titulní strana > tisková zpráva
Frank a Katrin Heckerovi – Průvodce přírodou na výlety. Snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů
23. listopadu 2021 21:35
BRNO (Nakladatelství Kazda) - Kniha Průvodce přírodou na výlety umožní snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů. S touto praktickou příručkou v kapse se dokážete jednoduše zorientovat v přírodě a při svých toulkách možná poznáte i živočichy a rostliny, o nichž jste předtím neměli ani zdání. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 24. listopadu 2021.

Flóra a fauna střední Evropy je neuvěřitelně rozmanitá – stejně jako středoevropská krajina.Průvodce přírodou na výletyvás zavede do různých středoevropských oblastí, tzv. biotopů, pro které jsou typické určité rostliny a živočichové. Najdete v ní popisy 550 nejvýznamnějších a nejznámějších živočichů, rostlin a hub středoevropských lesů, luk, polí, hor a velehor, řek, jezer, potoků, rybníků, mořských pobřeží i z okolí lidských sídel. S příručkou je dokážete v přírodě snadno objevit a poznat podle typických znaků či stop, které za sebou zanechávají.

Pokud si na procházce chcete na něčem pochutnat, v průvodci se můžete seznámit s běžnými jedlými rostlinami našich lesů a luk a naučíte se spolehlivě rozpoznat ty jedovaté a zdaleka se jim vyhnout.

Ať už vyrazíte do lesa za městem, kocháte se rozmanitostí přírody uprostřed luhů a hájů, sluníte se u jihočeského rybníka nebo třeba sjíždíte divokou Salzu, šplháte po tatranských štítech či vycestujete až k mořskému pobřeží, flóra a fauna střední Evropy vás uchvátí svojí pestrostí, kterou stojí za to objevovat.

„V každé z kapitol o jednotlivých biotopech najdete druhy uvedené vždy ve stejném pořadí: od hub a rostlin k živočichům, v rámci živočišných druhů pak od bezobratlých přes ptáky k savcům. Najdete zde výběr nejčastějších, nejtypičtějších, ale také těch nejkrásnějších rostlin a živočichů, s nimiž se s největší pravděpodobností v daném prostředí setkáte,“ říkají autoři knihy – Frank a Katrin Heckerovi.


Autoři:
Katrin Heckerová a Frank Heckerjsou kvalifikovaní biologové se zaměřením na zoologii, botaniku a mořskou biologii. V obytném voze často vyráží do divočiny, kde pozorují a dokumentují přírodu. Oba publikují přírodopisné články ve známých časopisech a novinách a jsou autory několika knih.
Další tiskové zprávy:
1. prosince 2022 11:08
30. listopadu 2022 18:17
30. listopadu 2022 15:13
30. listopadu 2022 10:15
30. listopadu 2022

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama