titulní strana > co píší jiní
Independent: Je Tichý oceán největším smetištěm světa?
7. února 2008 09:27

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Plastová polévka - tak někteří z vědců přezdívají obrovskému množství odpadků, které se shlukuje v severním Pacifiku asi 500 námořních mil od kalifornského pobřeží směrem k Japonsku. Odpadky vytvořily v oceánu skvrnu přibližně dvakrát větší, než je rozloha USA. Informoval o tom zpravodajský server The Independent.
(Celý text)

BBC: Kolaps ekosystémů kvůli změnám klimatu může přijít již v tomto století
6. února 2008 10:00

LONDÝN/PRAHA (Ecomonitor) - Řada klimatických systémů na celé zeměkouli je pod tlakem a hrozí, že dosáhnou kritického bodu, za kterým již nebude návratu. Důvodem je dopad klimatických změn vyvolaných lidskou činností. Podle britských vědců se zhroucení některých ekosystémů může lidstvo dočkat již v tomto století, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

Rozložitelné sny o rozložitelných plastech
6. února 2008 08:00

PRAHA (Ekolist) - Rok 2004 byl bohatý na zprávy o rozložitelných plastech. Zdálo se, že už brzy budou běžnou součástí života v České republice. Nic takového se ale zatím nestalo. Co je toho příčinou?
(Celý text)

Edmonton Journal: Kanadská Alberta vybíjí tisíce jelenů kvůli nemoci
5. února 2008 09:15

PRAHA/CALGARY (Ecomonitor) - Kanadské úřady vybíjejí stovky jelenů kvůli prionové nemoci známé jako chronické chřadnutí (CWD) a podobné nemoci šílených krav. Jenže zabíjení zvířat v Albertě, západní provincii Kanady, se nelíbí zdejším obyvatelům. Za poslední dva měsíce vystříleli lovci všechny jeleny v okruhu deseti kilometrů od čtyř míst, kde byla nalezena nakažená zvířata, píše deník Edmonton Journal.
(Celý text)

Poslanci navrhli zmírnit ochranu zvířat před týráním
4. února 2008 13:23

PRAHA (Ekolist) - Na počátku 90. let minulého století vznikl zákon, který má chránit zvířata proti týrání, jež jim způsobují lidé. Od loňského dubna prochází sněmovnou jeho novela, která má tuto normu sladit s legislativou Evropské unie. Jenže podle některých poslanců i podle některých nevládních organizací by nakonec mohl omlazený zákon chránit zvířata míň, než tomu bylo dřív.
(Celý text)

BBC: V Norsku vzniká nová semenná banka
4. února 2008 09:01

NORSKO/ŠPICBERKY (Ecomonitor) - Na Špicberských ostrovech v Severním ledovém oceánu vznikne nová semenná banka. Ta má zajistit možnost obnovení potravinových zdrojů v případě, že by celou Zemi či některý region postihla závažná živelná nebo nukleární katastrofa. Do Norska byla vědci z Mezinárodního institutu pro tropické zemědělství se sídlem v Nigérii zaslána zásilka skládající se z jedenadvaceti schránek, které obsahují 7 000 semen z třiceti šesti afrických států. Informovala o tom agentura BBC.
(Celý text)

RIA Novosti: Ruský vědec tvrdí, že by Zemi měla brzy zasáhnout nová doba ledová
1. února 2008 09:01

PRAHA/PETROHRAD (Ecomonitor) - Ruský vědec Chabibulo Abdusamatov v rozhovoru pro informační server RIA Novosti uvedl, že se teplota na Zemi v posledních letech stabilizovala a že v budoucnu naši planetu čeká namísto globálního oteplování příchod malé doby ledové.
(Celý text)

BBC: Desítky milionů směřují na ozdravení africké půdy
31. ledna 2008 09:06

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - V Nairobi byl zahájen pětiletý projekt, který má napomoci ozdravění zemědělské půdy v Africe. Program Aliance pro zelenou revoluci v Africe (AGRA) nabízí 180 milionů dolarů, které v následujících letech využije 4,1 milionu farmářů. Ozdravná kúra se dotkne 6,3 milionu hektarů zemědělské půdy, píše internetové zpravodajství BBC.
(Celý text)

National Geographic: V tělech tasmánských čertů byly nalezeny zpomalovače hoření
30. ledna 2008 09:15

NEW YORK (Ecomonitor) - Výzkumníci objevili v tělech australských tasmánských čertů zpomalovače hoření, které jsou považovány za karcinogenní, napsal National Geographic. Studie, kterou provedl australský Národní metrologický institut, zkoumala vzorky tělesného tuku šestnácti žijících a uhynulých tasmánských čertů, z nichž někteří trpěli tvářovým tumorem, fatálním onemocněním známým pod zkratkou DFTD.
(Celý text)

Canada.com: Velká kanadská jezera ohrožuje invaze korýšů
29. ledna 2008 09:08

GREAT LAKES (Ecomonitor) - Velká kanadská jezera zaplavilo množství korýšů Hemimysis anomala, napsal server Canada.com. Nepůvodní korýši budou mít pravděpodobně negativní dopad na život v jezerech. "Rozšířili se víc, než jsme předpokládali," řekl Marten Koops, výzkumný specialista z Fisheries and Oceans Canada. Ten nyní dokončuje celkové posouzení rizik spojených s těmito korýši. Podle škod, které napáchali v Evropě, ale představují vysoké riziko pro rybí populace a přemnožení vodních řas. Ještě je však příliš brzo odhadovat, jak velký dopad bude tento nepůvodní živočich na Velká jezera mít.
(Celý text)

Českým drahám na Hrbaté zatím konkurence nehrozí
28. ledna 2008 18:30

PRAHA (Ekolist) - Od prosince loňského roku měli mít cestující na železniční trati Praha - Rudná u Prahy - Beroun v sobotu možnost svézt se na české poměry luxusními motorovými vozy RegioShuttle. Společnost Veolia Transport (v autobusové dopravě známá spíše díky své dceřinné firmě Connex Morava, a.s.) tak hodlala na této železniční trati, přezdívané též "Hrbatá", propagovat svůj záměr provozovat zde od roku 2009 veřejnou osobní dopravu namísto Českých drah. O záměru Veolie jsme informovali v červnu 2007 a nyní jsme zjišťovali, proč její vlaky v prosinci nevyjely.
(Celý text)

BBC: Klima je v nerovnováze a může za to člověk, říká AGU
28. ledna 2008 09:10

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Celosvětové klima "je jednoznačně v nerovnováze a ohřívá se", tvrdí studie Americké geofyzikální unie (AGU). Vědecké těleso říká, že tyto změny "nejsou přirozené", píše internetové zpravodajství BBC. Změny teplot, úrovně mořské hladiny a srážek se dají nejlépe vysvětlit jako následek růstu koncentrace skleníkových plynů v atmosféře v důsledku lidské činnosti, říká studie AGU. Podle Geofyzikální unie je potřeba snížit celosvětové emise o 50 % do roku 2100. Je to od roku 2003 poprvé, co vědecká unie AGU změnila svoje stanovisko. Do nedávna totiž tvrdila, že je potřeba širší studie, která by ozřejmila, jak lidská činnost ovlivňuje klima zeměkoule. Geofyzikální unie má 50 000 členů ve 137 zemích světa.
(Celý text)

Zelený pás - dědictví železné opony
25. ledna 2008 11:18

PRAHA (Ekolist) - Železná opona rozdělovala v době studené války Evropu nejen politicky a ideologicky, ale představovala i významnou fyzickou bariéru. Přísně střežený pás území okolo „drátů“ byl prakticky lidem nepřístupný a nevyužívaný, jeho původní obyvatelé byli vystěhováni a sídla zničena. Díky tomu si ale příroda v těchto oblastech paradoxně oddychla a přírodovědné výzkumy už koncem 70. let minulého století prokázaly, že je v poměrně dobrém stavu. Co se v oblasti bývalé železné opony děje dnes?
(Celý text)

Guardian: Britský řetězec B&Q přestává prodávat terasové ohřívače
25. ledna 2008 09:15

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Britský řetězec B&Q, který prodává domácí potřeby, oznámil, že po vyčerpání současných zásob přestane nabízet terasové ohřívače, napsal deník Guardian.
(Celý text)

National Geographic: Antarktický ledovec ohřívá zřejmě i sopka
24. ledna 2008 08:50

PRAHA/NEW YORK (Ecomonitor) - Ojedinělá sopečná erupce prorazila před více než dvěma tisíci lety ledovou pokrývku a rozprášila po zmrzlé krajině popel. Byla to největší erupce v Antarktidě v posledních 10 tisících letech, napsal National Geographic. Vulkán stále ještě může vydávat teplo a rozehřívat spodní část ledovce. Může tak být i částečně zodpovědný za rychlé tání okolních ledovců. David Vaughan a Hugh Corr z Britského antarktického výzkumu, který sídlí v Cambridgi, si všimli známek erupce díky radaru, který objevil v ledovci vrstvu sopečných kamenů. "Musela to být obrovská rána, jak oblak popela a páry prorazil led," podle National Geographic řekl David Vaughan. "Pak začal na ledový povrch pršet popel," dodal. Jak další staletí padal sníh, přikrýval sopečnou vrstvu, která se nyní nachází zhruba uprostřed ledové pokrývky.
(Celý text)

Proti hluku, proti zvěři
23. ledna 2008 11:20

PRAHA (Ekolist) - Hluk se postupně stává významným problémem životního prostředí. Plíživě ovlivňuje naše fyzické i duševní zdraví a téměř se před ním nedá utéct ani skrýt. Uši nemůžeme, na rozdíl od očí, zavřít ani při spaní – centrální nervová soustava musí nepřetržitě přijímat a zpracovávat všechny zvukové podněty. Zároveň ubývá tichých míst, protože hluk se zvyšující se dopravní zátěží proniká do stále větší dálky i do vzdálenějších oblastí. Asi nejvýznamnějším a nejrozsáhlejším zdrojem hluku je právě doprava: silniční, železniční a letecká. Bránit se hluku z dopravy však není vůbec nic snadného.
(Celý text)

Swissinfo: Švýcarsko přehodnocuje protipovodňová opatření
23. ledna 2008 08:51

PRAHA/ŽENEVA (Ecomonitor) - V roce 2007 po celém světě znatelně stoupl počet povodní, což odráží hrozbu globálního oteplování, uvedla podle serveru Swissinfo výzkumná skupina podporovaná OSN. Ušetřeno nebylo ani Švýcarsko. V srpnu 2007 byly po přívalovém dešti zatopeny nízko položené oblasti na severozápadě země, které těžké záplavy zasáhly již v roce 2005. Centrum pro epidemiologický výzkum katastrof (CRED) v pátek oznámilo, že v roce 2007 se po celém světě stalo asi 399 katastrof, přičemž více než polovina z nich se týkala povodní, a postiženo bylo 164 milionů lidí, uvádí Swissinfo.
(Celý text)

Guardian: Vědci chtějí zachránit kuriózní obojživelníky
22. ledna 2008 08:58

PRAHA/LONDÝN (Ecomonitor) - Britští vědci zahajují ambiciózní projekt na záchranu některých nejpodivnějších obojživelníků, napsal deník Guardian. Zoologická společnost londýnského projektu EDGE identifikovala 100 druhů obojživelníků, kteří mají nejméně žijících příbuzných, což z nich činí vývojové rarity a skvělé příklady biodiverzity.
(Celý text)

AllAfrica: Ohavné praktiky lovu lachtanů v Namibii
21. ledna 2008 09:52

PRAHA/WINDHOEK (Namibie) (Ecomonitor) - Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) při Evropské komisi přináší zprávu o lovu lachtanů v Namibii, jíž upozorňuje na nelítostné praktiky přinášející těmto zvířatům obrovské utrpení. Informoval o tom namibijský deník New Age.
(Celý text)

National Geographic: Antarktické ledovce tají rychleji než před deseti lety
18. ledna 2008 08:52

PRAHA/NEW YORK (Ecomonitor) - Podle výsledků nových satelitních měření tají antarktické ledovce mnohem rychleji než před deseti lety, napsal National Geographic. Tento fakt lze dle Jonathana Bambera z University of Bristol považovat za důkaz toho, jak rychle Antarktida reaguje na globální oteplování.
(Celý text)

National Geographic: Antarktické ledovce tají rychleji než před deseti lety
18. ledna 2008 08:52

PRAHA/NEW YORK (Ecomonitor) - Podle výsledků nových satelitních měření tají antarktické ledovce mnohem rychleji než před deseti lety, napsal National Geographic. Tento fakt lze dle Jonathana Bambera z University of Bristol považovat za důkaz toho, jak rychle Antarktida reaguje na globální oteplování.
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 1731 | 1732 | 1733 | 1734 | 1735 | .. | 2148 | Další
Další články:
19. května 2024 06:14
18. května 2024 06:05
17. května 2024 06:02
16. května 2024 06:03
15. května 2024 05:45

Online diskuse
Příběh unikátní zahrady pod Nuselským mostem začal před sto lety
19. května 2024 19:20

PRAHA (ČTK) - V údolí pod pražským Nuselským mostem se nachází nevšední a stále pro mnoho lidí neznámá Umělecká zahrada, která vznikla před sto lety okolo prosperující sochařské dílny. Na úzkém pozemku podél železniční trati doplňují stromy, keře, trávníky a záhony s květinami desítky uměleckých děl - sochy, busty a reliéfy, vstupní portály, sloupy, fontány či altány s posezením. Pozoruhodnou i pohnutou historii tohoto místa připomíná nově otevřená výstava v galerii zahrady, která mapuje umění sochařů a štukatérů z přelomu 19. a 20. století. Areál je veřejnosti přístupný do konce října, a to každou středu a sobotu od 10:00 do 16:00. ČTK to řekl majitel Umělecké zahrady Vojtěch Haluza, který stojí za její novodobou obnovou.
(Celý text)

Tokio bojuje proti mývalům. Z mazlíčků se stala hrozba pro ekosystém
19. května 2024 18:32

TOKIO (ČTK) - Japonské hlavní město už vyhrálo bitvu, která měla za cíl dostat pod kontrolu populaci obřích, hladových vran. Nyní se ale tokijské úřady pustily do mnohem tvrdšího oříšku: do další zvířecí hrozby v podobě mývalů severních, napsal zpravodajský server The Guardian.
(Celý text)

Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů
19. května 2024 18:04

PLZEŇ (ČTK) - Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace tento týden schválili zastupitelé.
(Celý text)

Český svaz ochránců přírody vyzývá všechny, kdo vlastní zahrady: sledujte, co na nich létá a běhá
19. května 2024 06:25

PRAHA (Ekolist) - Máte na zahradě motýly, čmeláky, ještěrky, žáby, ptáky? Je vaše zahrada živá, nebo mrtvá? To zjistíte v soutěži Živá zahrada, kterou požádá již 22 let Český svaz ochránců přírody. Jarní kolo pozorování začíná pro školy v pondělí 20. května, pro ostatní zahrady od pátku 24. května.
(Celý text)

Ohňostroje jsou pro ptáky vážným ohrožením, ČIŽP za ně může uložit pokutu
19. května 2024 06:00

PRAHA (Ekolist) - Panika, narušení odpočinku a sociálních vazeb, zvýšené riziko úrazů a úhynu – to jsou jen některé z negativních dopadů ohňostrojů na živočichy. Nejvíce ohroženi jsou ptáci, kteří jsou na ohňostroje obzvláště citliví. Volně žijící ptáci jsou chráněni zákonem o ochraně přírody a krajiny. Proto by měl každý, kdo plánuje uspořádat ohňostroj, svůj záměr předem konzultovat s příslušným orgánem ochrany přírody. Česká inspekce životního prostředí hraje klíčovou roli v zajišťování dodržování předpisů na ochranu přírody, a proto může v odůvodněných případech ohňostroj zakázat, případně za jeho uspořádání uložit pokutu.
(Celý text)

Mládě orangutana v pražské zoo je sameček, jméno navrhne veřejnost
19. května 2024 00:57

PRAHA (ČTK) - Mládě orangutana sumaterského, které se v pražské zoologické zahradě narodilo na začátku května, je sameček. Potvrdily to genetické testy, oznámila zoo. Lidé pro malého orangutana mohou nyní navrhovat jméno. Zahrada ho zveřejní v den měsíčních narozenin mláděte, tedy v neděli 2. června.
(Celý text)

Několik obcí v severošpanělské Galicii se potýká s přemnožením much
19. května 2024 00:56

(ČTK) - Několik obcí ve španělské Galicii čelí doslova invazi much, některé stěny domů jsou tímto hmyzem zcela obsypané a místní obyvatelé kvůli tomu omezují větrání. Někteří experti vysvětlují tento populační boom mouchy domácí teplem po deštích, úbytkem některých druhů ptáků i klimatickými změnami, informoval deník El País. Podle něj mají problémy s přemnožením much v Galicii téměř dvě desítky obcí.
(Celý text)

Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoo deset mláďat
19. května 2024 00:30

OSTRAVA (ČTK) - Nový samec nandua pampového odchovává v ostravské zoologické zahradě deset mláďat. Samce zoo získala počátkem letošního roku z olomoucké zahrady. U nanduů pampových obstarává péči o potomstvo výhradně samec, včetně inkubace vajec, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

Výstava v Brně ukazuje Amazonii očima jejích domorodých obyvatel
19. května 2024 00:20

BRNO (ČTK) - Kulturní a přírodní rozmanitost Amazonie přibližuje nová výstava v brněnském Pavilonu Anthropos. Připravil ji mezinárodní tým a přináší vhled do života domorodých obyvatel, a to jejich vlastníma očima, řekli novinářům tvůrci výstavy. Návštěvníci tak poznají, jak obyvatelé Amazonie chápou přírodu, jaké mají mýty a rituály nebo jak vypadá jejich hmotná kultura, a to prostřednictvím historických artefaktů i výrobků současných řemeslníků.
(Celý text)

U přerovské knihovny vyrostla nová dešťová zahrada, potěší hlavně děti
19. května 2024 00:15

PŘEROV (ČTK) - V Přerově vyrostla dešťová zahrada, kromě zlepšení klima u Sokolské ulice a Velké Dlážky přinese potěšení především dětem. Zelená oáza zabaví děti na okraji jednoho z panelových sídlišť vodními prvky v podobě vodních pump, mlýnků i korýtek. Součástí projektu byla i proměna zeleně v nedaleké ulici Na Hrázi, kde přestárlé stromy nahradila nová výsadba a stromy jsou osazené budkami pro netopýry a ptáky. Peníze město čerpalo z takzvaných norských fondů.
(Celý text)

Farmář na jihovýchodě Turecka pouští slepicím Mozarta, aby snášely více vajec
19. května 2024 00:08

ANKARA (ČTK) - Farmář na jihovýchodě Turecka začal pouštět slepicím klasickou hudbu, aby snášely více vajec, informoval turecký deník Daily Sabah. Podle něj byl turecký senior s experimentem úspěšný. Nyní se snaží ještě více zlepšit nosnost svých slepic a pouští jim Mozarta a Beethovena.
(Celý text)

Na Vranovské přehradě začne sezona oslav 90 let od jejího napuštění
18. května 2024 23:16

ŠTÍTARY (ČTK) - Na Vranovské přehradě a v jejím okolí bude letos od posledního květnového víkendu připravený bohatý program pro návštěvníky. Destinační agentura ZnojmoRegion s okolními obcemi, správci památek a dalšími partnery připravila projekt Vranovská přehrada 90. Tolik let totiž letos uplynulo od napuštění vodní nádrže na Dyji, řekla Irena Navrkalová z agentury ZnojmoRegion. Cílem je zvýšit povědomí o turisticky atraktivním regionu.
(Celý text)

Nová studie může pomoci objasnit, kdy se z dinosaurů stali teplokrevní tvorové
18. května 2024 19:30

WASHINGTON (ČTK) - Vědci kdysi považovali dinosaury za těžkopádné, studenokrevné tvory. Následný výzkum ukázal, že někteří z nich dokázali regulovat svou tělesnou teplotu, dosud ale bylo záhadou, kdy a za jakých okolností tato změna nastala. Jednu ze základních a nejstarších otázek paleontologie nyní pomáhá objasnit nová studie, podle které teplokrevní dinosauři mohli na Zemi žít už asi před 180 miliony lety, píše agentura AP.
(Celý text)

Klimatičtí aktivisté dočasně ochromili provoz mnichovského letiště
18. května 2024 19:17

MNICHOV (ČTK) - Letiště v Mnichově dnes ráno dočasně přerušilo provoz v důsledku protestu klimatických aktivistů z hnutí Letzte Generation (Poslední generace), kteří vnikli na pojezdové dráhy a přilepili se k nim. Policie zatkla osm lidí. Obě ranveje jsou již v provozu, cestující však musí počítat se zpožděním, informovala agentura DPA.
(Celý text)

Ostravská zoo má novou samici jaguarundi, šelmy příbuzné gepardovi a pumě
18. května 2024 19:10

OSTRAVA (ČTK) - Ostravská zoologická zahrada má novou samici jaguarundi, která byla do zahrady přivezena z Itálie. Má vytvořit pár s místním samcem a oživit tak chov této kočkovité šelmy příbuzné gepardovi a pumě, sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková.
(Celý text)

O kulíku hnědém
18. května 2024 05:24

PRAHA (Ekolist) - Kulík hnědý, jeden z glaciálních reliktů hnízdících v minulosti na našem území, během druhé poloviny 19. století prakticky vymizel. V dnešní době je jeho výskyt spíše vzácný a hnízdění na našem území není potvrzeno. Nadále je tak řazen mezi kriticky ohrožené druhy. Tato případová studie se bude snažit odpovědět na otázky: Jaké faktory ovlivnily úbytek kulíka hnědého? A jak můžeme přispět ke zvýšení výskytu a hnízdění tohoto bahňáka na našem území?
(Celý text)

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa
18. května 2024 05:08

PRAHA (Ekolist) - Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
(Celý text)

Povodí Ohře opravuje památkově chráněnou vodní nádrž Jezeří v Krušných horách
18. května 2024 01:06

(ČTK) - Povodí Ohře opravuje vodní nádrž nedaleko zámku Jezeří v Krušných horách. Stavba, která dnes slouží jako záložní zásobník pitné vody, byla zprovozněna v roce 1904. Odborníci staví některé konstrukce nově, historickou kamennou věžičku vrátí zpátky. Práce budou stát 82,5 milionu korun, řekla mluvčí Povodí Ohře Dana Zikešová.
(Celý text)

Lidé ze sídlištního plzeňského obvodu si vybrali výsadbu ovocných stromů
18. května 2024 00:43

PLZEŇ (ČTK) - Výsadbu ovocných stromů u parků Zemník a Podzemník si vybrali obyvatelé plzeňského obvodu Lochotín v prvním ročníku participativního rozpočtu, v němž mohou o využití části peněz rozhodnout sami občané. Obvod, který zahrnuje velká sídliště na severu města či čtvrti Bílá Hora a Roudná, dal na výběr z 15 návrhů na zlepšení veřejného prostoru. Na druhém místě skončilo workoutové hřiště v Plaské ulici a třetí pozici obsadil nápad s umístěním meteostanic u místních základních škol. Obvod zřejmě zrealizuje všechny tři vítězné návrhy, sdělil ČTK první místostarosta obvodu odpovědný za investice a životní prostředí Miroslav Šuma (ANO).
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

V pražské botanické zahradě začala výstava o skleníku Fata Morgana
18. května 2024 00:31

PRAHA (ČTK) - Botanická zahrada v pražské Troji nabízí výstavu o největší expozici, skleníku Fata Morgana, a oslaví tak 20. výročí jeho otevření. Panelová výstava, která začala v pátek 17. května ve výstavním sále zahrady, představí vznik skleníku a celou jeho historii. Potrvá do 31. srpna.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2148 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama