titulní strana > co píší jiní
BBC: Farmář z Keni se stal šampionem v popírání klimatické změny
23. června 2024 19:10

(ČTK) - Skupina lidí popírající klimatickou změnu našla novou hvězdu v keňském farmáři Jusperu Machoguovi. Na sociálních sítích se Machogu proslavil jako propagátor fosilních paliv v Africe, ale jeho kampaň má ještě další rozměr, který zůstává na první dojem skrytý, píše britský server BBC.
(Celý text)

Jak na klíněnku jírovcovou? Ostravě se osvědčilo stromy „naočkovat“
23. června 2024 05:12

PRAHA (Ekolist) - Ostrava pokračuje v ošetření jírovců maďalů vůči listožravému hmyzu klíněnce jírovcové. Specializovaná firma SAFE TREES započala v červnu s ošetřením stromů vůči tomuto hmyzímu škůdci. Do srpna letošního roku bude ošetřeno ve městě celkem 2079 jírovců maďalů, náklady přesáhnou 2,8 milionů korun bez DPH.
(Celý text)

Vědci pěstují pod větrnými turbínami na moři mořské plody a řasy
23. června 2024 01:53

(ČTK) - Ve vlnách mezi vysokými větrnými turbínami na moři se pohupuje malý člun. Posádka noří ruce do chladné vody Baltského moře a odstraňuje dlouhé šňůry natažené mezi stožáry. Na nich rostou mušle a mořské řasy. Je to součást úsilí o prozkoumání více způsobů využití vzdálených mořských větrných farem, například pro produkci čerstvých mořských plodů, napsala agentura AP.
(Celý text)

Do rezervace v Novohradských horách přibyly dvě klisny divokých koní
23. června 2024 01:36

(ČTK) - Do rezervace v Novohradských horách na Českokrumlovsku přibyly poslední dvě klisny divokých koní. Momentálně tak v oblasti žijí čtyři divocí koně a dva šlechtění pratuři. ČTK to řekl ředitel ochranářské společnosti Česká krajina Dalibor Dostál. Poslední dva koně přivezla organizace z prostor bývalého vojenského areálu v Milovicích na Nymbursku, kde má pro stáda divokých koní, praturů a zubrů více než 200 hektarů pastvin, ve čtvrtek.
(Celý text)

Český rostlinný biolog Jiří Friml dostal rakouskou Wittgensteinovu cenu
23. června 2024 01:15

(ČTK) - Renomovaný český rostlinný biolog Jiří Friml dostal rakouskou Wittgensteinovu cenu, nejvýznamnější rakouské vědecké ocenění. Letos poprvé je cena s dotací 1,7 milionu eur (42,3 milionu korun), informovala agentura APA.
(Celý text)

V zájezdském zooparku odchovali čtyři mláďata kriticky ohrožené želvy barmské
23. června 2024 00:42

(ČTK) - V Zooparku Zájezd na Kladensku se na konci května vylíhla první čtyři mláďata kriticky ohrožené želvy barmské. Pro lednovou snůšku deseti vajec chovatelé zvolili dvě strategie, které se jim osvědčily už v minulosti. Další mláďata by se měla líhnout v příštích měsících, informoval Daniel Koleška ze zooparku.
(Celý text)

V Japonsku zřejmě zase útočil medvěd, zahynul osmapadesátiletý muž
23. června 2024 00:07

(ČTK) - Medvěd pravděpodobně zabil osmapadesátiletého stavebního dělníka v Japonsku. Muž byl nalezen v lese v prefektuře Nagano s rozsáhlými poraněními hlavy a zad, uvedl podle zpravodajského serveru BBC News mluvčí centrální policejní stanice prefektury. Útoky medvědů na lidi v Japonsku se v poslední době množí. Ministerstvo životního prostředí v prosinci informovalo, že od dubna do listopadu loňského roku zahynulo při útocích medvědů šest lidí a 212 utrpělo zranění.
(Celý text)

V USA se objevil další záhadný monolit, policie jej rychle odstranila
22. června 2024 23:38

(ČTK) - Necelé čtyři roky poté, co se úřady v americkém státě Utah potýkaly s tajemným kovovým kvádrem umístěným v poušti, zaměstnával v posledních dnech podobný úkaz policii v sousední Nevadě. Na kopci severně od Las Vegas objevila lesklý monolit neznámého původu. Dnes oznámila, že předmět nainstalovaný nelegálně v přírodní rezervaci odstranila.
(Celý text)

V Řecku bojují s lesními požáry. Jeden z nich způsobil ohňostroj z jachty
22. června 2024 21:21

(ČTK) - Hasiči na řadě míst Řecka stále bojují s lesními požáry. Zatímco někteří lidé se navzdory neustálým varováním chovají nezodpovědně a ke vzniku požárů tak v tomto suchém a horkém počasí přispívají. Agentura DPA informovala mimo jiné o lesním požáru na ostrově Hydra způsobeném ohňostrojem, který dělali turisté na jachtě poblíž pobřeží. V pátek zemřel pětapadesátiletý dobrovolný hasič, který pomáhal bojovat s požáry na severozápadě Peloponéského poloostrova v regionu Elida.
(Celý text)

V čem spočívá ničivá síla obávaného lodního červa? Vědci asi vyřešili po staletí trvající záhadu
22. června 2024 18:53

PRAHA (Ekolist) - Lodní červ, česky roztomile pojmenovaný šášeň lodní, byl po staletí postrachem námořníků. Podlouhlý mořský mlž dokáže ve dřevě ponořeném ve vodě vyvrtat nepřehlédnutelné díry. Dosud se ale přesně nevědělo, jak je toho schopen. Jakým způsobem ve svém těle dřevo tráví?
(Celý text)

Devatenáctiletá zubří seniorka porodila v plzeňské zoo své deváté mládě
22. června 2024 18:42

PLZEŇ (ČTK) - Své deváté mládě přivedla o víkendu na svět téměř devatenáctiletá samice zubra evropského v plzeňské zoologické zahradě. Chovatelé považují za výjimku, že mládě porodila taková seniorka. Vzhledem k tomu, že se zubři v lidské péči dožívají průměrně 20 let, je toto mládě opravdovou raritou, řekl ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba. Otcem posledního mláděte je čtyřletý samec Omar, původně z Olomouce, pro něhož je to první potomek.
(Celý text)

Český projekt LIFE Tree Check získal prestižní cenu LIFE Award Evropské komise
22. června 2024 06:18

PRAHA (Ekolist) - Český projekt LIFE Tree Check získal cenu LIFE Award Evropské komise v kategorii Klimatická akce. Ceny LIFE Award, které Evropská komise uděluje od roku 2006, jsou oceněním nejinovativnějších, nejinspirativnějších a nejefektivnějších projektů programu LIFE. Odborná porota ceny LIFE Award hodnotí přínos k dlouhodobému zlepšení životního prostředí, ekonomické a sociální situace, míru jejich inovativnosti a přenositelnosti, jejich význam pro politiku a nákladovou efektivitu.
(Celý text)

Island zvažuje změny daní z cestovního ruchu. Chce si víc chránit přírodu
22. června 2024 01:15

REYKJAVÍK (ČTK) - Island zvažuje změny daní z cestovního ruchu, aby turisté nesli větší díl odpovědnosti při ochraně přírody. Země nechce o turisty přijít, zároveň se ale brání nadměrnému turismu a jeho dopadům na místní obyvatele i své přírodní prostředí. Napsal to server televize CNBC. Podobným způsobem se nežádoucímu přílivu turistů brání i některá další hojně navštěvovaná místa v Evropě.
(Celý text)

Průzkum: Obavy a úzkosti ze změn klimatu má v Česku méně mladých než ve světě
22. června 2024 01:00

(ČTK) - Obavy ze změn klimatu má v Česku méně mladých lidí než v zahraničí. V posledním měsíci pociťovalo strach či úzkost ze změny klimatu 39 procent českých třicátníků a čtyřicátníků a 45 procent lidí mladších 27 let. V zahraničí to bylo u lidí do 27 let v průměru o 17 procent víc a u starších o 20 procent víc. Vyplývá to z průzkumu společnosti Deloitte.
(Celý text)

Koňská sekačka kosila rozkvetlou louku u zámku v Pardubicích
22. června 2024 00:55

PARDUBICE (ČTK) - Rozkvetlou louku u pardubického zámku kosila tento týden koňská sekačka. Tradiční způsob sečení trávy je pomalejší, ale v případě podzámeckého biotopu má své výhody, řekla mistrová divize Agroservis Služeb města Pardubice Jitka Češková.
(Celý text)

Olomoucká zoo se rozrostla o mládě žirafy Rothschildovy. Narodilo se přidušené
22. června 2024 00:40

OLOMOUC (ČTK) - Olomoucká zoologická zahrada se rozrostla o další mládě žirafy Rothschildovy, sameček měl náročný vstup do života. Po porodu provázeném zdravotními komplikacemi se narodil přidušený. Do života se jej podařilo navrátit díky trpělivé péči ošetřovatelů, uvedla mluvčí zoo Iveta Gronská. Stádo žiraf Rothschildovy nyní v Zoologické zahradě na Svatém Kopečku čítá devět samic a tři samce, včetně tohoto mláděte.
(Celý text)

Arcibiskupské lesy pořídily lanovku na svážení dřeva z jesenických svahů
22. června 2024 00:37

OLOMOUC (ČTK) - Arcibiskupské lesy a statky Olomouc (ALSOL) pořídily novou lanovku, díky které mohou jejich pracovníci svážet pokácené stromy i z velmi obtížně přístupných míst na svazích Jeseníků. Dostanou se tak do míst, kde není možné vyjet s těžkou lesní mechanizací a kůň by se tam kvůli příkrému terénu mohl zranit. Nová lanovka na svážení dřeva začala jezdit na polesí Domašov, a to krátce po vystavení na lesnickém a mysliveckém veletrhu Silva Regina, sdělila mluvčí ALSOL Lenka Volfová.
(Celý text)

Americká turistka nepřežila útoku slona v Zambii, letos jde o druhý případ
22. června 2024 00:23

(ČTK) - Napadení slonem nepřežila tento týden v Zambii čtyřiašedesátiletá americká turistka, informovala agentura AP. Incident se odehrál ve městě Livingstone na jihu země. Žena spolu s ostatními turisty cestovala v autě, které muselo zastavit kvůli stádu slonů, zvíře ji z něj shodilo. V Zambii se letos jedná už o druhý podobný incident s tragickými následky.
(Celý text)

Myslivci na Liberecku za červen našli a ulovili dalších šest nakažených divočáků
22. června 2024 00:03

OLDŘICHOV V HÁJÍCH (ČTK) - Myslivci na Liberecku od začátku června našli nebo ulovili dalších šest divokých prasat nakažených africkým morem. Prvním případem bylo sele vykazující příznaky onemocnění, odstřelené myslivci 5. června v katastru Mníšku. Tento týden přibylo pět dalších pozitivních případů, z toho ve čtyřech případech šlo o zvířata nalezená kolem Oldřichova v Hájích, dalšího nakaženého divočáka ulovili u Poustky, informoval ČTK zastupující mluvčí Státní veterinární správy ČR Petr Majer.
(Celý text)

Studie: Elektřina ze slunce může ve špičce o slunovratu pokrýt pětinu poptávky
21. června 2024 18:53

LONDÝN (ČTK) - Kapacita solárních elektráren ve světě je nyní dostačující na to, aby při nejdelším dni v roce na severní polokouli pokryla pětinu poledních energetických potřeb. Loni byly solární elektrárny schopné pokrýt 16 procent potřeb. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila nezisková organizace Ember. Ta se zaměřuje na výzkum a analýzu v odvětví energetiky a klimatu.
(Celý text)

Studie: Elektřina ze slunce může ve špičce o slunovratu pokrýt pětinu poptávky
21. června 2024 18:53

LONDÝN (ČTK) - Kapacita solárních elektráren ve světě je nyní dostačující na to, aby při nejdelším dni v roce na severní polokouli pokryla pětinu poledních energetických potřeb. Loni byly solární elektrárny schopné pokrýt 16 procent potřeb. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila nezisková organizace Ember. Ta se zaměřuje na výzkum a analýzu v odvětví energetiky a klimatu.
(Celý text)

Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2169 | Další
Další články:
24. června 2024 06:00
23. června 2024 06:00
22. června 2024 06:00
22. června 2024 05:00
21. června 2024 09:16

Online diskuse
Paradox: Když budeme hasit každý lesní požár, rozloha vypálené plochy se bude zvětšovat rychleji
25. června 2024 05:16

PRAHA (Ekolist) - S požáry lesů v Severní Americe se to často má úplně jinak, než by člověk laickým rozumem posuzoval. Hoří často proto, že se dříve tolik hasilo. A čím lepší jsou hasiči v kontrolování požárů, tím se rozloha vypálené plochy zvětšuje. Klimatické změny to pochopitelně jen zhoršují.
(Celý text)

Lesníci i ochránci přírody podporují myslivecký zákon, myslivci ho odmítají
25. června 2024 01:28

(ČTK) - Myslivecká jednota se neshodne s dalšími sedmi neziskovými organizacemi a spolky na vládním návrhu novely mysliveckého zákona. Lesníci, zemědělci a ochránci přírody návrh podporují a vyzývají Poslaneckou sněmovnu k jejímu přijetí. Informovali o tom ve společné tiskové zprávě. Českomoravská myslivecká jednota zákon naopak zásadně odmítá, poslala proto otevřený dopis ministru zemědělství Markovi Výbornému (KDU-ČSL), ve kterém tvrdí, že bude mít dopad na počet aktivních myslivců v Česku. Ministerstvo zemědělství reagovalo, že si uvědomuje důležitost myslivců a jejich práce, dosavadní způsob mysliveckého hospodaření je ale podle úřadu neudržitelný.
(Celý text)

Těžba v lomu Bílina by mohla skončit do roku 2030, řekl mluvčí ČEZ
25. června 2024 01:22

PRAHA (ČTK) - Těžba v hnědouhelném lomu Bílina by mohla skončit do roku 2030, nikoliv v roce 2035, do kterého získal povolení těžby. Skončit s těžbou uhlí do roku 2030 je strategií skupiny ČEZ, Bílina by ale zůstala v provozu až do roku 2035, pokud by nastala nečekaná situace, řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Zástupci polostátní firmy na valné hromadě společnosti dále uvedli, že budoucnost energetiky je v obnovitelných zdrojích. Ještě před 20 lety elektřina z uhlí tvořila hlavní část zisku firmy, v současnosti nejvíce elektřiny ČEZ vyrábí jaderné elektrárny.
(Celý text)

Vláda projedná dokument, který podpoří využívání a zpracování dřeva v Česku
25. června 2024 01:11

PRAHA (ČTK) - Stát chce podpořit zpracování dřeva a výstavbu dřevostaveb v Česku. Počítá s tím dokument s názvem Surovinová politika pro dřevo, který ve středu projedná vláda. Dřevostavby by podle něj v roce 2035 mohly tvořit až čtvrtinu nově postavených budov v ČR. Surovinovou politiku představil už dříve ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), pomůže podle něj zvýšit přidanou hodnotu odvětví, posílí domácí ekonomiku a sníží uhlíkovou stopu.
(Celý text)

Olomoucká radnice bude přispívat na kastraci kocourů a sterilizaci koček
24. června 2024 23:12

OLOMOUC (ČTK) - Olomoucká radnice zavede příští rok finanční příspěvek až 800 korun na sterilizaci koček a kastraci kocourů. Magistrát si od této finanční podpory slibuje snížení počtu divokých koček žijících na území města. Radnice kromě příspěvku majitelům koček bude také odchytávat polodivoké venkovní kočky a kastrací snižovat jejich počet a vytváření kočičích kolonií. ČTK to dnes sdělil primátor Miroslav Žbánek (ANO).
(Celý text)

Kladenský přepravce využívá na lince mezi Německem a Dánskem bezemisní palivo
24. června 2024 19:09

KLADNO (ČTK) - Kladenský přepravce VCHD Cargo využívá na lince mezi Německem a Dánskem bezemisní palivo, hydrogenovanou naftu z obnovitelných zdrojů Hydrotreated Vegetable Oil (HVO). Společnost tím snižuje uhlíkovou stopu nákladních přeprav, na dálkové lince klesly emise podle firmy o 80 procent oproti běžné naftě.
(Celý text)

Nejvíce dřeva v republice se loni vytěžilo v Jihočeském kraji
24. června 2024 18:59

ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK) - Lesníci v Jihočeském kraji loni vytěžili nejvíce dřeva mezi kraji, 2,47 milionu metrů krychlových. A to byla těžba na jihu Čech meziročně o 17,6 procenta nižší, klesala třetím rokem. Nejvíce těžili jehličnaté stromy. Podíl těžby listnatých dřevin se sice meziročně navýšil, stále ale tvořil malou část, a to 5,7 procenta z celkového těžby. V Jihočeském kraji loni lesníci zalesnili a uměle obnovili o devět procent méně hektarů půdy než v předchozím roce. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu (ČSÚ).
(Celý text)

Na Vysočině investují do vodovodů i vesnice po zkušenostech se suchem
24. června 2024 18:50

JIHLAVA (ČTK) - Na Vysočině investují s pomocí dotací do veřejných vodovodů i malé obce. Vlachovice ve Žďárských vrších se 139 stálými obyvateli zatím vodovod nemají, jeho stavbu obec chystá kvůli obavám, že nebude dost vody v místních studních. Obec Kejžlice na Pelhřimovsku chce využít dotaci na vyčištění a prohloubení studen a na nový vodojem, Věž na Havlíčkobrodsku se chystá posílit místní zdroje napojením na přívod vody z vodárenské přehrady Švihov. Vyplývá to z ankety ČTK.
(Celý text)

Ubývají obratlovci v přírodě opravdu tak rapidně? Možná jen počítáme špatně
24. června 2024 15:40

PRAHA (Ekolist) - Jako indikátor včasného varování o stavu přírody a vyjádření průměrné změny velikosti populací divokých zvířat se často používá index LPI. Podle přírodovědců Davida Storcha, Jana Smyčky a Anny Tószogyové z Univerzity Karlovy však trpí několika matematickými a statistickými problémy, což vede ke zkreslením. Tvrzení, že populace obratlovců poklesly od roku 1970 o 70 %, je tedy podle přírodovědců nepodložené. Svou kritiku právě zveřejnili ve vědeckém časopise Nature Commons.
(Celý text)

Čtenářské hlasování o Zelené perle 2023
24. června 2024 15:26

PRAHA (Ekolist) - Čtenáři Ekolistu mají možnost hlasovat ve 29. ročníku ankety o antiekologický výrok Zelená perla, kterou vyhlašují Děti Země – Brno. Jejím účelem je upozornit na autorky a autory výroků, kteří znevažují či dokonce odmítají důležitost ochrany životního prostředí a ekologické činnosti. Mezi kandidáty nelze zařadit zástupce sdělovacích prostředků.
(Celý text)

Nově od září MŽP poskytne dotace také na výměnu kotlů 3., 4. a 5. emisní třídy
24. června 2024 12:33

PRAHA (ČTK) - Lidé budou moct od září zažádat o finanční podporu na výměnu kotlů třetí, čtvrté a páté emisní třídy. V současné době mohou čerpat dotace pouze na výměnu kotlů první a druhé emisní třídy. Takzvané kotlíkové dotace, které rozdělovaly kraje, na podzim skončí a podporu poskytne program Nová zelená úsporám. Zájemci o ni budou moci žádat u Státního fondu životního prostředí ČR. Zvýhodnění pro seniory a nízkopříjmové domácnosti zůstane, o výměnu kotlů budou moct žádat z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) Light. Změny v podpoře pro výměnu kotlů dnes představilo ministerstvo životního prostředí na tiskové konferenci.
(Celý text)

MŽP potvrdilo udělení výjimky pro obnovu těžby na Tlustci na Českolipsku
24. června 2024 11:56

BRNIŠTĚ (ČTK) - Firma Kamenolom Brniště získala výjimku z ochrany zvlášť chráněných druhů rostlin a živočichů pro plánovanou obnovu těžby čediče na Tlustci na Českolipsku. K obnovení těžby je tato výjimka nezbytná. Rozhodnutí libereckého krajského úřadu potvrdilo na začátku června ministerstvo životního prostředí (MŽP) vyplývá z rozhodnutí, které má ČTK k dispozici. Vyjádření firmy ČTK zjišťuje, odpůrci těžby s ním nesouhlasí.
(Celý text)

MfD: Ministerstvo zemědělství sloučí tří výzkumné ústavy do jednoho
24. června 2024 11:50

(ČTK) - Ministerstvo zemědělství sníží počet veřejných výzkumných institucí ze sedmi na pět. Do Výzkumného ústavu rostlinné výroby se od příštího roku začlení Výzkumný ústav potravinářský Praha a Výzkumný ústav zemědělské techniky. Informace dnešní Mladé fronty Dnes (MfD) potvrdilo ministerstvo v tiskové zprávě. Výzkum to podle úřadu neohrozí, místa všech vědeckých pracovníků zůstanou zachovaná. Ministerstvo si od změny slibuje efektivnější a racionálnější řízení, nižší náklady i snadnější zapojování do mezinárodních projektů.
(Celý text)

Do Jeseníků se po 80 letech vrátili pastevci ovcí. Pomohou vzácným rostlinám
24. června 2024 01:55

(ČTK) - Do nejvyšších moravskoslezských hor Jeseníků se po 80 letech vrátili pastevci ovcí se svými ovčáckými psy. Ovce pasou na volné pastvě na svazích mezi Ovčárnou a Petrovými kameny v národní přírodní rezervaci Praděd. Budou tam od června do září. Spásání pomůže zdejším vzácným rostlinám, jako je třeba zvonek vousatý, které odtud kvůli změnám v hospodaření téměř vymizely, uvedla Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
(Celý text)

Novelu zavádějící zálohy na PET lahve a plechovky předloží Hladík vládě v létě
24. června 2024 01:08

PRAHA (ČTK) - Ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) předloží vládě novelu zákona o obalech zavádějící zálohy na PET lahve a plechovky v létě. Předpokládá, že ji koalice podpoří, řekl v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Podle bývalého ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) by se nový systém naboural do efektivního systému třídění odpadů do barevných kontejnerů.
(Celý text)

Italský ostrov Capri omezil kvůli nedostatku vody vstup turistů
24. června 2024 00:18

(ČTK) - Oblíbený italský ostrov Capri zakázal turistům vstup kvůli problémům se zásobováním vodou z pevniny. Starosta města Capri Paolo Falco zákaz vydal v sobotu ráno, a přiměl tak několik trajektů mířících na ostrov u pobřeží Neapole v jižní Itálii, aby se otočily. Později Falco nařízení zmírnil a uvedl, že na Capri budou vpouštěni turisté, kteří tam mají zarezervovaný hotel, obyvatelé ostrova a lidé, kteří na ostrově mají druhý domov, napsala agentura Reuters.<
(Celý text)

V děčínské zoologické zahradě se vylíhlo mládě čápa černého letitým rodičům
23. června 2024 23:58

DĚČÍN (ČTK) - V děčínské zoologické zahradě se vylíhlo mládě čápa černého. Jeho otci je 29 let a velmi letitá je i samice, a tak chovatelé nečekali, že by ještě mohli mít mládě. ČTK o tom informovala mluvčí zoo Alena Houšková.
(Celý text)

Izraelští archeologové našli náklad z nejstaršího lodního vraku
23. června 2024 19:58

(ČTK) - Izraelští archeologové oznámili, že ve východním Středomoří objevili náklad z pozůstatků nejstaršího vraku lodi, jaký byl kdy nalezen v mořských hlubinách. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Kvůli požáru na ostrově Hydra zadržely řecké úřady 13 lidí
23. června 2024 19:27

(ČTK) - Třináct lidí bylo zadrženo v Řecku kvůli požáru na ostrově Hydra, který podle úřadů způsobil ohňostroj odpálený na jachtě poblíž pobřeží. Plameny zažehly jediný borovicový les na tomto turistickém ostrově. Incident vyvolal v Řecku, potýkajícím se s vedrem, vlnu rozhořčení, informoval zpravodajský server BBC News.
(Celý text)

Vlci v zooparku u Paříže zaútočili na běžkyni, ta utrpěla vážná zranění
23. června 2024 19:24

(ČTK) - Šestatřicetiletá žena skončila na jednotce intenzivní péče poté, co ji v zooparku u Paříže napadli vlci, když si šla zaběhat. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na francouzská média.
(Celý text)

Vlci v zooparku u Paříže zaútočili na běžkyni, ta utrpěla vážná zranění
23. června 2024 19:24

(ČTK) - Šestatřicetiletá žena skončila na jednotce intenzivní péče poté, co ji v zooparku u Paříže napadli vlci, když si šla zaběhat. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na francouzská média.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 2169 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama