titulní strana > tisková zpráva
Marc Hamer – Od semínka v prach. O životě, přírodě a jedné zahradě
18. listopadu 2021 19:21
BRNO (Nakladatelství Kazda) - Kniha Od semínka v prach je povzbudivou rozpravou o životě v souladu s přírodou. Marc Hamer v tomto ojedinělém manifestu zahradnického zenu měsíc po měsíci provádí čtenáře svými zážitky z práce v zahradě i mimo ni, přičemž střídající se roční období vytahují na světlo stále nové rostliny i živočichy a zahradníka samotného vedou k rozjímání nad vlastní minulostí i budoucností. Kniha vychází v Nakladatelství KAZDA 18. listopadu 2021.

Představte si nádhernou rozlehlou zahradu. Sytě rudé hortenzie se uklánějí popínavým žlutým růžím, pásy narcisů kynou jiřinám, tulipány si na hlavy pod zlatavým sluncem uvazují růžový turban. Na staré okrasné jezírko shlíží z nebe natržený mrak. V zadní části přechází zastřižený trávník v louku plnou divokých květin, a kdo by šel ještě dál – až za mokřiny v koutě, toho by obklopily vzrostlé javory a buky. Jenže do téhle zahrady nikdo nechodí. Paní je pryč nebo se dívá oknem z kuchyně a jediným člověkem, který šlape mezi záhony, je stárnoucí vousatý zahradník. Jmenuje se Marc Hamer a donedávna přes zimu chytal krtky.

Z autorova mírumilovného a meditativního vyprávění se dozvíme o zahradnickém folklóru a moudrosti, o radostech z práce vykonané vlastníma rukama, o jeho cestě od osamělého bezdomovectví k rodinné spokojenosti i o koloběhu růstu a rozkladu, podle něhož se řídí nejen život v zahradě, ale i ten náš. Zabořte ruce do země, chvíli jen tiše pozorujte a uvidíte, co se stane.

„Zahrada patří všem, kteří se na ni dívají – je jako kniha, a každý, kdo do ní zavítá, si odnese něco jiného. V téhle stárnoucí zahradě, kde neustále něco raší, existuje věčné mládí. Takovým domům a zahradám zanedlouho odzvoní a já mám na paměti, že i můj konec se blíží rychlostí, kterou si plně uvědomím, teprve až zahlédnu cílovou pásku. Byl to dlouhý závod a už jsem unavený. První dva roky života jsem prý jenom prořval. Nechtěl jsem přijít na svět a teď pro změnu nechci odejít,“ říká autor knihy Marc Hamer.


O autorovi:
Marc Hamer se narodil a vyrůstal na severu Anglie, odkud se později přesunul do Walesu. Po dvouletém období bez střechy nad hlavou a následné práci na železnici studoval výtvarné umění v Manchesteru a Stoke-on-Trentu. Jeho předchozí kniha How to Catch a Mole And Find Yourself in Nature (Jak chytit krtka – a najít v přírodě sám sebe) byla navržena na ocenění Wainwright Prize.


Informace o knize Od semínka v prach:
Autor: Marc Hamer • Překlad: Vojtěch Ettler • Počet stran: 304 • Originální název: Seed to Dust
Formát: 135 × 208 mm • Doporučená cena: 369 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 295 Kč
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-054-3 • Datum vydání: 18. 11. 2021
Odkaz na knihu na webu nakladatele: https://www.knihykazda.cz/od-seminka-v-prach/
Další tiskové zprávy:
21. ledna 2022 07:42
21. ledna 2022
21. ledna 2022
20. ledna 2022 14:30
20. ledna 2022 10:30

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama