titulní strana > tisková zpráva
Údržbové práce přeruší železniční dopravu na trati mezi Červeným Kostelcem a Jaroměří. České dráhy zajistí náhradní autobusovou dopravu
8. dubna 2024 11:01
JAROMĚŘ/ČERVENÝ KOSTELEC (České dráhy) - Plánovaná údržbová činnost Správy železnic přeruší železniční dopravu na trati Jaroměř – Starkoč – Červený Kostelec. Ve dnech 12. – 15. dubna budou vlaky nahrazeny autobusy v úseku mezi Jaroměří a Červeným Kostelcem. Na tuto výluku bude navazovat výluka v úseku Jaroměř – Česká Skalice – Starkoč, která bude trvat od 16. dubna do 11. května 2024.

Náhradní autobusová doprava bude organizována dle výlukového jízdního řádu. Vzhledem k vysokému vytížení na této trati zajistí České dráhy hned šest linek náhradní autobusové dopravy:
Linka T – autobusy pojedou v úseku Jaroměř – Trutnov hl.n. a opačně přímo, bez zastavení v dalších zastávkách.
Linka R – autobusy pojedou v úseku Jaroměř – Česká Skalice – Červený Kostelec – Rtyně v Podkrkonoší – Malé Svatoňovice – Velké Svatoňovice – Trutnov hl.n. a opačně. Mají přípoje na kmenové vlaky v Jaroměři.
Linka Z – minibusy jedou v úseku (Jaroměř –) Česká Skalice – Červený Kostelec a opačně. Zastavuje na všech zastávkách dle výlukového jízdního řádu. V České Skalici je zajištěn přípoj s linkou R, v Červeném Kostelci ale není přípoj s vlakem.
Linka N – autobusy jedou v úseku Jaroměř – Náchod a opačně. Linka má přípoj na kmenový vlak v Jaroměři směr z / do Hradce Králové; v Náchodě směr z / do Broumova.
Linka C – autobusy jedou v úseku Česká Skalice – Náchod a opačně. Linka má přípoj na kmenový vlak v Náchodě směr z / do Broumova.

V období 12. – 15. dubna 2024 bude v provozu ještě linka náhradní autobusové dopravy S, kdy minibusy pojedou v úseku Starkoč – Červený Kostelec a opačně a zastavují na všech zastávkách dle výlukového jízdního řádu.


Zastávky náhradní autobusové dopravy

Jaroměř: před staniční budovou
Rychnovek: na autobusové zastávce "Rychnovek, čerpací stanice"
Velká Jesenice: na autobusové zastávce "Velká Jesenice, žel. zast."
Česká Skalice: před staniční budovou na autobusové zastávce „Česká Skalice, žel. st.“
Starkoč: před staniční budovou
Řešetova Lhota: na autobusové zastávce "Studnice, Řešetova Lhota, hostinec“
Olešnice: u firmy „Rservis“
Červený Kostelec: Před staniční budovou
Rtyně v Podkrkonoší: na autobusové zastávce "Rtyně v Podkrkonoší, aut. st.“
Malé Svatoňovice: Před staniční budovou
Velké Svatoňovice: na autobusové zastávce "Velké Svatoňovice, pod kopečkem“
Trutnov hlavní nádraží: Před staniční budovou
Náchod zastávka: na autobusové zastávce "Náchod, Staré Město, rozc.“
Náchod: před staniční budovou

V souvislosti s výlukou je potřeba počítat i s omezením některých služeb. V autobusech náhradní autobusové dopravy bude omezena přeprava jízdních kol, z kapacitních důvodů se přednostně budou přepravovat kočárky.
Prosíme cestující, aby při plánování svých cest zohlednili tato omezení.

Podrobnosti o výluce ve dnech 12. – 15. 4. 2024 naleznete zde: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/16114/
Podrobnosti o navazující výluce v termínu 16. 4. – 11. 5. 2024 jsou zde: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/16115/

Za možné komplikace spojené s výlukou na trati se cestujícím omlouváme.
Další tiskové zprávy:
17. května 2024 13:18
17. května 2024 10:49
17. května 2024 10:12
17. května 2024 07:41
17. května 2024 07:17

Online diskuse
Přehled dosavadních příspěvků
 DatumAutorNázev

< zpět na titulní stranu

Reklama