbeže, výsledky v tomto případě vyhodnotila správa jako jedny z nejlepších za posledních deset let.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2147 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama