titulní strana > tisková zpráva
Zveme vás na společnou cyklovyjížďku na sdílených kolech
8. dubna 2024 13:34
KOPŘIVNICE (Město Kopřivnice) - Od dnešního dne mohou Kopřivničané využít službu půjčování sdílených kol. K dispozici jim je 75 kol společnosti Nextbike, která si lze vypůjčit a vrátit na 30 stanovištích. Díky podpoře města je prvních 30 minut z každé jízdy zdarma. Přijďte kola otestovat například při společné cyklovyjížďce se starostou, kterou plánujeme na 15. dubna.

Na sdílených kolech se mohou občané i turisté pohybovat po Kopřivnici rychle, zdravě, ekologicky a nezávisle na jízdních řádech nebo omezených možnostech parkování. Ideálním způsobem je stáhnout si aplikaci do chytrého telefonu: „Při registrování v aplikaci je potřeba k ověření identity propojení účtu s platební kartou transakcí 50 korun - tato částka však bude uživateli ihned vrácena na jízdní kredit. Pak už stačí pouze naskenovat QR kód na kole, potvrdit odemčení v aplikaci a vyrazit. Prvních 30 minut jízdy je zdarma, každých dalších 30 minut stojí 18 korun. Po vrácení kola do některé z oficiálních stanic se pouze stlačí páčka zámku nad zadním kolem a zkontroluje se ukončení výpůjčky v aplikaci. Kola lze samozřejmě využívat i bez chytrého telefonu, a to po registraci na www.nextbikeczech.com, kde je popsán další postup,“ uvedl Jiří Štěpán z odboru rozvoje města s tím, že systém odkládání kol je přísnější než u sdílených koloběžek před několika lety, takže by nemělo docházet k hromadění na místech, která k tomu nejsou určena.

Stanoviště jsou zejména před školami, sportovišti, obchody, v průmyslovém parku, na sídlištích a samozřejmě také v místních částech. To však není zdaleka všechno: „Službu zavádíme ve spolupráci s Novým Jičínem, a proto bude možné půjčování a vracení kol v obou těchto městech. Zájemci tedy mezi nimi budou moci přejíždět,“ doplnil Jiří Štěpán. A právě cyklovyjížďkou mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem bude nová služba oficiálně spuštěna: „Zveme Vás na společnou projížďku na sdílených kolech, a to v pondělí 15. dubna. První etapa odstartuje ve 13 hodin před kopřivnickou radnicí, odkud se v čele se starostou Adamem Hanusem vydáme na náměstí do Nového Jičína. Tam přibereme novojičínské cyklisty a společně se zástupci obou radnic pojedeme zpět do Kopřivnice, kde nás bude čekat drobné občerstvení a praktické dárečky. Srdečně zveme všechny, kdo chtějí otestovat nejen nová kola, ale také svou aktuální kondici,“ vyzvala Lucie Macháčková z oddělení vnějších vztahů.
Další tiskové zprávy:
17. května 2024 13:18
17. května 2024 10:49
17. května 2024 10:12
17. května 2024 07:41
17. května 2024 07:17

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama