titulní strana > tisková zpráva
Nový film „Něco je ve vzduchu“ hledá nové cesty ke zdravějšímu životu ve městech
21. ledna 2022
Praha (Bonafide) - Nový online TV kanál TVIZE připravuje dokumentární film vlastní produkce „Něco je ve vzduchu“. Dokument má za sebou první fázi výroby a na jaře se chystá do distribuce.
Na pořadu se podílí producent René Hradecký a režisér Daniel Řezníček. Tato dvojice má za sebou už dva společné publicistické pořady s environmentální tématikou: „Domy pro budoucnost“ a „Města budoucnosti, Energie pro 21. století“.

Účelem projektu je upozornit na zhoršující se změny v ovzduší a zdravotní následky, ke kterým změny vedou. Štáb cestuje po celé České republice a hledá alternativy přístupu k jednotlivým činnostem, které ke zhoršující se kvalitě ovzduší nejvíce přispívají. Film je určen nejen pro osvětu a informovanost široké veřejnosti, ale formát bude vhodný i pro školy pro jejich osvětovou a vzdělávací činnost. Film je podpořen grantem z Norských fondů.

„Koncept publicisticky naučného dokumentu je postaven tak, aby byla závažná témata srozumitelná pro laickou veřejnost. Diváky uvede poutavou formou do problematiky pořadu a dějová linka je bude provázet návštěvami vybraných míst a odborníků a postupně je tak zasvětí hlouběji do jednotlivých témat,“ říká René Hradecký. Naučný pořad se tak bude snažit poutavou publicistickou formou si udržet diváky do konce a obeznámit je s problémy znečištění ovzduší, jejich následky na lidské zdraví a nabídne alternativy pro změny v jejich každodenním životě a v dlouhodobém vnímání potřeb celospolečenských změn.

Producentem a distributorem filmu je TVIZE mediální skupiny Bonafide Group. Ta se zaměřuje na produkci moderovaných diskuzí a rozhovorů a produkovala i filmy Domy pro budoucnost a Města budoucnosti, které se natáčely v roce 2021.
Další tiskové zprávy:
17. května 2022 11:46
17. května 2022 11:14
17. května 2022 08:05
16. května 2022 09:37
16. května 2022

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama