titulní strana > co píší jiní
Ještěrky překvapily: zvládly ptačí testy inteligence
24. července 2011 04:42

PRAHA/ROCKVILLE (Ecomonitor) - Tropické ještěrky jsou možná trochu „pomalejší“, ale rozhodně nejsou tupé. Výzkum Dukeovy univerzity prověřil kognitivní (rozpoznávací) schopnosti ještěrkovitých anolisů (Anolis evermanii) testem užívaným pro hodnocení inteligence ptactva či drobných savců. Ukázalo se, že ještěři jsou schopni řešit úkoly stejně kvalitně jako „o poznání chytřejší“ ptáci. Zpráva uveřejněná na serveru ScienceDaily popisuje sérii jednotlivých testů, kterými vedoucí výzkumu Manuel Leal a jeho studenti potrápili mozek a paměť ještěrek při hledání potravy.
(Celý text)

Lvi častěji útočí na lidi, když skončí úplněk
22. července 2011 02:00

WASHINGTON (Ekolist) - Pokud se budete po setmění procházet přírodou v jižní Tanzánii, podívejte se na měsíc. Bude-li v úplňku a v plném svitu, jste v relativním bezpečí. Ale v dalších dnech riziko rychle stoupne – právě v období těsně po úplňku totiž lvi útočí na lidi nejčastěji. Vyplývá to z nové studie publikované v časopise PloS ONE. Jejím hlavním autorem je Craig Parker, globálně respektovaný odborník na chování lvů, jímž se zabývá více než 30 let.
(Celý text)

Právník: Vliv kácení na šumavskou přírodu se posoudit musí
22. července 2011 02:00

PRAHA (Ekolist) - Blokáda v šumavských lesích se snaží zabránit kácení zdejší stromů napadených kůrovcem. Podle aktivistů je jedním z jejích důvodů porušení zákonných povinností ze strany parku. Jednou z nich je posouzení vlivu kácení na evropsky chráněné území Natura 2000. Podle parku není vůbec potřeba.
(Celý text)

Hranice mezi USA a Mexikem brání ohroženým zvířatům ve volném pohybu
22. července 2011 01:55

PRAHA/ROCKVILLE (Ecomonitor) - Staré přísloví, že dobré ploty dělají dobré sousedy, rozhodně neplatí pro populace živočichů na pomezí mexicko-americké hranice. Studie univerzity v texaském Austinu ukázala, že zvířata žijící poblíž hranice USA s Mexikem v oblasti Mexického zálivu a Kalifornie často patří mezí nejvíce ohrožené, píše ScienceDaily.
(Celý text)

Broukoviště - hmyzí domov na vaší zahradě
21. července 2011 14:29

PRAHA (Ekolist) - Mrtvé stromy či jejich torza, útočiště mnoha druhů hmyzu, se v současné obhospodařované krajině staly vzácností. Naštěstí se i brouci dokáží spokojit se šidítkem – tzv. broukovištěm. To si při troše šikovnosti můžete postavit sami i na vlastní zahradě. A těšit se pak z přítomnosti podivuhodných sousedů.
(Celý text)

Jak využít déšť naplno? Pomůže nádrž na vodu
20. července 2011 10:23

(Dopner.cz) - Nedostatek vody a z ní pramenící celosvětový problém se suchem… Před pár lety možná jen jakási vzdálená představa, dnes bohužel reálná značně se přibližující hrozba. Klimatické změny jsou nevyhnutelné. Naši zemi začíná trápit nedostatek srážek a také úbytek podzemní vody. Co proti tomu lze podniknout? Je třeba uvědomit si důležitost ohleduplného chování k přírodě a začít jednat tak, abychom negativní důsledky klimatických změn co nejvíce zmírnili, a nastolit úsporný režim týkající se vodních zdrojů.
(Celý text)

Správa Šumavy: Tři tisíce stromů padnou do dvou týdnů
19. července 2011 17:21

PRAHA/VIPMERK (ČTK/Ekolist) - Téměř přesně pět měsíců stojí Jan Stráský v čele Národního parku Šumava. Pro něj i jeho tým je hlavním cílem zachovat zdejší prosty lesa zelené. Proto se park prý nenechá blokádou zastrašit a označené stromy u Ptačího potoka padnou do čtrnácti dní. Podle Stráského je správa neustále kritizována za nedodržování zákona o ochraně přírody. Jenže ten jde prý dodržovat jen tak, že bude neustále porušován.
(Celý text)

Mohou být fastfoody eko? Horko těžko
19. července 2011 02:00

PRAHA (Ekolist) - Znovuotevření restaurace McDonald's v Praze na Václavském náměstí nastolilo mimo jiné otázku, jak se firma staví ke snižování své ekologické stopy a zda se v tomto ohledu liší od dalších prodejců rychlého občerstvení. Nabízí řetězce biopotraviny? Třídí odpad? A jaké ekologické technologie používají? A mohou být fastfoody vůbec šetrné, když nabízí jednorázové nádobí?
(Celý text)

Správa Šumavy: Blokádě neustoupíme, kácení začne tento týden
18. července 2011 20:12

PRAHA (Ekolist) - Kůrovcem napadené stromy začneme kácet tento týden, říká správa Národního parku Šumava v dnešním tiskovém prohlášení. Podle ní jsou aktivisté na místě nelegálně a sami porušují zákon o ochraně přírody tím, že zde pořádají organizovanou akci. A pro ni by měli požádat o výjimku ze zákona.
(Celý text)

Kompostování může zabrzdit růst pouští
18. července 2011 01:47

PRAHA/MADRID (Ecomonitor) - Španělsko patří mezi země nejvíce postižené půdní erozí a rozšiřováním pouští. Téměř polovina jeho rozlohy trpí těmito jevy, informuje server Ecologiaverde.com.
(Celý text)

Aktivisté blokují Šumavu, park zvažuje povolat policii
15. července 2011 13:23

PRAHA (Ekolist) - Patnáct aktivistů blokuje na Šumavě oblast Ptačího potoka, kde jsou vyznačené tisíce stromů ke kácení. Jaromír Bláha z Hnutí Duha tvrdí, že kácení by bylo nelegální. Správa národního parku Šumava naopak za nelegální označuje blokádu a chce povolat policii, aby zjednala pořádek. Nakonec policii do horského lesa přivolali aktivisté z Hnutí Duha. Důvodem je podle nich nelegální těžba, včetně řady pokácených stromů, které vůbec nebyly napadeny kůrovcem. Policie zdokumentovala pokácené stromy a odjela pokračovat v šetření.
(Celý text)

Média a reklamy škodí "pověsti" šimpanzů: ukazují je jiné, než jsou
15. července 2011 02:00

WASHINGTON (Ekolist) - Jací jsou šimpanzi? Mnozí by nejspíš řekli, že jsou to krásné a hodné opice, které mají rádi lidi, vypadají spokojeně a dokáží se o sebe skvěle postarat a je jich na světě dost.
(Celý text)

„Chytré“ rybářské sítě umožní uniknout příliš malým rybám
15. července 2011 01:04

PRAHA/SANT CUGAT DEL VALLES (Ecomonitor) - Každoročně umírají miliony ryb, které rybáři lovit nechtějí, ale které přesto uváznou v jejich sítích. Skoncovat by s tím mohl nový druh sítí nazývaný Safety Net, jenž by měl malým rybkám umožnit ze sítě uniknout a tak napomoci k udržitelnosti rybolovu, informuje server Ecologiaverde.com.
(Celý text)

Kvůli chystanému kácení na Šumavě svolávají aktivisté blokádu
14. července 2011 16:09

PRAHA (Ekolist) - Aktivisté se svolávají k blokádě Šumavy, aby předešli kácení, které se podle nich chystá v dosud bezzásahové oblasti Ptačího potoka na Modravě. Vyplývá to z emailu, který má redakce serveru Ekolist.cz k dispozici.
(Celý text)

Změny klimatu ohrozí až 10 procent druhů rostlin a živočichů
14. července 2011 02:00

LONDÝN (Ekolist) - Pokud se nepodaří zvrátit trend změn globálního klimatu, až deset procent rostlinných a živočišných druhů se může dostat na pokraj vyhynutí. Vyplývá to z výzkumu vědců Exeterské univerzity, jehož výsledky otiskl respektovaný časopis Proceedings of the National Academy of Sciences.
(Celý text)

Velké sucho v Amazonii ohrožuje tropický prales
14. července 2011 01:30

PRAHA/SANT CUGAT DEL VALLES (Ecomonitor) - Amazonský prales byl v roce 2010 zasažen vlnou sucha, ze které se ještě nevzpamatoval. To spolu s bezohledným kácením stromů může vést k zániku jednoho z největších světových pralesů, který funguje jako plíce Země a zároveň na sebe váže značné množství uhlíku. Sucho z loňského roku je považováno za nejhorší v historii, informuje server Climaticocambio.com.
(Celý text)

Co mají v genech kokosové ořechy? Příběhy lidských migrací
13. července 2011 02:00

WASHINGTON (Ekolist) - Kokosové palmy provázejí lidstvo odpradávna a není divu. Lidem dokáží poskytnout vysoce kalorickou potravu, zdroj tekutiny, ale také vlákna na výrobu provazů či tvrdou "slupku", z níž se dá pálit i dřevěné uhlí.
(Celý text)

Pohyb karet obecných pod drobnohledem
13. července 2011 01:38

HODONÍN/EXETER (Ecomonitor) - Britským výzkumníkům univerzity v Exeteru se povedl husarský kousek. Podařilo se jim označit vysílači celou lokální, „americkou“ populaci mořských želv, karet obecných. Nyní mohou sledovat krok za krokem každodenní pohyb hejna želv v masách oceánu, píše ScienceDaily.
(Celý text)

Když za války útočily bombardéry na Evropu, byla rána chladnější
12. července 2011 02:00

LONDÝN (Ekolist) - Jak ovlivňuje letecká doprava počasí a globální klima? Vědce tato otázka zajímá již dlouho, zjistit to však není snadné. Mimo jiné proto, že kvůli husté letecké dopravě je obtížné získat představu, jak by vše vypadalo, kdyby letadla nelétala.
(Celý text)

„Super písek“ by mohl vyřešit problém s nedostatkem pitné vody
12. července 2011 01:11

PÍSEK/WASHINGTON (Ecomonitor) - Technologie čištění vody dosáhla za existenci lidské civilizace podstatných změn, ale jisté prvky se nemění. Jemnozrnný písek slouží jako filtrační materiál přibližně 6000 let. Nyní američtí vědci představili „super písek“, který má pětkrát větší filtrační kapacitu, píše Terra Daily.
(Celý text)

„Super písek“ by mohl vyřešit problém s nedostatkem pitné vody
12. července 2011 01:11

PÍSEK/WASHINGTON (Ecomonitor) - Technologie čištění vody dosáhla za existenci lidské civilizace podstatných změn, ale jisté prvky se nemění. Jemnozrnný písek slouží jako filtrační materiál přibližně 6000 let. Nyní američtí vědci představili „super písek“, který má pětkrát větší filtrační kapacitu, píše Terra Daily.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1635 | 1636 | 1637 | 1638 | 1639 | .. | 2139 | Další
Další články:
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08
3. května 2024 05:59
2. května 2024 06:00

Online diskuse
Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Královéhradecký útulek pro zvířata by se měl stát i centrem lesní pedagogiky
5. května 2024 00:49

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci Králové by se měl v budoucnu stát také centrem lesní pedagogiky. Děti by v něm měly vedle chovu psů a koček poznat i život v lese, seznámit se s dravci a dalšími lesními zvířaty. Plánují to Městské lesy Hradec Králové, které útulek od letošního února provozují. Útulek, který nově nese jméno Azyl pro zvířata, již začal zavádět programy pro veřejnost. ČTK to řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán.
(Celý text)

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord
5. května 2024 00:42

DĚČÍN (ČTK) - Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

Enormní návštěvnost Adršpašských skal je výzvou, říká místostarosta Adršpachu
4. května 2024 13:34

(ČTK) - Enormní návštěvnost Adršpašských skal na Náchodsku je pro obec Adršpach s pěti sty obyvateli pozitivem, ale zároveň velkou výzvou. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Dimter (Máme rádi Adršpach). Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.
(Celý text)

Vědci zachraňují cenné genetické populace smrku ztepilého
4. května 2024 05:51

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech dochází k oslabení populací smrku ztepilého dlouhodobými vysokými teplotami a následně v důsledku kůrovcové kalamity. K oslabení zastoupení smrku v předchozím období minulého století došlo i v důsledku poškození průmyslovými imisemi. Proto se vědci snaží zachránit a zachovat alespoň některé vybrané nejcennější zbytkové populace a získat více informací o přeživších jedincích či porostech smrku. Přes určité vznikající averze k pěstování smrku ztepilého zůstává tato dřevina naší nejrozšířenější jehličnatou dřevinou, která na svá přirozená stanoviště z lesnického hlediska patří, ať již jako hlavní dřevina nebo dřevina přimíšená.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

Výzkum: Ovzduší v Tišnově zhoršují domácí topeniště víc než doprava
4. května 2024 01:40

TIŠNOV (ČTK) - Kvalitu ovzduší v Tišnově na Brněnsku v zimě víc zhoršují domácí topeniště než například znečištění z dopravy. V osm měsíců trvajícím měření to zjistili odborníci z Centra dopravního výzkumu, kteří mapovali koncentrace aerosolových částic na osmi místech ve městě.
(Celý text)

Intersucho: Postupující sucho působí zemědělcům čím dál větší potíže
4. května 2024 01:17

(ČTK) - Postupující sucho v některých částech Česka působí zemědělcům stále větší potíže. V mnohých regionech v dubnu pořádně nepršelo a zaseté jarní plodiny zatím čekají na vodu, aby vůbec vzešly. Vyplývá to z hlášení zemědělců pro web Intersucho. Někteří už očekávají snížení výnosů. Kromě sucha navíc škodil v minulých dnech i mráz, který páchal škodu nejen na ovocných stromech a vinicích.
(Celý text)

Anketa: On-line supermarkety stále nejvíce využívají auta se spalovacími motory
4. května 2024 01:10

(ČTK) - K rozvozu nákupů on-line supermarkety v Česku stále nejvíce využívají auta s klasickými spalovacími motory. Některé z nich mají ve své flotile také vozidla, která jezdí na zemní plyn CNG. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Elektrickými dodávkami nákupy zčásti doručuje služba Rohlík.cz, v letošním roce se je chystá zařadit e-shop Billa. Státy Evropské unie se v říjnu loňského roku dohodly na pravidlech, která od roku 2035 prakticky znemožní prodej nových aut s klasickými spalovacími motory.
(Celý text)

Plzeňská zoo má dva nové velbloudy, narozené mládě a samce dovezeného z Německa
4. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - O dva nové členy se v dubnu rozrostlo stádo velbloudů dvouhrbých v plzeňské zoologické zahradě. Nejdříve se 2. dubna narodila samici Tereze samička, 10. dubna pak chovatelé přivezli z Německa chovného samce Jafara. Nahradí dvaadvacetiletého Mulisáka, který nečekaně uhynul v lednu. Velbloudí stádo je tak pětičlenné, informovala na stránkách zahrady zooložka Miroslava Palacká.
(Celý text)

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu
4. května 2024 00:35

ROHATEC (ČTK) - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval tento týden na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem. Díky stavbě za 340 milionů korun by měly první lodě doplout do Hodonína v roce 2026.
(Celý text)

Muzeum Semenec v Týně nad Vltavou otevřelo novou výstavu Labyrint
4. května 2024 00:19

TÝN NAD VLTAVOU (ČTK) - Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku si připomíná 30 let od vzniku areálu, ve kterém se zaměřují na přírodu. Na ploše čtyř hektarů nejprve v 90. letech vznikla záchranná stanice pro handicapovaná zvířata z volné přírody a v roce 2013 tam vybudovali přírodovědné muzeum. Ve středu 1. května otevřelo venkovní výstavu Labyrint. Nedávno vysázený kruhový labyrint z keřů doplní expozice koláží na téma knihy Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, řekla ČTK provozovatelka muzea Semenec Barbora Šímová.
(Celý text)

Výborný: V Česku se letos kvůli mrazům sklidí 30 300 tun ovoce místo 138 000 tun
3. května 2024 21:42

PRAHA (ČTK) - V Česku se letos kvůli silným mrazům místo 138 000 tun ovoce sklidí asi 30 300 tun. Po jednání se zástupci ovocnářů, vinařů a lesních školek to tento týden uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Pro všechny pěstitele, jejichž produkce byla poškozena mrazem, je podle něj ministerstvo zemědělství (MZe) připraveno aktivovat program na řešení rizik a krizí v zemědělství. Materiál v úterý předloží vládě. Prioritou přitom podle Výborného budou právě ovocnáři, u kterých se ministr chce navíc zaměřit na ty pěstitele, kde škody přesahují 50 procent. Nejhorší sklizeň ovoce od 90. let byla v roce 2011, kdy činila 101 249 tun.
(Celý text)

Vědci poprvé spatřili, jak si orangutan ošetřil otevřenou ránu léčivou rostlinou
3. května 2024 19:43

(ČTK) - Vědci v Indonésii pozorovali orangutana sumaterského, jak si sám léčil velké zranění na tváři rostlinnou pastou. Je to podle nich patrně poprvé, co se podařilo zaznamenat volně žijícího živočicha, jak pečuje o otevřenou ránu pomocí rostliny s prokazatelně léčivými účinky. Poté, co výzkumníci viděli, jak si samec, kterého pojmenovali Rakus, přikládá obklad na obličej, se rána do měsíce zcela zahojila, uvedl dnes server BBC News.
(Celý text)

Vědci poprvé spatřili, jak si orangutan ošetřil otevřenou ránu léčivou rostlinou
3. května 2024 19:43

(ČTK) - Vědci v Indonésii pozorovali orangutana sumaterského, jak si sám léčil velké zranění na tváři rostlinnou pastou. Je to podle nich patrně poprvé, co se podařilo zaznamenat volně žijícího živočicha, jak pečuje o otevřenou ránu pomocí rostliny s prokazatelně léčivými účinky. Poté, co výzkumníci viděli, jak si samec, kterého pojmenovali Rakus, přikládá obklad na obličej, se rána do měsíce zcela zahojila, uvedl dnes server BBC News.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2139 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama