titulní strana > tisková zpráva
Měsíc pro Zemi odstartuje výstava místních školek
2. dubna 2024 10:14
KOPŘIVNICE (Město Kopřivnice) - Na 22. dubna připadá Den Země, který je celosvětovou kampaní zaměřenou na podporu a propagaci ochrany životního prostředí. Město Kopřivnice vnímá tuto oblast jako velmi důležitou, a proto letos bude slavit nikoliv jeden den, ale celý měsíc! Startujeme už ve středu 3. dubna.

První z plánovaných akcí bude výstava v centru města, jejímiž autory jsou děti z místních školek. Ty ve výstavním pavilonu představí svá originální díla z přírodních materiálů na téma Matka Země: „Oslovili jsme mateřské školky, aby pomocí různých přírodnin, jako jsou například mechy, skořápky či větvičky, ztvárnili svou představu Matky Země. Toto tvoření dává velký prostor nejen kreativitě, ale děti se při něm naučí také spoustu zajímavého o přírodě a životě v ní. K naší velké radosti se zapojilo všech deset místních školek a my se velmi těšíme na výsledek. Instalace proběhne ve středu 3. dubna během dopoledne. Věříme, že dětské výtvory potěší nejednoho kolemjdoucího,“ uvedla Martina Dočkalová z odboru životního prostředí. Odměnou pro malé vystavovatele bude představení Letem světem s klaunem Jirkou, které se uskuteční přímo v centru ve středu 3. dubna v době od 9 do 10:30 hodin.

V dalších dnech proběhnou oblíbené komentované procházky Za kopřivnickou přírodou, kampaň Ukliďme Česko, tematická promítání v místním kině i speciální venkovní filmový klub, dopolední projektová výuka v lese pro žáky místních základních škol a mnoho dalšího. Chybět nebudou ani tradiční akce Pohádkový les a bezplatná likvidace autovraků.
Další tiskové zprávy:
19. dubna 2024 12:15
ODS
19. dubna 2024
ODS
19. dubna 2024
18. dubna 2024 13:30
18. dubna 2024

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama