titulní strana > tisková zpráva
Historicky největší požár objasněn
26. května 2023 12:15
ÚSTÍ NAD LABEM (Policie ČR) - Kriminalisté objasnili sérii požárů na Děčínsku.

Krajští policisté ve spolupráci s rumburskými kriminalisty objasnili na základě poznatků kolegů z Rumburku případ historicky nejrozsáhlejšího požáru na území České republiky.

Po několikaměsíční intenzivní práci policisté obvinili a zadrželi 36letého muže, který podle jejich zjištění mohl v loňském roce založit požár v Národním parku České Švýcarsko, a způsobit tím škodu velkého rozsahu.

Založení tohoto ohromného požáru byl však teprve začátek. Letos v dubnu měl stejný muž na území okresu Děčín v průběhu jediného týdne znovu založit několik dalších požárů. V jejich důsledku došlo k vyhoření rekreační chaty v obci Krásná Lípa, zahoření a poškození Rozhledny Vlčí hora, ke škodám na třech mysliveckých posedech a dvou krmelcích, a to v katastrálním území obcí Staré Křečany, Krásná Lípa a Doubice a v lesním porostu města Rumburk. Způsobené škody byly prozatím vyčísleny na částku přesahující 270 mil. korun.

Dnešního dne soud na základě podnětu vyšetřovatele a návrhu státního zástupce rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Stíhán je pro spáchání trestných činů obecné ohrožení a poškození cizí věci. V případě prokázání viny soudem hrozí muži trest odnětí svobody až do výše patnácti let.
Další tiskové zprávy:
5. června 2023 14:17
5. června 2023 14:00
5. června 2023 08:35
5. června 2023 07:34
2. června 2023 15:17

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama