titulní strana > co píší jiní
Čerstvé statistiky: V evropských mořích se vloni potopilo 32 lodí
11. července 2011 13:30

PRAHA (Ekolist) - V evropských vodách jde ročně ke dnu několik desítek lodí. Jen loni jich bylo 32 při více než 550 haváriích. Posledních skoro deset let sice v Evropě nedošlo k opravdu velké námořní katastrofě, každý rok se ovšem odehrávají neštěstí, při nichž umírají lidé a je znečišťováno životní prostředí. Vyplývá to ze statitisk, které minulý týden zveřejnila Evropská agentura pro námořní bezpečnost (EMSA).
(Celý text)

Vybíráte mobil? A co takhle „eko“ mobil?
11. července 2011 09:37

PRAHA (Ekolist) - Mobilů je hodně. Věcí s nálepkou „eko“ je také hodně. A co z toho plyne? Ano! Existují už i „eko“ mobily. I když není vlastně úplně jasné, jak je poznat. Přinášíme letmý průlet světem mobilů, které se prezentují jako eko, nebo které byly jako eko vyhodnocené.
(Celý text)

Vědci zkoušejí "kopírovat" zažívání termitů – a vyrábět biopaliva
11. července 2011 02:00

WASHINGTON (Ekolist) - Ledaskdo sní o nové průlomové technologii, která by lidstvu dala snazší přístup k biopalivům, tedy alternativě k fosilním palivům.
(Celý text)

Někteří šimpanzi v zoo vykazují známky zhoršeného duševního zdraví
11. července 2011 01:36

HODONÍN/KENT (Ecomonitor) - Ačkoliv ošetřovatelé v zoologických zahradách dělají často první poslední pro své opičí svěřence, u řady šimpanzů se v zajetí časem projevují známky sníženého duševního zdraví. Často s podobnými projevy, jaké jsou u duševních poruch lidí, píše ScienceDaily.
(Celý text)

Velké sledování mořských predátorů zmapovalo jejich cesty
10. července 2011 07:10

PALO ALTO/HODONÍN (Ecomonitor) - Jak sezónní teplotní výkyvy ovlivňují výskyt velkých mořských predátorů? Takovou otázku si položili badatelé z kalifornské univerzity ve Stanfordu. Ale nezůstalo jen u hledání této jedné odpovědi. S pomocí více jak 4000 vysílacích zařízení začali mapovat pohyb obyvatel hlubin, aby zjistili, kam a proč vlastně migrují. Motiv je podle zprávy serveru RedOrbit jasný, predátoři táhnou za potravou. Jenže ta se ale v závislosti na síle kalifornského proudu vyskytuje každý rok trochu někde jinde.
(Celý text)

Letadla mění počasí u letišť, více tam sněží
8. července 2011 11:00

WASHINGTON (Ekolist) - Nebe je dnes plné letadel. Nabízí se otázka, zda to může nějak ovlivňovat počasí. Tým vědců, jejichž studii otiskl časopis Science, dospěl k závěru, že ano: zvýšená letecká doprava může vést k četnějšímu sněžení v okolí velkých letišť.
(Celý text)

Vlaky v Belgii bude pohánět solární energie
8. července 2011 01:28

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Střecha tunelu na rychlodráze z Paříže do Amsterdamu byla osazena 16 000 solárními panely, které budou dodávat energii pro nádraží v Antverpách a belgickou železniční síť, píše Guardian
(Celý text)

Studie: Evropa by měla zrušit miliardu emisních povolenek
7. července 2011 16:16

PRAHA (Ekolist) - V Evropském systému obchodování (ETS) je příliš mnoho povolenek. A to sráží jejich cenu i ochotu průmyslu snižovat množství emisí. Do roku 2020 by mělo být v oběhu 1,9 miliardy nadbytečných povolenek, tvrdí studie britské nevládní organizace Sandbag. Podle ní by Evropská unie měla vyřadit z oběhu nejméně miliardu povolenek ještě před tím, než v roce 2013 začne nové obchodovací období.
(Celý text)

Primátor Prahy: Cykloaktivistům fandím, ale jejich návrhy řešení nejsou snadné
7. července 2011 11:00

PRAHA (Ekolist) - Pražané v půli června kvůli stávce dopravních odborů vytáhli kola a vyrazili na nich do práce. Počty cyklistů v Praze překvapili i pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Podle vyjádření pro Aktuálně.cz chce Svoboda sledovat, zda zájem o kolo Pražanům zůstane. Občanské sdružení Auto*Mat obratem doporučilo primátorovi tři jednoduchá a levná opatření, která by byla k cyklistům vstřícná a usnadnila jim v Praze život. Svoboda prý aktivistům fandí, splnit jejich požadavky ale není snadné.
(Celý text)

Příběhy dobrovolníků - Anna Stárková - s úsměvem a mopem
7. července 2011 08:44

() - Před pár lety nabral můj život nový spád. Na má bedra byla naložena pořádná zodpovědnost, stala jsem se hlavní vedoucí dětského přírodovědného oddílu MOP (Mladí ochránci přírody). Přišla jsem o klid i většinu volného času, ale na oplátku mi bylo dáno mnoho radosti a možnost smysluplného uplatnění.
(Celý text)

Sněžka jinak: vydejte se do nitra nejvyšší české hory
7. července 2011 05:00

PEC POD SNĚŽKOU (Ekolist) - Skoro každý byl někdy na Sněžce. Ale co se podívat „do Sněžky“? Tedy do systému opuštěných dolů, který vznikal v uplynulých staletích? Nyní máte šanci: počátkem července se rozsáhlá část těchto unikátních prostor poprvé otevřela veřejnosti. Mezi vůbec prvními návštěvníky podzemního labyrintu, do něhož se vstupuje z Obřího dolu, byl i redaktor Ekolistu.
(Celý text)

Kvůli ekologicky šetrnému dřevu se střílí paviáni. A budou i dál
7. července 2011 02:03

HODONÍN/PRETORIA (Ecomonitor) - Zabíjení paviánů na jihoafrických „lesních“ plantážích bude pokračovat i nadále. Námitky ochránců přírody z nevládní organizace GeaShpere, kteří poukazovali na neoprávněné zákroky dřevařských firem proti primátům, nebyly uznány jako relevantní, píše server Mongabay.
(Celý text)

Brazílie potvrdila existenci dalšího nekontaktovaného indiánského kmene
6. července 2011 02:32

HODONÍN/BRASÍLIA (Ecomonitor) - Brazilská vláda oficiálně potvrdila existenci dalšího kmene domorodých obyvatel. Nově objevená, přibližně dvousethlavá skupina se nachází poblíž brazilských hranic s Peru, v oblasti údolí Vale de Javari, píše server Mongabay.
(Celý text)

Španělsko: Za snižováním emisí CO2 stojí fotovoltaika
5. července 2011 02:21

PRAHA (Ecomonitor) - Ve Španělsku je sedmnáct solárních elektráren, které v uplynulém roce 2010 fungovaly na plný výkon, informuje server Climaticocambio.com. Jejich provozem se za jeden rok ušetřilo 1 107 180 tun skleníkových plynů do atmosféry. Zmírnění dopadů na změny klimatu je tedy měřitelné.
(Celý text)

Co je (relativně) nejhlučnější zvíře na světě? Dvoumilimetrová klešťanka
4. července 2011 02:00

GLASGOW (Ekolist) - Co je nejhlučnější zvíře na světě? Nejspíš začnete naslepo vyjmenovávat velké savce typu tygr, slon... Nebo snad pavián? Soutěž by to byla nejspíš pozoruhodná.
(Celý text)

Odpady z velkochovů nejlépe zlikvidují muší larvy
4. července 2011 01:23

ALICANTE/HODONÍN (Ecomonitor) - Likvidace odpadů ze zemědělství, zejména hnoje a živočišných výkalů, v průmyslovém měřítku je nákladná záležitost. Tým španělských vědců univerzity v Alicante nedávno představil elegantní řešení. O odpad z velkochovů se postarají miliony muších larev, píše ScienceDaily.
(Celý text)

8 domácích eko čističů, které si vyrobíte během pár minut
2. července 2011 08:31

() - Pro zářivou čistotu nepotřebujete převoněné chemikálie, které mnohdy nedělají dobře domácímu ani životnímu prostředí. Vyzkoušejte naše tipy na DIY eko čističe za pár korun, které vyrobíte během chvilky – a navíc fungují minimálně stejně dobře jako ty z drogerie.
(Celý text)

CEE Bankwatch: Polská ochrana klimatu je pokrytecká
1. července 2011 16:10

PRAHA (Ekolist) - Polsko dnes přebírá předsednictví Evropské unie. V rámci svého programu ochrany životního prostředí deklaruje, že chce zlepšit evropskou ochranu klimatu. To se má povést zejména lepší adaptací na klimatické změny a dohodou evropských zemí o společném postupu při mezinárodním vyjednávání. Nevládní organizace CEE Bankwatch Network Polsku vyčítá, že se chová pokrytecky - sice chce chránit klima, zároveň si bere evropské půjčky na další uhelné elektrárny.
(Celý text)

Dutiny starých stromů jsou pro zvířata důležité, vyrobit si je ale neumí
1. července 2011 08:23

HODONÍN/VANCOUVER (Ecomonitor) - Většina zvířecích druhů, které využívají jako úkryt dutinu stromů, si ji sama nedokáže vyhloubit. Jsou pak závislí na dutinách, které vyhloubí buď datel nebo které vzniknou přirozeným rozkladem starých stromů. Jak píše server ScienceDaily, pro přežití mnoha druhů zvířat je proto klíčové zachovat staré stromy. V nich vzniklé dutiny totiž slouží zvířatům nejdéle.
(Celý text)

Testy: Ekopneumatiky snižují spotřebu, ale na mokru hůř brzdí
30. června 2011 10:30

PRAHA (Ekolist) - Již delší dobu lze v oblasti pneumatik sledovat nový trend - šetrnost k životnímu prostředí. Tento směr se naplno projevil letos, kdy v novinkách významných značek dominují ekologické produkty. Hlavním jejich znakem je, že z výroby mizí syntetické látky a snižuje se valivý odpor pneumatik. Výrobci se ale potýkají s tím, aby zachovaly dobrou přilnavost pneumatiky k vozovce. Dušují se však, že i ekopneumatiky jsou bezpečné.
(Celý text)

Testy: Ekopneumatiky snižují spotřebu, ale na mokru hůř brzdí
30. června 2011 10:30

PRAHA (Ekolist) - Již delší dobu lze v oblasti pneumatik sledovat nový trend - šetrnost k životnímu prostředí. Tento směr se naplno projevil letos, kdy v novinkách významných značek dominují ekologické produkty. Hlavním jejich znakem je, že z výroby mizí syntetické látky a snižuje se valivý odpor pneumatik. Výrobci se ale potýkají s tím, aby zachovaly dobrou přilnavost pneumatiky k vozovce. Dušují se však, že i ekopneumatiky jsou bezpečné.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1638 | 1639 | 1640 | 1641 | 1642 | .. | 2139 | Další
Další články:
5. května 2024 05:45
4. května 2024 05:45
3. května 2024 17:08
3. května 2024 05:59
2. května 2024 06:00

Online diskuse
Lepra se ve středověku přenášela mezi veverkami a lidmi, tvrdí studie
5. května 2024 13:00

LONDÝN (ČTK) - Lepra se ve středověké Anglii přenášela mezi lidmi a veverkami. Zjištění podporuje teorii, že při šíření této nemoci mohl hrát roli obchod s kožešinami, uvedla studie, o které informoval list The Guardian.
(Celý text)

Jaký je aktuální zdravotní stav našich lesů?
5. května 2024 05:23

PRAHA (Ekolist) - Zdravotní stav lesů je výrazně rozdílný u „mladých“ a „starých“ porostů. Například u smrku je průměrná defoliace porostů do 60 let věku pouze 13 %, zatímco u porostů nad 120 let je to více než 37 %. U buku je průměrná defoliace porostů do 60 let 11 % a průměrná defoliace porostů nad 120 let je dvojnásobná. Je však nutné rozlišovat mezi „starými lesy“, které se dlouhodobě vyvíjely bez zásahu člověka, a monokulturními porosty nad 120 let, které mají obvykle sníženou vitalitu. Přitom stáří hospodářských lesů v posledním století výrazně narůstá – zatímco lesy starší 100 let se v roce 1920 vyskytovaly pouze na 3 % porostní půdy, v současné době je to již více než 20 %.
(Celý text)

Výborný: Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit do krajiny aleje a remízky
5. května 2024 01:54

PRAHA (ČTK) - Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou tento týden schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více je také zajištěno zachování půdy dalším generacím, řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Agrovoltaiky, které budou moci pěstitelé stavět například v ovocných sadech, pak mohou podle ministra snížit škody na úrodě způsobené mrazem. Výborný nicméně připustil, že by novela mohla být v některých parametrech ambicióznější.
(Celý text)

Ochránci rozšiřují péči o suché skalnaté svahy u Vladislavi, pasou tam i ovce
5. května 2024 01:05

VLADISLAV (ČTK) - Ochránci přírody rozšiřují péči o suché skalnaté svahy okolo Vladislavi na Třebíčsku. Dřívější pastviny minulá desetiletí zarůstaly, odstranit bylo potřeba náletové dřeviny, například trnky. Trávu tam tento týden začalo spásat i malé stádo ovcí. V dlouhodobé aktivitě teď základní organizaci Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) v Kněžicích pomohlo zapojení do širšího projektu dotovaného z takzvaných norských fondů, řekl Václav Křivan z této organizace.
(Celý text)

Nové zavlažovací vaky podpoří rozvoj kořenů u vzrostlých stromů v Brně
5. května 2024 00:50

BRNO (ČTK) - Vitalitu i odolnost vůči vyvrácení a suchu mají u velkých a významných stromů v Brně zajistit zavlažovací vaky. Veřejná zeleň města Brna technologii poprvé vyzkoušela koncem března u jasanu na Moravském náměstí, jenž je jedním z mála vzrostlých stromů v okolí a má vliv na jeho ochlazování. Příspěvková organizace města pořídila čtyři vaky dohromady za 100 000 korun, řekl náměstek primátorky pro životní prostředí Filip Chvátal (KDU-ČSL).
(Celý text)

Královéhradecký útulek pro zvířata by se měl stát i centrem lesní pedagogiky
5. května 2024 00:49

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Útulek pro opuštěná zvířata v Hradci Králové by se měl v budoucnu stát také centrem lesní pedagogiky. Děti by v něm měly vedle chovu psů a koček poznat i život v lese, seznámit se s dravci a dalšími lesními zvířaty. Plánují to Městské lesy Hradec Králové, které útulek od letošního února provozují. Útulek, který nově nese jméno Azyl pro zvířata, již začal zavádět programy pro veřejnost. ČTK to řekl ředitel Městských lesů Milan Zerzán.
(Celý text)

Děčínská zoo chce ke svému 75. výročí vytvořit český rekord
5. května 2024 00:42

DĚČÍN (ČTK) - Děčínská zoologická zahrada si chce k 75. výročí vzniku nadělit vytvoření českého rekordu. Žádá proto návštěvníky, aby v den velkolepé oslavy, 11. května, dorazili v jakémkoliv tričku, na němž bude vyobrazený medvěd. Může jít o obrázek, fotografii, nášivku i vlastnoručně vytvořenou podobiznu, uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Zoo má medvěda ve svém znaku. Její ikonou je medvěd kamčatský Bruno, který byl inspirací k rekordu a bude i hlavní hvězdou oslavy.
(Celý text)

Olomoucká zoo má po 14 letech mládě kondora královského, vylíhlo se v Liberci
4. května 2024 23:22

LIBEREC (ČTK) - Velkého úspěchu dosáhla liberecká zoo ve své speciální líhni dravých ptáků. Před několika týdny se v ní vyklubalo mládě kondora královského z vejce, které pocházelo od páru ze Zoo Olomouc. Nyní je mládě již zpět v této zahradě. Naposledy se mládě kondora v Olomouci podařilo odchovat před 14 lety.
(Celý text)

Španělské ministerstvo se rozhodlo zrušit cenu býčích zápasů a vyvolalo kritiku
4. května 2024 19:20

MADRID (ČTK) - Španělské ministerstvo kultury se rozhodlo zrušit národní cenu býčích zápasů. Informoval o tom španělský tisk. Rozhodnutí vyvolalo kritiku od konzervativních stran i části vládních socialistů. Ministerstvo kultury odůvodnilo svůj krok tím, že ve španělské společnosti rostou obavy o osud zvířat a že býčí zápasy jsou relativně málo navštěvovaným představením.
(Celý text)

Enormní návštěvnost Adršpašských skal je výzvou, říká místostarosta Adršpachu
4. května 2024 13:34

(ČTK) - Enormní návštěvnost Adršpašských skal na Náchodsku je pro obec Adršpach s pěti sty obyvateli pozitivem, ale zároveň velkou výzvou. ČTK to řekl místostarosta Tomáš Dimter (Máme rádi Adršpach). Národní přírodní rezervace Adršpašské skály je menší částí Adršpašsko-teplických skal, které jsou největším celistvým skalním městem v ČR.
(Celý text)

Vědci zachraňují cenné genetické populace smrku ztepilého
4. května 2024 05:51

PRAHA (Ekolist) - V posledních letech dochází k oslabení populací smrku ztepilého dlouhodobými vysokými teplotami a následně v důsledku kůrovcové kalamity. K oslabení zastoupení smrku v předchozím období minulého století došlo i v důsledku poškození průmyslovými imisemi. Proto se vědci snaží zachránit a zachovat alespoň některé vybrané nejcennější zbytkové populace a získat více informací o přeživších jedincích či porostech smrku. Přes určité vznikající averze k pěstování smrku ztepilého zůstává tato dřevina naší nejrozšířenější jehličnatou dřevinou, která na svá přirozená stanoviště z lesnického hlediska patří, ať již jako hlavní dřevina nebo dřevina přimíšená.
(Celý text)

Hladík: Novela vodního zákona by měla zabránit možnému vzniku havárií
4. května 2024 01:44

PRAHA (ČTK) - Novela vodního zákona má pomoct předcházet dalším haváriím a případně urychlit a zjednodušit jejich řešení, řekl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Novela je odpovědí na otravu Bečvy v roce 2020. Legislativně definuje jasná a striktní pravidla k vyšetřování budoucích havárií a zavádí kontinuální sledování největších znečišťovatelů. Včera novelu schválila Sněmovna, nyní míří do Senátu.
(Celý text)

Výzkum: Ovzduší v Tišnově zhoršují domácí topeniště víc než doprava
4. května 2024 01:40

TIŠNOV (ČTK) - Kvalitu ovzduší v Tišnově na Brněnsku v zimě víc zhoršují domácí topeniště než například znečištění z dopravy. V osm měsíců trvajícím měření to zjistili odborníci z Centra dopravního výzkumu, kteří mapovali koncentrace aerosolových částic na osmi místech ve městě.
(Celý text)

Intersucho: Postupující sucho působí zemědělcům čím dál větší potíže
4. května 2024 01:17

(ČTK) - Postupující sucho v některých částech Česka působí zemědělcům stále větší potíže. V mnohých regionech v dubnu pořádně nepršelo a zaseté jarní plodiny zatím čekají na vodu, aby vůbec vzešly. Vyplývá to z hlášení zemědělců pro web Intersucho. Někteří už očekávají snížení výnosů. Kromě sucha navíc škodil v minulých dnech i mráz, který páchal škodu nejen na ovocných stromech a vinicích.
(Celý text)

Anketa: On-line supermarkety stále nejvíce využívají auta se spalovacími motory
4. května 2024 01:10

(ČTK) - K rozvozu nákupů on-line supermarkety v Česku stále nejvíce využívají auta s klasickými spalovacími motory. Některé z nich mají ve své flotile také vozidla, která jezdí na zemní plyn CNG. Vyplývá to z ankety ČTK mezi prodejci. Elektrickými dodávkami nákupy zčásti doručuje služba Rohlík.cz, v letošním roce se je chystá zařadit e-shop Billa. Státy Evropské unie se v říjnu loňského roku dohodly na pravidlech, která od roku 2035 prakticky znemožní prodej nových aut s klasickými spalovacími motory.
(Celý text)

Plzeňská zoo má dva nové velbloudy, narozené mládě a samce dovezeného z Německa
4. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - O dva nové členy se v dubnu rozrostlo stádo velbloudů dvouhrbých v plzeňské zoologické zahradě. Nejdříve se 2. dubna narodila samici Tereze samička, 10. dubna pak chovatelé přivezli z Německa chovného samce Jafara. Nahradí dvaadvacetiletého Mulisáka, který nečekaně uhynul v lednu. Velbloudí stádo je tak pětičlenné, informovala na stránkách zahrady zooložka Miroslava Palacká.
(Celý text)

Stavba plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále jde podle plánu
4. května 2024 00:35

ROHATEC (ČTK) - Stavba nové plavební komory Rohatec/Sudoměřice na Baťově kanále pokračuje podle harmonogramu, informoval tento týden na kontrolním dni ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Nová plavební komora umožní splavnění dalších sedmi kilometrů až do Hodonína. Jde o úsek, kde je tok přirozenou hranicí mezi Českem a Slovenskem. Díky stavbě za 340 milionů korun by měly první lodě doplout do Hodonína v roce 2026.
(Celý text)

Muzeum Semenec v Týně nad Vltavou otevřelo novou výstavu Labyrint
4. května 2024 00:19

TÝN NAD VLTAVOU (ČTK) - Přírodovědné muzeum Semenec v Týně nad Vltavou na Českobudějovicku si připomíná 30 let od vzniku areálu, ve kterém se zaměřují na přírodu. Na ploše čtyř hektarů nejprve v 90. letech vznikla záchranná stanice pro handicapovaná zvířata z volné přírody a v roce 2013 tam vybudovali přírodovědné muzeum. Ve středu 1. května otevřelo venkovní výstavu Labyrint. Nedávno vysázený kruhový labyrint z keřů doplní expozice koláží na téma knihy Jana Amose Komenského Labyrint světa a ráj srdce, řekla ČTK provozovatelka muzea Semenec Barbora Šímová.
(Celý text)

Výborný: V Česku se letos kvůli mrazům sklidí 30 300 tun ovoce místo 138 000 tun
3. května 2024 21:42

PRAHA (ČTK) - V Česku se letos kvůli silným mrazům místo 138 000 tun ovoce sklidí asi 30 300 tun. Po jednání se zástupci ovocnářů, vinařů a lesních školek to tento týden uvedl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Pro všechny pěstitele, jejichž produkce byla poškozena mrazem, je podle něj ministerstvo zemědělství (MZe) připraveno aktivovat program na řešení rizik a krizí v zemědělství. Materiál v úterý předloží vládě. Prioritou přitom podle Výborného budou právě ovocnáři, u kterých se ministr chce navíc zaměřit na ty pěstitele, kde škody přesahují 50 procent. Nejhorší sklizeň ovoce od 90. let byla v roce 2011, kdy činila 101 249 tun.
(Celý text)

Vědci poprvé spatřili, jak si orangutan ošetřil otevřenou ránu léčivou rostlinou
3. května 2024 19:43

(ČTK) - Vědci v Indonésii pozorovali orangutana sumaterského, jak si sám léčil velké zranění na tváři rostlinnou pastou. Je to podle nich patrně poprvé, co se podařilo zaznamenat volně žijícího živočicha, jak pečuje o otevřenou ránu pomocí rostliny s prokazatelně léčivými účinky. Poté, co výzkumníci viděli, jak si samec, kterého pojmenovali Rakus, přikládá obklad na obličej, se rána do měsíce zcela zahojila, uvedl dnes server BBC News.
(Celý text)

Vědci poprvé spatřili, jak si orangutan ošetřil otevřenou ránu léčivou rostlinou
3. května 2024 19:43

(ČTK) - Vědci v Indonésii pozorovali orangutana sumaterského, jak si sám léčil velké zranění na tváři rostlinnou pastou. Je to podle nich patrně poprvé, co se podařilo zaznamenat volně žijícího živočicha, jak pečuje o otevřenou ránu pomocí rostliny s prokazatelně léčivými účinky. Poté, co výzkumníci viděli, jak si samec, kterého pojmenovali Rakus, přikládá obklad na obličej, se rána do měsíce zcela zahojila, uvedl dnes server BBC News.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2139 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama