titulní strana > co píší jiní
Němečtí klimatičtí aktivisté po kritice přeruší akce v Berlíně a Mnichově
28. listopadu 2022 00:44

BERLÍN (ČTK) - Němečtí klimatičtí aktivisté ze skupiny Letzte Generation (Poslední generace) nebudou do konce příštího týdne pořádat žádné protestní akce v Berlíně a Mnichově. Skupina, na kterou se snesla mohutná kritika mimo jiné za čtvrteční blokování provozu berlínského letiště, oznámila, že doufá v činy Spolkového sněmu na jeho poslední letošní schůzi.
(Celý text)

Nebojíme se zasahovat do přírody a je to dobře, říká Praha
27. listopadu 2022 06:12

PRAHA (Ekolist) - Pražany to sice nepřekvapí, ale Praha má výjimečně pestrou přírodu. Je to dědictví dávné historie. Lokalita, kde se Praha nachází, byla třikrát zalita mořem a jednou sladkovodním jezerem, a vzniklý reliéf a podloží vytvořily základ pro pestrou přírodu. Hlavní město do své přírody zároveň poměrně aktivně zasahuje a utváří ji. A vás možná napadne otázka, jestli je to dobře.
(Celý text)

Nový biostimulátor vyvinutý českými vědci snižuje spotřebu hnojiv v zemědělství
27. listopadu 2022 01:30

PRAHA (ČTK) - Nový biostimulátor růstu nazvaný MTU, který vyvinuli čeští vědci, dokáže snížit spotřebu dusíkatých hnojiv až o 15 procent a zvýšit výnosy plodin. Látka také zvyšuje odolnost rostlin proti vysokým teplotám a suchu. Novinářům to dnes řekl Jaroslav Nisler z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, který na jejím vývoji pracoval přes deset let. Licenci na výrobu látky vlastní britská společnost Intracrop, která ji ve svém produktu Status chce příští rok uvést na český trh a považuje jí za zásadní objev.
(Celý text)

Turisté se na tři uzavřené trasy v Moravském krasu vrátí začátkem příštího roku
27. listopadu 2022 00:50

(ČTK) - Turisté se na tři uzavřené trasy v Josefovském údolí v Moravském krasu budou moci vrátit začátkem příštího roku. Lesníci Školního lesního podniku je dočasně uzavřeli v první polovině září kvůli hrozícímu pádu stromů a větví. V listopadu začala v okolí těchto tras těžba. Jde o 260 nebezpečných stromů rozptýlených okolo tras na ploše přibližně 310 hektarů. Na svém webu o tom informovala Mendelova univerzita v Brně, pod kterou podnik patří.
(Celý text)

Říčka Kyjovka u Moravské Nové Vsi získá po úpravách koryta nové oblouky
27. listopadu 2022 00:49

(ČTK) - Říčka Kyjovka u Moravské Nové Vsi na Břeclavsku teče jinudy, po úpravách má nové, zvlněné koryto. Zakřivení toku má podle Povodí Moravy obnovit přirozenou schopnost říčky zadržovat vodu v krajině, zpomalit odtok vody a zvýšit protipovodňové funkce toku. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí státního podniku Petr Chmelař.
(Celý text)

V pražské zoo se vylíhla tři mláďata málo známého druhu želv - želvy záhadné
27. listopadu 2022 00:48

PRAHA (ČTK) - V pražské zoologické zahradě se vylíhla tři mláďata málo známého druhu želv - želvy záhadné, informoval mluvčí zahrady Filip Mašek. Tento druh želv je v přírodě málo prozkoumaný a jeho populace se podle odborníků zmenšují. Do pražské zahrady se želvy záhadné dostaly před lety ze zásilky zabavené pašerákům v Hongkongu.
(Celý text)

Proč se v newyorských autech zabydluje čím dál více krys?
27. listopadu 2022 00:47

NEW YORK (ČTK) - Newyorčanka Libby Denaultová jezdí už osm let se svým vozem Prius do stejného autoservisu v Brooklynu na seřízení a další opravy, které tu vždy zvládli rychle a spolehlivě. Loni v lednu ale byli mechanici v autoopravně Urban Classics v koncích: Na palubní desce vozu stále blikalo upozornění "zkontrolujte motor", přestože vůz neměl žádné problémy, píše zpravodajský server The New York Times (NYT).
(Celý text)

Pro boj s přemnoženými divočáky pořídili v Jablonci nad Nisou i odchytovou klec
27. listopadu 2022 00:47

JABLONEC NAD NISOU (ČTK) - Pro boj s přemnoženými divokými prasaty pořídili v Jablonci nad Nisou i odchytovou klec. Radnice ji zapůjčila myslivecké organizaci, která vytipovala vhodné místo pro její umístění. Od prosince budou také kvůli odlovu v noci uzavřené jablonecké lesy v Srnčím dole a na Prosečském hřebeni a v plánu je i několik celodenních uzavírek, které by měly myslivcům zajistit prostor stavy přemnožené zvěře snížit, řekla ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.
(Celý text)

Včely uspořádávají čísla podle velikosti zleva doprava, tvrdí studie
27. listopadu 2022 00:46

(ČTK) - Včely řadí čísla podle rostoucí velikosti zleva doprava. Podle agentury AFP to zjistili francouzští vědci, kteří tvrdí, že se jim toto chování podařilo prokázat vůbec poprvé. Nejnovější objev podporuje teorii, že zvířata, podobně jako většina lidí, přirozeně řadí věci v tomto směru, i když nejsou schopna počítat.
(Celý text)

Písek za poslední tři roky vysadil ve městě více než tisíc stromů
27. listopadu 2022 00:45

PÍSEK (ČTK) - Písek za poslední tři roky vysadil ve městě více než tisíc stromů. Řadí se mezi města s největší intenzitou výsadby v republice. ČTK to řekla za píseckou radnici její mluvčí Petra Měšťanová. Letos město vysadilo přibližně 200 stromů.
(Celý text)

Ovocnářská unie: Kvůli nízkým cenám jablek přes zimu zmizí až 10 procent sadů
27. listopadu 2022 00:22

PRAHA (ČTK) - Nízké výkupní ceny jablek povedou k tomu, že pěstitelé v Česku po letošní sezoně zlikvidují 1000 až 1500 hektarů ovocných sadů. Novinářům to řekl předseda Ovocnářské unie Čech a Moravy Martin Ludvík. Rozloha produkčních sadů letos byla 11 437 hektarů, z české krajiny by tedy mohlo zmizet až deset procent sadů, které nahradí pěstování obilnin nebo řepky. Za minulou zimu se rozloha sadů snížila o 6,5 procenta. Cenu jablek podle Ludvíka sráží hlavně levný dovoz z Polska.
(Celý text)

Pomazlit jehně, vysekat křoví. Skautský institut propojuje zážitkovou pedagogiku s péčí o krajinu
26. listopadu 2022 06:25

PRAHA (Ekolist) - Kulturní památka vrch Řivnáč je místo, které pár let pravidelně navštěvují žáci ZŠ Letohradská z Prahy. Od letošního února jejich výpravy nejsou jako dřív. Místní příroda jim byla dosud jen prostředím pro pobyt venku. Do doby, než paní učitelka Zdeňka Bachtjanová měla nápad zapojit žáky 5. třídy do péče o ni. Vždyť jak jinak by mohli trávit smysluplně čas v této lokalitě než tím, že sami zkusí přírodu lépe poznat a pomáhat jí. Není divu, že vrch Řivnáč i díky mladým dobrovolníkům odkryl více ze svých přírodních krás.
(Celý text)

Josefovské louky u Jaroměře jsou větší, přibylo dalších šest hektarů
26. listopadu 2022 02:23

JAROMĚŘ (ČTK) - Ornitologové získali od firmy Beas Agro Rasošky všechny její pozemky v území ptačího parku Josefovské louky u Jaroměře. Jde o téměř šest hektarů, informovali zástupci České společnosti ornitologické (ČSO). Společnost ornitology podpořila také částkou 300 000 korun. Území v údolí řeky Metuje pod barokní pevností Josefov o velikosti 85 hektarů, které ČSO vykupuje z darů, slouží jako rezervace pro ptáky.
(Celý text)

Historik: Sezonní přesuny dobytka v Krkonoších byly většinou na kratší vzdálenost
26. listopadu 2022 02:18

PEC POD SNĚŽKOU (ČTK) - V Krkonoších v minulosti chov dobytka určovaly geografické podmínky, historická specifika a roztříštěná forma osídlení charakterizovaná tzv. budním hospodářstvím. Proto v těchto horách nejsou ve větší míře doloženy sezonní přesuny dobytka na delší vzdálenosti. Chov dobytka byl od raného novověku běžnější v dnes české části Krkonoš, kde byly vhodnější podmínky. ČTK to řekl historik Krkonošského muzea ve Vrchlabí Správy KRNAP Jiří Louda.
(Celý text)

Pobřeží slonoviny plánuje do roku 2030 ztrojnásobit lesní porost
26. listopadu 2022 02:14

Abidžan (ČTK) - Pobřeží slonoviny chce do roku 2030 ztrojnásobit zalesněnou plochu. V uplynulých 50 letech totiž tento přímořský stát v západní Africe přišel zejména kvůli kakaovým plantážím téměř o všechny své lesy. Informuje o tom BBC.
(Celý text)

Asociace: Koncept rodinných farem by se měl týkat i bydlení farmářů
26. listopadu 2022 02:09

PRAHA (ČTK) - Stanovení pojmu rodinná farma v legislativě by mělo podle Asociace soukromého zemědělství (ASZ) přinést výrazné zjednodušení fungování až 25 000 podniků. Zákon by měl kromě jiného umožnit menším farmářům postavit si bydlení mimo zastavěnou část obce, aby mohli jednodušeji hospodařit na svých pozemcích, řekl ČTK předseda ASZ Jaroslav Šebek. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) tento týden na twitteru uvedl, že zřídí pracovní skupinu, která by měla legislativní definici rodinných farem připravit.
(Celý text)

Kanada představila strategii na přizpůsobení se změnám klimatu
26. listopadu 2022 01:30

OTTAWA (ČTK) - Kanadská vláda zveřejnila svoji vůbec první strategii pro přizpůsobení se změnám klimatu. Počítá s investicemi ve výši 1,6 miliardy kanadských dolarů (asi 28 miliard korun), které mají obcím pomoci s dopady globálního oteplování.
(Celý text)

Stanice Pavlov chystá stavbu voliér, lidé mohou přispět koupí kalendáře
26. listopadu 2022 00:48

PAVLOV (ČTK) - Stanice Pavlov na Havlíčkobrodsku, která se stará o zraněná zvířata, potřebuje nové voliéry. Uzdravená zvířata by se díky nim mohla rychleji dostat do takové kondice, aby se mohla vrátit zpátky do přírody. Pracovníci by se také případně mohli krátkodobě postarat třeba i o zraněného vlka. Jen materiál na 16 nových voliér bude stát okolo 1,5 milionu korun. Lidé na ně mohou přispět zakoupením kalendáře na rok 2023, řekl ředitel stanice Zbyšek Karafiát.
(Celý text)

Reuse centrum v Ostravě za dva roky fungování prodalo asi 100 000 věcí
26. listopadu 2022 00:40

OSTRAVA (ČTK) - Reuse centrum v Ostravě během dvou let svého fungování prodalo zhruba 100 000 předmětů, které by jinak skončily v odpadu. Zájem o jeho služby vzrůstá nejen v souvislosti s ekonomickou krizí, ale i s příchodem uprchlíků z Ukrajiny, sdělili zástupci města a městské odpadové společnosti OZO Ostrava, která centrum zaměřené na opětovné použití starších věcí provozuje.
(Celý text)

Ústecká zoo představila plán rozvoje, část prvního výběhu bude hotová v létě
26. listopadu 2022 00:25

ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK) - Část prvního výběhu ústecké zoo bude hotová začátkem letních prázdnin. Půjde o expozici gibonů, během roku je ještě doplní jeleni sika. Počítá s tím plán rozvoje zahrady, který tento týden představila ředitelka zoo Ilona Pšenková se svým týmem, sdělila vedoucí zoologického útvaru Petra Padalíková. Zejména kvůli nevhodným expozicím měla ústecká zoo pozastavené plné členství v Asociaci zoologických zahrad a akvárií (EAZA).
(Celý text)

Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 1845 | Další
Další články:
2. prosince 2022 06:30
1. prosince 2022 06:30
30. listopadu 2022 06:30
29. listopadu 2022 10:32
29. listopadu 2022 08:44

Online diskuse
Zlínský kraj připravuje obnovu vozového parku, nakoupí 58 elektromobilů
3. prosince 2022 00:01

ZLÍN (ČTK) - Zlínský kraj připravuje rozsáhlou obnovu vozového parku. Pro potřeby krajského úřadu a svých příspěvkových organizací nakoupí 58 elektromobilů. Z nich 45 pořídí hejtmanství jako náhradu za zastaralé automobily se spalovacími motory, které vyřadí a nechá ekologicky zlikvidovat. Součástí projektu za 53,4 milionu korun je také pořízení 57 dobíjecích stanic, uvedla mluvčí kraje Soňa Ličková.
(Celý text)

Kyjovský start-up Myco získal v celosvětovém finále ekosoutěže čestné uznání
2. prosince 2022 18:06

VÍDEŇ (ČTK) - Start-up Myco z Kyjova na Hodonínsku, který vyrábí obalové materiály z odpadu a podhoubí, získal ve finále soutěže Energy Globe World Award v konkurenci 15 projektů z celého světa čestné uznání. Porota udělila pouze dvě napříč pěti kategoriemi, informovala společnost E.ON, která pořádá národní kolo soutěže.
(Celý text)

Muž nechal v parku v Hradci Králové pokácet 11 stromů, šetří to policie
2. prosince 2022 18:01

HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK) - Jedenáct vzrostlých stromů nechal v minulých dnech v parčíku na Slezském Předměstí v Hradci Králové bez povolení pokácet místní občan. Údajně se mu stromy zdály nebezpečné, řekla ČTK mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová. Kácení začala vyšetřovat policie jako poškození cizí věci.
(Celý text)

ČEZ dokončil první průzkum místa u Temelína, kde plánuje malý modulární reaktor
2. prosince 2022 17:50

TEMELÍN (ČTK) - ČEZ zakončil první fázi geologických průzkumů místa u Jaderné elektrárny Temelín, kterou vyčlenil pro malý modulární reaktor. Odborníci zjišťovali, jak hluboko bude možné dělat výkopové práce. Na ploše velké kilometr krát 500 metrů je jeden typ horniny, pararula. V lokalitě je možné malý reaktor postavit, řekli dnes novinářům zástupci ČEZ a firmy Inset. U Temelína bude malý modulární reaktor, jde o pilotní projekt v ČR. Malý reaktor by mohl být hotový v letech 2032 až 2035. Kolik bude stavba reaktoru stát, nikdo neuvedl.
(Celý text)

IEA: Míra energetické účinnosti při vysokých cenách zrychluje
2. prosince 2022 13:42

KODAŇ (ČTK) - Celosvětový pokrok v oblasti energetické účinnosti v letošním roce zrychlil, zejména kvůli vysokým cenám energií a narušení dodávek paliv. Celosvětové investice do energetické účinnosti, jako jsou tepelná čerpadla a izolace budov, letos podle předběžných údajů stoupnou o 16 procent na 560 miliard USD (13 bilionů Kč), uvedla ve své dnešní zprávě Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Dodala však, že ani toto zvýšení stále nestačí k dosažení cílů v oblasti změny klimatu.
(Celý text)

Ve Frýdlantském výběžku se potvrdil africký mor prasat. Bude zde zakázán lov divočáků i omezen pohyb lidí
2. prosince 2022 13:34

PRAHA (ČTK) - Ve Frýdlantském výběžku na Liberecku se v pátek potvrdil africký mor prasat (AMP) u jednoho uhynulého divočáka. ČTK to řekl ředitel Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj Daniel Macháček. Mrtvé sele bylo podle veterinářů nalezeno v blízkosti hranic s Polskem, kde se nákaza dlouhodobě vyskytuje. V Česku jde o první výskyt afrického moru prasat téměř po pěti letech.
(Celý text)

Křeček kritizoval ministerstvo zemědělství za postoj vůči pronájmu honiteb
2. prosince 2022 10:43

PRAHA (ČTK) - Ombudsman Stanislav Křeček dnes vytkl ministerstvu zemědělství, že s ním dost nekomunikovalo o problematice pronájmu honiteb. Na webu vyjádřil zklamání nad přístupem resortu. Na Křečka se obrátil Svaz mysliveckých sdružení v Lesích ČR. Stěžoval si, že tradiční myslivecké spolky čím dál tím hůř konkurují nabídkám jiných zájemců na pronájem honiteb a mohou kvůli tomu zaniknout. Ministerstvo o tom ale prý s Křečkem komunikovalo neurčitě, a není jasné, jak se k věci staví. Mluvčí resortu Vojtěch Bílý ČTK řekl, že při přípravě novely mysliveckého zákona hledají možnosti, jak spolkovou myslivost podpořit třeba úpravou kritérií výběrového řízení.
(Celý text)

Musíme obnovovat přírodu nejen v rezervacích, ale i na poli u Ivančic, říká Eva Volfová
2. prosince 2022 05:07

PRAHA (Ekolist) - Téměř každý se dokáže ztotožnit s myšlenkou, že přírodu je potřeba chránit. Ukazuje se však, že přírodu nestačí chránit, ale je nutné ji už i obnovovat. Na tom se shodly členské státy Evropské unie a připravily návrh nařízení o obnově přírody (EU Nature Restoration Law). O tom, jak by to mělo vypadat, na jaké těžkosti u nás obnova přírody může narazit a jak si příroda může pomoci sama, jsme si povídali s Evou Volfovou, náměstkyní ministra životního prostředí.
(Celý text)

Přírodní katastrofy letos způsobily větší škody, než je dlouhodobý průměr
2. prosince 2022 01:11

CURYCH (ČTK) - Hurikán Ian a další přírodní katastrofy způsobily od začátku letošního roku pojištěné škody v odhadované výši 115 miliard USD (téměř 2,7 bilionu Kč). To je vysoko nad desetiletým průměrem, který činí zhruba 81 miliard dolarů. Uvedla to švýcarská zajišťovna Swiss Re, která patří k největším na světě.
(Celý text)

Průzkum: Většina lidí v Moravskoslezském kraji má změnu klimatu za vážný problém
2. prosince 2022 01:04

OSTRAVA (ČTK) - Většina obyvatel Moravskoslezského kraje považuje změnu klimatu za závažný problém - 58 procent lidí si myslí, že globální změna klimatu už začala, dalších deset procent ji očekává v blízké budoucnosti. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který provedl tým Institutu 2050 spolu se sociology z ústavu STEM. Šedesát procent dotazovaných se domnívá, že jejich bydliště bude v budoucnu ohrožovat sucho a 58 procent očekává letní vedra, řekl vedoucí výzkumného týmu Jan Krajhanzl.
(Celý text)

Myslivci budou protestovat kvůli drahým nájmům honiteb státních lesů
2. prosince 2022 01:02

PRAHA (ČTK) - Myslivecké spolky, které hospodaří v honitbách státního podniku Lesů ČR, budou dnes protestovat před ministerstvem zemědělství. Chtějí upozornit na vysoké nájmy honiteb, které považují za neúnosné. Chtějí, aby se nájmy stanovovaly podle nákladů, které myslivci mají. ČTK to řekl předseda Svazu mysliveckých sdružení v Lesích ČR Josef Zibner. Očekává, že protestu se zúčastní desítky lidí.
(Celý text)

Lesy ČR příští rok plánují v Ústeckém kraji obnovu 1650 hektarů lesa
2. prosince 2022 00:51

(ČTK) - Lesy ČR příští rok plánují v Ústeckém kraji obnovu 1650 hektarů lesa a výsadbu 7,8 milionu sazenic. Holiny zůstaly v lesích po kůrovcové kalamitě, která však stále pokračuje. Nejproblematičtější oblastí zůstává Šluknovský výběžek. ČTK to řekla mluvčí Eva Jouklová.
(Celý text)

Sněmovna schválila rozpočet SFŽP na příští rok s výdaji 34,5 miliardy korun
2. prosince 2022 00:41

PRAHA (ČTK) - Státní fond životního prostředí (SFŽP) by měl v příštím roce hospodařit s výdaji 34,54 miliardy korun. Jeho příjmy by měly představovat 32,25 miliardy. Návrh rozpočtu schválila Sněmovna. Letošní rozpočet fondu činí 27,55 miliardy Kč, očekávané příjmy 33,5 miliardy korun. Největší podíl příjmů fondu pro příští rok, 28 miliard korun, tvoří Modernizační fond, který má pomoci s přechodem tuzemské energetiky na ekologické zdroje.
(Celý text)

Na Broumovsku se letos narodilo přes 20 vlčat, populace vlků je stabilní
1. prosince 2022 17:16

(ČTK) - Tři vlčí smečky, které zasahují na Broumovsko, se letos rozrostly. Fotopasti zachytily v česko-polském pohraničí mezi Krkonošemi a Orlickými horami minimálně 20 letošních vlčat. I přes tento přírůstek se na Broumovsku může pohybovat celkem 20 až 30 jedinců, tedy početně se vlčí smečky drží v posledních letech zhruba na stejné úrovni. ČTK to řekl zoolog Správy CHKO Broumovsko Petr Kafka. Vlky na Broumovsku monitoruje především Hnutí Duha ve spolupráci s CHKO Broumovsko a dalšími institucemi. Přibývá také informací o podezřelých poraněních vlků v oblasti.
(Celý text)

Stromy v centru Pardubic dostaly speciální injekce se živinami
1. prosince 2022 17:15

PARDUBICE (ČTK) - Pardubice dnes nechaly v centru města ošetřit kořeny deseti stromů živinami, odborníci je aplikovali speciálními injekcemi. Javory rostou na Pernštýnském náměstí. Díky ošetření zvládnou lépe podmínky městské zástavby, uvedla radnice.
(Celý text)

Mýcení amazonského pralesa poprvé od nástupu Bolsonara meziročně kleslo
1. prosince 2022 11:00

(ČTK) - Mýcení amazonského pralesa v Brazílii poprvé od nástupu stávajícího prezidenta Jaira Bolsonara do úřadu v roce 2019 meziročně kleslo. Ukázaly to předběžné údaje Národního ústavu pro výzkum vesmíru (INPE). V administrativním roce, který končil letos v červenci, amazonský prales v Brazílii ztratil zhruba 11 600 kilometrů čtverečních plochy, což je zhruba rozloha Prahy a Středočeského kraje dohromady.
(Celý text)

Na zemědělské dotace dá stát příští rok 2,7 miliard korun, míň než letos
1. prosince 2022 10:59

PRAHA (ČTK) - Zemědělci a potravináři dostanou příští rok na národních dotacích 2,7 miliardy korun. Částka je o asi 2,3 miliardy korun nižší, než byla schválená pro letošní rok. Návrh podpůrných programů na rok 2023 schválila Sněmovna.
(Celý text)

Osiřelá lvíčata z Ukrajiny dorazila do USA, kde mají najít nový domov
1. prosince 2022 10:48

(ČTK) - Čtyři lvíčata, která osiřela během války Ruska proti Ukrajině, dorazila bezpečně do útulku pro kočkovité šelmy v americkém státě Minnesota, který se zavázal, že jim poskytne nový domov. Oznámila to ve středu agentura AP.
(Celý text)

Libkovice, poslední česká obec, která byla zbourána kvůli těžbě uhlí. Před 30 lety začala blokáda na její záchranu
1. prosince 2022 10:18

PRAHA (Ekolist) - Dnes je to přesně 30 let od začátku blokády Libkovic. Malou obec na severu Čech chtěli lidé ubránit před zbouráním kvůli těžbě hnědého uhlí. V časných ranních hodinách 1. prosince 1992 zablokovali aktivisté a aktivistky Greenpeace a dalších ekologických organizací demoliční bagry právě ve chvíli, kdy přijely zbourat místní novorenesanční kostel Sv. Michaela archanděla. Libkovice, které ležely mezi Litvínovem a povrchovým dolem Bílina, byly poslední českou obcí, která byla zbourána kvůli těžbě uhlí, přestože se zde paradoxně poté uhlí nakonec nikdy netěžilo. O události informuje organizace Greenpeace.
(Celý text)

Cenu za komunikaci změny klimatu získala polární bioložka Marie Šabacká
1. prosince 2022 06:30

PRAHA (Ekolist) - V pořadí čtvrtou laureátkou Ceny za komunikaci změny klimatu se včera stala polární bioložka Marie Šabacká. Organizátoři udělili i čestnou cenu ve stejné kategorii za celoživotní přínos. Získal ji genetik a molekulární epidemiolog Radim Šrám. Informují o tom pořadatelé ceny Informační centrum OSN v Praze a Učená společnost České republiky.
(Celý text)

1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1845 | Další
< zpět na titulní stranu

Reklama