titulní strana > tisková zpráva
Henriette Wichová, Tessa Rathová: Vítejte u nás v lese - týden plný příběhů
10. června 2021 18:26
BRNO (Nakladatelství Kazda) - Život uprostřed přírody je plný dobrodružství. Vítejte u nás v lese – to je sedm napínavých příběhů na sedm dní v týdnu o tom, co všechno můžete zažít, když jste děti a bydlíte v hájovně. Rodiče v bohatě ilustrované knížce najdou příběhy k večernímu předčítání pro děti od čtyř let, a také hru, se kterou si děti procvičí, jak za sebou následují dny v týdnu. Knížka vychází 30. června 2021 v Nakladatelství KAZDA.

Sourozenci Frída a Benjamín bydlí v hájovně s maminkou Andreou, tatínkem Štěpánem a nezbedným jezevčíkem Lolim. A život v lese nabízí spoustu dobrodružství. V pondělí Frída objeví noru s liščaty, v úterý Andrea zachrání hned několikrát svatbu a ve středu posmutnělý Benjamín prožije den plný kouzel. To ovšem týden ještě zdaleka nekončí. Ve čtvrtek děti vyřeší záhadu zapomenutých věcí babičky Lady, v pátek se jezevčík Loli stane hrdinou, když zachrání před ukradením dřevo. Sobota patří příběhu stromu, kterému se splní sen a v neděli všichni společně zažijí na zahradě u hájenky nejlepší oslavu ze všech.

V knize na čtenáře čeká celkem sedm napínavých příběhů. A na závěr autorka připojila hru k vybarvení a vystřižení – pomocí posuvného týdenního kola si děti procvičí, jak jdou dny v týdnu pěkně za sebou.

O autorkách:
Henriette Wichová pochází z Landshutu v Německu, kde už jako dítě na zahradě v houpací síti četla všechny knihy, které se jí dostaly do rukou a často snila o tom, že až vyroste, bude knihy sama psát. Později, po studiích němčiny a filozofie, začala sbírat dětské knihy a tento koníček ji přivedl do knižního nakladatelství k práci redaktorky knih pro děti. V roku 2000 se jí splnil velký sen a stala se autorkou první vlastní knihy. Psaní knih pro děti a mládež se stalo jejím povoláním a její příběhy jsou vždy o odvaze a přátelství.

Tessa Rathová je německá ilustrátorka, která se specializuje na hravé ilustrace knih pro děti a mládež. Žije v Berlíně a její veselé pestrobarevné obrázky jsou součástí více než třiceti publikací z produkce několika německých knižních nakladatelství.

Informace o knize Vítejte u nás v lese:
Autorka: Henriette Wichová • Ilustrace: Tessa Rathová • Překladatelka: Michaela Škultéty • Počet stran: 64
Originální název: Meine Woche voller Geschichten: Willkommen bei uns im Wald! • Formát: 165 × 232 mm
Doporučená cena: 220 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 176 Kč • Kniha je vhodná pro děti od 4 let
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-029-1 • Datum vydání: 30. 6. 2021
Odkaz na webu nakladatele: H. Wichová, T. Rathová: Vítejte u nás v lese - Nakladatelství Kazda (knihykazda.cz)
Obrazový materiál v tiskové kvalitě je ke stažení zde: https://www.knihykazda.cz/pro-media-2/
Další tiskové zprávy:
23. června 2021 00:47
23. června 2021 00:44
23. června 2021 00:06
22. června 2021 10:18
22. června 2021 02:16

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama